جدول فروش هفتگی بریتانیا | روزهایی که رفته‌اند، بریتانیا را به زانو در آورده‌اند

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، با هفته‌ای ارام و بدون هیجانی روبرو بودیم، از همین رو بازی Days Gone برای سومین هفته‌ی پیاپی توانسته است تا لقب پرفروش‌ترین بازی بریتانیا را به خود اختصاص دهد.

هفته‌ها یکی پس از دیگری می‌گذرند ولی تا زمانی که یک بازی قدرتمند وارد بازار فروش نشود، جدول فروش هفتگی بریتانیا قصد تغییر چندانی ندارد. این امر خیلی دور از ذهن نبود، چرا که باید اقرار کرد تمامی عناوینی که اکنون رتبه‌های یک تا ده لیست را تصرف کرده‌اند، بازی‌هایی قدرتمند و محبوب هستند. در راس آنان، برای سومین هفته‌ی پشت سر هم، جدیدترین انحصاری شرکت سونی یعنی بازی Days Gone قرار دارد. این بازی ۳ هفته‌ی پیش عرضه شد و از آن زمان تا کنون به راحتی و تنها با رقابت با عنوان مبارزه‌ای Mortal Kombat 11، مقام اول را در دست دارد.

بازی Mortal Kombat 11 نیز از طرفی دیگر، پا به پای قهرمان فروش بریتانیا حرکت کرده است. می‌توان این‌طور بیان کرد که هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم، یکی از تنگاتنگ‌ترین رقابت‌ها را به ما ارائه داد؛ به حدی که اختلاف فروش رتبه‌ی اول لیست و رتبه‌ی چهلم، تنها ۱۲۵۰۰ نسخه است. همین مورد را به رقابت بین دو رتبه‌ی ابتدایی لیست تعمیم دهید تا اوج نزدیکی و رقابت بین این دو را متوجه شوید. همین رقابت نزدیک و البته کاهش فروش بازی‌های ویدئویی، باعث شده است که به نوعی ۶ رتبه‌ی ابتدایی لیست نسبت به هفته‌ی گذشته هیچ تغییری نکنند.

همان‌طور که گفته شد، ۶ رتبه‌ی ابتدایی لیست همانند هفته‌ی گذشته هستند و صحبت چندانی در رابطه با آنان وجود ندارد. Tom Clancy’s The Division 2 با یک پله پیشرفت نسبت به هفته‌ی گذشته، اکنون جایگاه هفتم را بدست آورده و در عوض آن، بازی New Super Mario bros U رتبه‌ی هشتم را اشغال کرده است.

بازی‌های انحصاری 

این هفته نیز هر سه شرکت بزرگ بازی‌سازی یعنی نینتندو، سونی و مایکروسافت، نماینده‌های مخصوص به خود را در لیست دارند. بازی Forza Horizon 4 که به عنوان نماینده‌ی مایکروسافت اعلام حضور کرده است، با یک پله پسرفت اکنون در رتبه‌ی نهم قرار دارد. سونی نیز همانند هفته‌های گذشته به واسطه‌ی بازی Days Gone حضور خود را در بریتانیا اعلام می‌کند. شرکت نینتندو با سه نماینده‌ی خود به میدان آمده است. بازی Mario Kart 8 Deluxe همانند هفته‌ی گذشته رتبه‌ی ششم را در دست دارد. New Super Mario bros U نسبت به هفته‌ی گذشته یک رتبه به عقب رفته و به جایگاه هشتم قناعت کرده است. از طرفی دیگر ولی Super Smash Bros Ultimate با یک رتبه پیشرفت، در لب مرز و رتبه‌ی دهم لیست پرفروش‌ترین بازی‌های بریتانیا قرار دارد.

نگاهی دیگر

هر چقد که در ده رتبه‌ی ابتدایی شاهد اتفاق خاصی نبودیم، در باقی رتبه‌های این لیست رخدادهای جالبی را مشاهده می‌کنیم. آخرین ساخته‌ی کارگردان افسانه‌ای، میازاکی، یعنی Sekiro: Shadows Dice Twice با افت فروش فاحشی روبرو شد. این بازی نسبت به هفته‌ی گذشته ۶۰ درصد افت فروش داشت و همین مورد باعث شد تا از رتبه‌ی ۲۷ به جایگاه ۳۹ سقوط کند.

بازی Saints Row: The Third – The Full Package این هفته برای کنسول نینتندو سوئیچ عرضه شد و عملکرد نسبتا خوبی را از خود نشان داد. این بازی توانست در اولین هفته‌ی ورودش به بازار فروش، رتبه‌ی پانزدهم را بدست آورد. قابل ذکر است که آماری که خدمت شما ارائه می‌شود، شامل فروش دیجیتالی بازی‌ها نمی‌شود.

بازی The Evil Within II به تازگی تخفیف خورده است و به همین سبب شاهد افزایش فروش آن هستیم. این بازی نیز توانست در این هفته به جمع ۴۰ رتبه‌ی برتر بازگردد و رتبه‌ی ۳۲ را به خود اختصاص دهد. موقعیتی مشابه برای بازی Hitman 2 نیز به وجود آمد و با تخفیف‌های زیاد، این بازی توانست به رتبه‌ی ۲۳ برسد.

هفته‌ی آینده منتظر چه بازی‌هایی باشیم؟

هفته‌ی آینده، بر خلاف این هفته می‌تواند نوید یک شروع دوباره را بدهد و خونی تازه در رگ‌های بازار به جریان در بیاورد. در ابتدا شاهد آن هستیم که بازی A Plague Tale: Innocence و هم‌زمان با آن عنوان Rage 2 منتشر شود. در کنار این بازی‌ها که به نظر می‌رسد قوی‌ترین گزینه‌ها برای تصاحب تاج و تخت فروش بریتانیا باشند، بازی Sniper Elite V2 Remastered نیز عرضه خواهد شد که احتمالا توان رقابت با دو بازی ذکر شده را نداشته باشد.

نام بازی تاریخ عرضه پلتفرم‌های مقصد 
A Plague Tale: Innocence۲۴ اردیبهشت سال ۹۸ (۱۴ می سال ۲۰۱۹ میلادی)پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی
Rage 2۲۴ اردیبهشت سال ۹۸ (۱۴ می سال ۲۰۱۹ میلادی)پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی
Sniper Elite V2 Remastered۲۴ اردیبهشت سال ۹۸ (۱۴ می سال ۲۰۱۹ میلادی)پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و نینتندو سوئیچ

 ده بازی پرفروش این هفته در بریتانیا

نام بازی رتبه‌ی این هفتهرتبه‌ی هفته‌ی گذشته
Days Gone۱۱
Mortal Kombat 11۲۲
FIFA 19۳۳
Red Dead Redemption 2۴۴
Grand Theft Auto V۵۵
Mario Kart 8 Deluxe۶۶
Tom Clancy’s The Division 2۷۸
New Super Mario bros U۸۷
Forza Horizon 4۹۸
Super Smash Bros Ultimate۱۰۱۱

لیست ۴۰ بازی برتر از نظر فروش در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی برتر پلی‌استیشن ۴ از نظر فروش در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی برتر اکس‌باکس وان از نظر فروش در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی برتر نینتندو سوئیچ از نظر فروش در بریتانیا:

لیست ۳۰ بازی برتر رایانه‌های شخصی از نظر فروش در بریتانیا:

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید