سری Dead Rising همچنان یک IP مهم برای کپکام محسوب می‌شود

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

سال ۲۰۱۸ میلادی، شرکت کپکام اقدام به تعطیلی استودیوی کپکام ونکوور کرد؛ تیمی که به ساخت سری بازی‌های Dead Rising مشغول بود. در طی این اقدام، پروژه‌های مخفی که این استودیو در حال ساختشان بود نیز لغو شدند. از آن زمان تا به حال، کپکام (CapCom) حرفی در خصوص این مجموعه نزده است. از سال ۲۰۱۶ میلادی دیگر شاهد عرضه نسخه جدیدی از سری Dead Rising نبودیم و کپکام نیز هیچ اشاره‌ای به تغییر این رویه نکرده است. با این حال، به نظر می‌رسد که این شرکت همچنان به این IP اهمیت می‌دهد. بنابراین، نباید این مجموعه را مرده بپنداریم.

در جریان ارائه گزارش مالی اخیر این شرکت، کپکام فهرستی از محتوای متعلق به خود و ویژه‌اش منتشر کرد که شامل Resident Evil، Street Fighter، Devil May Cry، Monster Hunter، Dragon’s Dogma و سری Dead Rising می‌شود. این مجموعه تاکنون بیش از ۱۳ میلیون نسخه فروخته و چهار شماره اصلی و تعداد زیادی نسخه فرعی و بسته الحاقی از آن منتشر شده است.

در حقیقت، کپکام هنوز هم سری Dead Rising را یکی از باارزش‌ترین دارایی‌های خود به حساب می‌آورد. پیشتر، با توجه به تعطیلی استودیوی کپکام ونکوور (Capcom Vancouver)، خیلی‌ها به این باور رسیده بودند که سری Dead Rising نیز به پایان کار خود رسیده است. با این حال، همانطور که اشاره شد، بر اساس گزارش مالی اخیر کپکام، چنین چیزی صحت ندارد.

حضور سری Dragon’s Dogma در این فهرست نیز جالب توجه است. اهمیت این فهرست به این خاطر است که بدانیم، مجموعه محبوب Mega Man جزوی از آن نیست و همین قضیه باعث شده تا باور داشته باشیم که سری Dead Rising بدون شک، یکی از مهم‌ترین و باارزش‌ترین دارایی‌های کپکام محسوب می‌شود که آن را در کنار دیگر برندهای محبوب و موفق خود آورده است.

اگر جزو طرفداران سری Dead Rising هستید، بدون شک این موضوع باعث روشن شدن شعله امید در دلتان می‌شود. باید دید که آیا نسخه جدید این مجموعه در جریان رویداد E3 2019 رونمایی خواهد شد یا خیر.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید