زمان انحصاری بودن بسته‌های الحاقی Control برروی پلی‌استیشن ۴ طولانی نخواهد بود

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

یکی از اعضای تیم سازنده‌ی بازی Control در جدیدترین مصاحبه‌ی خود به موضوع محتوای انحصاری این عنوان برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ و مدت زمانی که دیگر کاربران باید برای تجربه‌ی این محتوا منتظر بمانند، پرداخته است.

جدیدترین ساخته‌ی استودیوی رمدی اینترتینمنت (Remedy Entertainment) اواخر تابستان سال جاری میلادی منتشر می‌شود. این بازی قصد دارد با به کارگیری سبک Metroidvania، آزادی عمل بیشتری را نسبت به دیگر ساخته‌های این استودیو در اختیار کاربران قرار دهد. در کنار این موضوع، این بازی درگیر محتوا و قراردادهای انحصاری متعددی شده است. همان‌طور که در جدول قرار گرفته در انتهای این خبر مشاهده می‌کنید، هر یک از نسخه‌های دیجیتالی و فیزیکی این بازی برروی دو کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ محتوای متفاوتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. علاوه بر این، نسخه‌ی رایانه‌های شخصی این بازی تا مدتی در انحصار فروشگاه اپیک گیمز (Epic Game) خواهد بود.

در کنار این موضوع، دو بسته‌ی الحاقی بزرگ بازی نیز در ابتدا برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر می‌شوند و برای مدتی نامشخص در انحصار این کنسول خواهند بود. اگرچه مدت زمان انحصاری بودن این دو بسته‌ی گسترش دهنده مشخص نیست ولی تیم سازنده تایید کرده است که مدت انتظار دیگر کاربران طولانی نخواهد بود.

مدیر روابط عمومی استودیوی رمدی، آقای توماس پوها (Thomas Puha)، در جدیدترین مصاحبه‌ی خود با وب‌سایت Wccftech به موضوع انحصاری زمانی بودن برخی از محتوای بازی پرداخته است. اگرچه آقای پوها اجازه نداشتند بازه‌ی زمانی دقیق انحصاری بودن محتوای بازی را اعلام کنند ولی به گفته‌ی ایشان، کاربران دو پلتفرم رایانه‌های شخصی و ایکس‌باکس وان مدت زیادی در انتظار این دو بسته‌ی الحاقی باقی نخواهند ماند. علاوه بر این، آقای پوها به طور غیرمستقیم به این موضوع اشاره کرده‌اند که این تصمیم ربطی به تیم سازنده و استودیوی رمدی نداشته و مسئولیت کامل آن با ناشر بازی یعنی شرکت ۵۰۵ گیمز (۵۰۵ Games) بوده است.

همان‌طور که می‌دانید یک ماموریت انحصاری در نسخه‌ی دیجیتال دیلاکس (Digital Deluxe) کنسول پلی‌استیشن ۴ قرار گرفته است و دو بسته‌ی الحاقی بازی نیز شرایط مشابهی دارند. فارغ از یک ماموریت جانبی، تم‌های دیجیتالی و یک لباس انحصاری، خود بازی و دیگر محتوای آن برروی همه‌ی پلتفرم‌ها یکسان خواهند بود. تمامی بسته‌های الحاقی بازی نیز برروی همه‌ی پلتفرم‌ها عرضه می‌شوند. اگرچه نمی‌توانم مدت زمان دقیق انحصاری بودن آن‌ها را بیان کنم ولی می‌توانم بگویم که این زمان طولانی نخواهد بود. پس دوباره می‌گویم، ما نیز در استودیوی رمدی شرایطی مشابه کاربران داریم و دوم این که بازی اصلی برای همه یکسان خواهد بود. دلایل اقتصادی مختلفی در زمینه انتشار بازی برای اتخاذ تصمیم‌های مختلف وجود دارند.

حال باید منتظر ماند و دید این مدت زمان نه چندان طولانی، دقیقا چقدر طول خواهد کشید. بازی Control در تاریخ سه شنبه ۵ شهریور ماه سال جاری (۲۷ آگوست سال ۲۰۱۹ میلادی) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. شما می‌توانید دیگر اخبار مربوط به این بازی را از طریق وب‌سایت خبری گیمفا دنبال کنید.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید