شایعه: نسخه جدید سری Splinter Cell در دست توسعه نیست

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱

کمتر از یک ماه دیگر به برگزاری رویداد E3 زمان باقی مانده است و طبیعی‌ست که این روزها شایعات و گزارش‌های مختلفی از صنعت بازی‌های ویدئویی منتشر شود. در جدیدترین این شایعات آمده است که برخلاف انتظارات، شرکت یوبی‌سافت در حال ساخت نسخه جدیدی از سری بازی‌های محبوب Splinter Cell نیست. به طور واضح‌تر، در حقیقت یوبی‌سافت (Ubisoft) در چند سال گذشته، در حال ساخت پروژه‌های متعددی از این مجموعه بوده است، منتهی همه آن‌ها در مرحله پیش از تولید، لغو شده‌اند. همین قضیه هم دلیل اصلی این موضوع است که در این چند سال شاهد انتشار اخبار زیادی از این مجموعه بودیم ولی هیچگاه شاهد معرفی شدن نسخه جدید سری Splinter Cell نبودیم. از جمله پروژه‌های لغو شده از این برند می‌توان به: تجربه واقعیت مجازی محور Splinter Cell، یک نسخه اول شخص از استودیوی یوبی‌سافت مونترال (Ubisoft Montreal)، دنباله نسخه Blacklist از یوبی‌سافت تورنتو (Ubisoft Toronto) و یک Splinter Cell جهان باز از شعبه شانگهای یوبی‌سافت (Ubisoft Shanghai) اشاره کرد.

بر اساس این گزارش که از سوی ۴chan منتشر شده است، در سال ۲۰۱۲ میلادی، یوبی‌سافت تورنتو در حال ساخت دنباله بازی Splinter Cell: Blacklist بوده که با استفاده از موتور بازیسازی آنویل نکست (AnvilNext) توسعه می‌یافته است. البته این کار هیچگاه به سرانجام نرسید. سپس در سال ۲۰۱۴، تیم توسعه Far Cry Blood Dragon اقدام به ساخت یک بازی اول شخص از سری Splinter Cell می‌کند که این پروژه نیز لغو می‌شود. سپس در سال ۲۰۱۷، یوبی‌سافت پاریس (Ubisoft Paris) سعی کرده تا پروژه لغو شده شعبه تورنتو را از سر گیرد که نتیجه کار، به یک نسخه جهان باز تبدیل می‌شود که در ادامه وظیفه ساخت آن به شعبه شانگهای سپرده می‌شود. اما در نهایت، این پروژه نیز لغو می‌شود.

پس جدیدترین نسخه‌ای که چندی پیش در فروشگاه والمارت برای پیش‌فروش قرار گرفت چه؟ باید بگوئیم که این بازی در اصل، تجربه واقعیت مجازی از این سری بوده است که به طور انحصاری برای هدست پلی‌استیشن وی‌آر در دست ساخت قرار داشته است. اما این پروژه نیز هیچگاه به سرانجام نرسید.

البته باید اشاره کنیم که این گزارش، تنها یک شایعه دیگر از ۴Chan محسوب می‌شود و نباید آن را حقیقی بدانیم. اما از آنجایی که هنوز نسخه جدیدی از سری Splinter Cell معرفی نشده است و اکثر استودیوهای یوبی‌سافت نیز در حال کار برروی پروژه‌های متفاوتی هستند، باید به این نتیجه برسیم که در حال حاضر هیچ نسخه‌ای از این مجموعه در دست ساخت قرار ندارد.

نظر شما در این خصوص چیست؟ دیدگاه شما نسبت به عدم در دست ساخت قرار داشتن بازی جدیدی از سری Splinter Cell چیست؟ لطفاً آن را با ما و دیگر کاربران گیمفا به اشتراک بگذارید.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید