تیک تو: تکنولوژی نسل بعد به روند توسعه‌ی بازی‌ها آسیبی وارد نخواهد کرد

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵

دیگر زمان زیادی تا معرفی رسمی نسل بعدی کنسول‌ها باقی نمانده است. همان‌طور که می‌دانید، کیت‌های توسعه‌ی پلی‌استیشن ۵ برای توسعه دهندگان ارسال شده‌اند و ما حدس می‌زنیم که مایکروسافت نیز چنین کاری را انجام داده است. اما با ورود به نسل هشتم، شاهد مشکلات زیادی در روند توسعه‌ی بازی‌ها بودیم. آیا این مشکل باز هم تکرار خواهد شد؟

البته طبق گفته‌ی آقای مارک سرنی (Mark Cerny)، طراح ارشد کنسول پلی‌استیشن ۵، معماری کنسول نسل بعد سونی مشابه پلی‌اسیتشن ۴ خواهد بود؛ این بدین معنی است که توسعه دهندگان راحت‌تر می‌توانند خود را با سخت افزار جدید سازگار کنند.

حال ظاهراً استودیو‌های شرکت تیک تو (Take Two) نیز برای تغییر نسل آماده هستند. آقای استراس زلنیک (Strauss Zelnick)، مدیر عامل تیک تو، در طی جلسه‌ی مالی اخیر این شرکت، در مورد تاثیر تکنولوژی‌ و سخت افزار جدید برروی توسعه‌ی بازی‌ها توضیحاتی را ارائه داد. وی معتقد است که این تغییر سبب بروز مشکل خاصی نخواهد شد.

زلنیک پس از پذیرفتن مشکلات ناشی از تغییر نسل در گذشته، اعلام کرد که توسعه دهندگان آن‌ها «هم‌اکنون کار با تکنولوژی را به طور کامل یاد گرفته‌اند.»

زمانی که شخصی در مورد تاثیرات مربوط به تغییر نسل سوال کرد، زلنیک پاسخ داد:

من انتظار ندارم چنین چیزی رخ دهد. ما این تغییر را در نظر می‌گیریم، اما این موضوع به روند کار ما آسیبی وارد نخواهد کرد.

احتمالاً به زودی اطلاعات بیشتری را از کنسول‌های نسل بعد کسب خواهیم کرد. شرکت سونی مدتی پیش به طور رسمی از جزئیات پلی‌استیشن ۵ پرده برداشت و مایکروسافت نیز به احتمال زیاد در طی E3 2019 کنسول خود را معرفی خواهد کرد.

نظر شما چیست؟ آیا تغییر نسل به روند توسعه‌ی بازی‌ها آسیب خواهد زد؟

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید