سازنده‌ی بازی Elder Scrolls Online در حال کار برروی یک عنوان جدید است

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

شرکت زنیمکس مدیا (ZeniMax Media) که در حقیقت شرکت مادر بتسدا (Bethesda) محسوب می‌گردد، در گذشته استودیوی زنیمکس آنلاین (ZeniMax Online Studios) را برای ساخت عنوان Elder Scrolls Online تشکیل داد. این بازی نقش‌آفرینی چندنفره‌ی آنلاین ابتدا در سال ۲۰۱۴ برای پلتفرم رایانه‌های ‌شخصی و سپس در سال ۲۰۱۵ برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان نیز منتشر گردید. از زمان عرضه‌ی بازی تا به امروز، شرکت زنیمکس مدیا پشتیبانی خوبی از بازی کرده است. پس از یک زمان عرضه‌ی سخت، این بازی چندنفره‌ی آنلاین در شرایط خوبی قرار دارد و جامعه‌ی بازی‌بازان آن گسترده‌تر شده است. با این حال این تنها عنوانی نیست که استودیوی زنیمکس آنلاین برروی آن کار می‌کند.

آقای مت فیرور (Matt Firor) رییس استودیوی زنیمکس آنلاین، در گفتگو با مجله‌ی رسمی Xbox Magazine تایید کرد که تیم سازنده در حال کار برروی یک عنوانی جدید است. یک بازی AAA با یک موتور گرافیکی کاملا جدید.

صحبت‌های فیرور در این مورد:

افراد زیادی در مورد این پروژه اطلاع ندارند، اما اگر شما به کار ما در سایت نگاه کنید، خواهید دید که ما درخواست‌های افرادی که می‌خواهند برروی یک موتور گرافیکی جدید برای یک بازی AAA کار کنند، قبول می‌کنیم. پس بله ما ایده‌هایی داریم. اما فعلا قصد داریم به مدت طولانی به پشتیبانی از بازی Elder Scrolls Online بپردازیم.

همان‌‌طور که می‌بینید، استودیوی سازنده به طور کامل برروی پروژه‌ی جدید کار نمی‌کند. استودیوی زنیمکس مدیا آنلاین برای پشتیبانی طولانی مدت از Elder Scrolls Online برنامه دارد. براساس گفته‌های فیرور، وی احساس می‌کند که اخیراً تیم سازنده با سبک چندنفره‌ی آنلاین کشته شده است.

درحالی‌که ما در حال غرق شدن هستیم باید کار را تمام کنیم، چراکه ما تمام این مسیر را در جایی طی کردیم که به انتقادات شدید از Elder Scrolls Online هنگام عرضه‌ی نسخه‌ی رایانه‌های شخصی و پس از آن نسخه‌های کنسولی پاسخ دادیم. اما این انتقادات به قدری بزرگ و شدید بود که در ابتدا بخشی از تیم را از هم شکست. ما انتظار نداشتیم این انتقادات تا حدی زیاد باشند که یک مشکل بزرگ داشته باشیم، اما آن یک مشکل بود. پس از آن مانند این بود که می‌گفتیم خب ما این مخاطبان بزرگ را داریم. چگونه می‌توانیم به اندازه‌ی کافی محتوا تولید کنیم که همه‌ی طرفداران راضی شوند؟ و به این حقیقت رسیدیم که نمی‌توانیم. و این از طریق به‌روزرسانی One Tamriel منجر شد تا جهانی گشوده شود که هرکس بتواند با دیگری بازی کند و در هر زمان هر کاری می‌خواهد انجام دهد. و این باعث شد که بگوییم: بسیار خوب، ما اکنون باید این قسمت را هر ساله انجام دهیم تا به نوعی پیامی به جامعه‌ی بازی‌بازان دهیم که این همان چیزی است که از ما انتظار می‌رود. مانند هر ماه ژوئن، آنچه را که انجام می‌دهیم بررسی کنید چراکه آن جهان بزرگ خواهد شد.

فیرور ادامه می‌دهد:

در حال حاضر آنچه را که انجام می‌دهیم، بررسی کنید و بقیه‌ی سال نیز داستان همان است. می دانید که ما دائما در حال تکامل هستیم. من فکر می‌کنم احتمالا تا قبل از عرضه‌ی بازی Morrowind این گونه نبودیم. بله، عالی است، می‌دانید ما سه سال خوب داشتیم؟ چراکه ما در حال کار برروی همه چیز در پشت صحنه هستیم و زیاد از دفترمان خارج نمی‌شویم.

متاسفانه آقای فیرور اطلاعات زیادی در مورد پروژه‌ی جدید این استودیو ارائه نداد، اما به‌نظر می‌رسد با توجه به پشتیبانی طولانی مدت از بازی Elder Scrolls Online، تا مدتی شاهد خبر جدیدی در مورد این پروژه نباشیم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید