مضامین سیاسی جایی در بازی Ghost Recon Breakpoint ندارند

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵

روز گذشته، شرکت یوبی‌سافت به صورت رسمی بازی Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint را معرفی کرد. این بازی در اصل، دنباله عنوان Ghost Recon Wildlands، محصول سال ۲۰۱۷ است که اکتبر امسال، برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه و منتشر خواهد شد. همانطور که می‌دانید، برخی از مردم از سیاست دوری می‌کنند و عده‌ای دیگر نیاز خواهان بررسی دیدگاه‌های سیاسی در بازی‌های ویدئویی هستند. در گذشته، هم تلاش یوبی‌سافت برای بررسی دیدگاه‌های سیاسی مختلف مورد ستایش قرار گرفته و هم، عده‌ای به عدم وجود چنین مسائلی در بازی‌های این شرکت فرانسوی انتقاد کرده‌اند. نمونه بارز آن را می‌توان بازی Far Cry 5 دانست. با این حال، طبق گفته یوبی‌سافت، مضامین سیاسی جایی در بازی Ghost Recon Breakpoint ندارند.

داستان این بازی بیشتر در خصوص دره سیلیکون ولی و تکنولوژی است؛ جایی که تکنولوژی پیشرفت فراوانی داشته است و پهبادهای پیشرفته‌ای برای کمک به بشریت ساخته شده‌اند. اما طبق روال رایج، کنترل این تکنولوژی به دست گروهی شوم می‌افتد که از آن برای رسیدن به خواسته‌های شیطانی خود بهره می‌برند. به صورت واضح، این گروه که با نام «گرگ‌ها» شناخته می‌شوند و در اصل، فرقه‌ای از گروه «گوست‌ها» محسوب می‌شوند، با استفاده از این پهبادها، یکی از نامزدهای انتخاباتی را از پیش روی بر می‌دارند. همانطور که می‌بینید، برخی مضامین سیاسی در داستان این بازی وجود دارد، اما طبق گفته طراح ارشد این بازی یعنی آقای سباستین له پرستره (Sebastien Le Prestre)، هیچ دیدگاه خاصی از سوی یوبی‌سافت در این بازی مورد بررسی و توجه قرار نگرفته است.

این توسعه دهنده درگفتگو با وب‌سایت گیم‌اسپات در این خصوص بیان داشت:

ما اینجا بازی می‌سازیم، ما تلاش نمی‌کنیم که بیانیه‌های سیاسی را در بازی‌های خود جای دهیم. ما خودمان را در واقعیت می‌بینیم و شما آن چیزی را بدست می‌آورید که در طول بازی خود بدستش می‌آورید. همگان چیزی متفاوت را از تجربه خود بدست می‌آورند. ممکن است که داستان شما را در موقعیت‌های مختلفی قرار دهد، اما ما تلاش نمی‌کنیم که شما را به سمتی هدایت کنیم یا هرگونه از این بیانیه‌های [سیاسی] را در [بازی] جای دهیم. این یک سناریوی «چه می‌شود اگر؟» است. این [داستانی از] تام کلنسی است، این داستانی تخیلی است.

لورا کوردی (Laura Cordrey)، دیگر سازنده این بازی در این زمینه اضافه کرد که یوبی‌سافت همیشه از چیزهایی که در حال وقوع هستند الهام می‌گیرد. اما در عین حال، این شرکت می‌خواهد که بازی‌هایش، اصالت خود را نیز حفظ کنند اما این داستان صد درصد تخیلی است.

بازی Ghost Recon Breakpoint در تاریخ جمعه ۱۲ مهر ماه (۴ اکتبر ۲۰۱۹ میلادی) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. برای پیگیری دیگر اخبار این بازی، می‌توانید به پروفایل آن در وب‌سایت گیمفا سر بزنید.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید