شایعه: قابلیت پشتیبانی از نسل قبل پلی‌استیشن ۵، شامل پلی‌استیشن ۳ نمی‌شود

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰

ماه گذشته، شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی رسماً از نسل بعدی کنسول‌های پلی‌استیشن رونمایی کرد و نخستین جزئیات آن را منتشر ساخت. به نظر می‌رسد که این کنسول، پلی‌اسیتشن ۵ نام داشته باشد. اگرچه سونی جزئیات دقیق و ظاهر این کنسول را فاش نساخت، اما از برخی قدرت‌ها و ویژگی‌های آن صحبت کرد که از جمله آن‌ها، می‌توان به تائید وجود قابلیت پشتیبانی از نسل قبل یا Backwards Compatible (کنسول پلی‌استیشن ۴) اشاره کرد. با این حال، اگرچه سونی تائید کرد که پلی‌استیشن ۵ از بازی‌های پلی‌استیشن ۴ پشتیبانی می‌کند، اما هیچ حرفی از پشتیبانی از کنسول‌های پلی‌استیشن ۳، پلی‌استیشن ۲ و حتی پلی‌استیشن اصلی به میان نیاورد. اینک، می‌توان دو احتمال را در نظر گرفت: پشتیبانی از نسل قبل پلی‌استیشن ۵ تنها شامل بازی‌های پلی‌استیشن ۴ می‌شود و یا شاید، سونی خبر پشتیبانی از کنسول‌های قدیمی‌تر پلی‌استیشن را برای زمان دیگری در نظر گرفته است. مورد اول، احتمالِ تحقق بیشتری دارد اما مورد دوم، تنها یک گزینه روی میز محسوب می‌شود.

در همین راستا، به تازگی شایعه جدیدی منتشر شده که در آمده است، قابلیت پشتیبانی از نسل قبل پلی‌اسیتشن ۵ از بازی‌های پلی‌استیشن ۳ پشتیبانی نمی‌کند؛ به همین جهت، می‌توان به این باور رسید که این قضیه شامل دو کنسول پلی‌استیشن ۲ و پلی‌استیشن نمی‌شود. این شایعه از تصویری در وب‌سایت ردیت بدست آمده است که فرد منتشرکننده، مدعی شده که دوست نزدیکی دارد که روز بعد از معرفی پلی‌استیشن ۵، با سونی دیدار داشته است. در این ملاقات، در خصوص مشخصات و ویژگی‌های این سخت‌افزار بحث شده است. با این حال، جالب‌ترین موردی که در این شایعه مطرح شده، موضوع قابلیت پشتیبانی از نسل قبل کنسول مورد بحث است.

در این گزارش آمده است که کنسول پلی‌استیشن ۳ همچنان بخشی از برنامه Playstation Now است و به همین جهت، بازی‌های آن با پلی‌استیشن ۵ سازگاری ندارند. این قضیه از آن جهت جالب توجه است که بدانیم، پلی‌استیشن ۳ بخش مهمی از این سرویس سونی به حساب می‌آید. با این حال، در این گزارش به پشتیبانی از بازی‌های پلی‌استیشن ۲ و پلی‌استیشن اصلی هیچ اشاره‌ای نشده است.

نکته جالب دیگر این است که چندی پیش، سونی، حق اختراعی را به ثبت رسانید که مشخص می‌ساخت این شرکت در حال ساخت قابلیت پشتیبانی از نسل قبلی‌ست که از همه کنسول‌های پلی‌استیشن پشتیبانی می‌کند. به عبارت دیگر، یا این حق اختراع هیچگاه تحقق نخواهد یافت یا اطلاعات منتشر شده در این گزارش، حقیقی نیستند.

همچنین در این شایعه هیچ اشاره‌ای به «بهبود» بازی‌های پلی‌استیشن ۴ برروی نسل بعدی کنسول‌های سونی نشده است و به همین جهت، به نظر می‌رسد که هیچ مشکلی در اجرای بازی‌های پلی‌استیشن ۴ برروی پلی‌اسیتشن ۵ وجود ندارد.

با این حال، باید به این نکته اشاره کنیم که این خبر یک حدس و گمان است و تا پیش از اعلام رسمی سونی و تائید یا رد احتمالی آن، نباید اطلاعات مندرج در آن را جدی بگیریم. برای کسب اطلاعات درست از پلی‌استیشن ۵، بهترین راه صبوری است.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید