شرکت اپیک گیمز جایزه‌ی ویژه‌ی BAFTA را بدست آورد

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

آکادمی فیلم و هنرهای تلویزیون بریتانیا (BAFTA)، تایید کرد که در مراسمی از شرکت اپیک گیمز (Epic Games) با یک جایزه‌ی ویژه تجلیل خواهد کرد. این مراسم در تاریخ ۲۲ خردادماه ۱۳۹۸ (۱۲ ژوئن ۲۰۱۹) در شهر لندن برگزار خواهد شد. تیم سویینی (Tim Sweeney) موسس و رئیس شرکت اپیک گیمز، این جایزه را از طرف BAFTA قبول خواهد کرد.

شرکت اپیک گیمز در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد و در طی این سال‌ها تبدیل به یک رهبر و مبتکر در صنعت بازی‌های ویدئویی شده است. در طول نزدیک به ۳۰ سال، این شرکت عناوینی همچون سری Gears of War، Unreal Tournament و بازی Fortnite را خلق کرده است. موتور گرافیکی معروف این شرکت یعنی Unreal Engine که حدود ۲۰ سال پیش برای اولین بار توسعه یافت، پایه گذار موفقیت برخی از بازی‌ها بوده است. می‌توان به بازی‌هایی همچون Hellblade: Senua’s Sacrifice, What Remains of Edith Finch, Rocket League, Mass Effect, BioShock و سری Batman: Arkham اشاره کرد که جایزه‌ی ویژه‌ی BAFTA را دریافت کرده‌اند. امروزه این شرکت همچنان به نوآوری در زمینه‌‌ی صنعت بازی می‌پردازد.

دکتر جو توئیست (Jo Twist) رئیس کمیته‌ی بازی‌ها در BAFTA در این زمینه صحبت‌هایی کرده است:

ما بسیار مفتخریم که اعلام کنیم جایزه‌ی ویژه‌ی امسال به اپیک گیمز تعلق می‌گیرد. این شرکت در طول این سال‌ها با داشتن خلاقیت و تخیلات تیم‌های توسعه‌ای، که بسیاری از آن‌ها جایزه‌ی BAFTA را برده‌اند، این شایستگی را دارد که سهم بزرگی از این جایزه‌ی ویژه را به عنوان بخشی از تعهد BAFTA برای جشن و ترویج بهترین بازی‌ها در نظر بگیریم. اپیک گیمز در صف اول تکامل صنعت بازی های جهانی است و تاثیر نوآوری آن‌ها غیر قابل انکار خواهد بود.

تیم سویینی رییس شرکت اپیک گیمز در این مورد اظهار داشت:

همه‌ی ما در اپیک گیمز افتخار می‌کنیم که آکادمی BAFTA جایزه‌ا‌ی به موتور Unreal Engine برای برتری در تکنولوژی اعطا کرده است و ما این به رسمیت شناختن را با همکاران خود و جامعه‌ی خلاق به اشتراک می گذاریم.

 

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید