گزارش مالی یوبی‌سافت منتشر شد | فروش ۱۰ برابری نسخه‌ی دوم The Division برروی Uplay

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵

شرکت یوبی‌سافت (UbiSoft) روز گذشته گزارش کاملی از عملکرد خود در سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ را منتشر کرد. براساس این گزارش، شرکت یوبی‌سافت موفق شده است با فروش کلی ۲٫۰۳ میلیارد یورو، به برنامه‌ی پیش‌بینی شده‌ی خود یعنی فروش ۲٫۰۵ میلیاردی در سال مالی یاد شده نزدیک شود. پلتفرم رایانه‌های شخصی با رشد ۷۹ درصدی و کنترل ۲۷ درصد از فروش کل شرکت یوبی‌سافت، یکی از نقات قوت این شرکت در سال مالی گذشته بوده است.

به نظر می‌رسد پلتفرم رایانه‌های شخصی (رشد از ۱۸ به ۲۷ درصد) و پلتفرم گوشی‌های هوشمند، تنها پلتفرم‌هایی بوده‌اند که در سال گذشته رشد قابل توجهی را تجربه کرده‌اند. در مقایسه با سال مالی قبل، سهم کنسول‌ پلی‌استیشن ۴ از فروش کلی این شرکت از ۴۲ درصد به ۳۶ درصد و سهم کنسول ایکس‌باکس وان از ۲۳ به ۲۰ درصد کاهش یافته است. کنسول نینتندو سوییچ نیز با رسیدن به سهم ۶ درصدی از فروش کل، ۱ درصد کاهش را در این بخش تجربه کرده است. دیگر پلتفرم‌ها (کنسول‌های ایکس‌باکس ۳۶۰، پلی‌‌استیشن ۳، Wii و Wii U) همانند سال گذشته ۲ درصد از فروش کلی شرکت یوبی‌سافت را به خود اختصاص داده بودند.

نکته‌ی جالب گزارش مالی این شرکت، عملکرد کم‌تر از انتظار بازی The Division 2 برروی کنسول‌ها بود. شرکت یوبی‌سافت به دلیل وجود «یک بازار رقابتی شدید» برروی کنسول‌ها، انتظار بیشتری از فروش این بازی برروی دو کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ داشته است. در مقابل، این بازی عملکرد فوق‌العاده‌ای برروی رایانه‌های شخصی داشته و فروش ۱۰ برابری (در مقایسه با نسخه‌ی نخست) را برروی فروشگاه Uplay تجربه کرده است.

براساس این گزارش، بازی Rainbow Six Siege همچنان به عملکرد خوب خود ادامه می‌دهد. تعداد کاربران این عنوان حدود ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته و به رقم ۴۵ میلیون کاربر رسیده است. به لطف عملکرد فوق‌العاده‌ی این بازی، آمار بینندگان مسابقات مربوط به ورزش‌های الکترونیک (Esport) این شرکت برروی پلتفرم‌های توییچ (Twitch) و یوتیوب (YouTube) نیز بیش از ۱۳۰ درصد افزایش یافته‌اند.

با وجود انتقادهای شدید کاربران نسبت به سیستم خرید‌های درون برنامه‌ای و دیگر موارد (بسته‌های الحاقی، سیزن پس‌ها، اشتراک‌های ماهیانه و تبلیغات)، همچنان شاهد درآمدزایی بالای این بخش هستیم. درآمد شرکت یوبی‌سافت از بخش خریدهای درون‌برنامه‌ای با رسیدن به رقم ۶۴۴ میلیون یورو، رشد ۳۳ درصدی را نسبت به سال مالی قبل تجربه کرده است. به عبارتی، ۳۲ درصد از فروش کلی شرکت یوبی‌سافت در سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ به این بخش مربوط می‌شود.

شرکت یوبی‌سافت در جریان گزارش مالی خود، به سه عنوان بزرگ و معرفی نشده نیز اشاره کرده است که تا پایان سال مالی جاری منتشر خواهند شد. علاوه بر این، تایید شد که بازی Far Cry 5 پرفروش‌ترین بازی این شرکت در نسل ۸ بوده است.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید