کابوس‌های خشن، یکی از توسعه دهندگان Mortal Kombat 11 را روانه‌ی مطب روانشناس کرد

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

به طور کلی، انتشار Mortal Kombat 11 با مشکلاتی همراه بود و این بازی مبارزه‌ای به دلیل استفاده از یک سیستم پیشرفت کند و زمان‌بر، انتقادات زیادی را دریافت کرد. علاوه بر این، استودیوی ندررلم (NetherRealm) نیز اخیراً به داشتن محیط کاری بد و نامناسب متهم شده است. حال اگر این‌ها کافی نبودند، یکی از اعضای استودیو به تازگی اطلاعات عجیبی را در مورد روند توسعه‌ی بازی منتشر کرده است.

در طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت Kotaku، این شخص -که درخواست کرد تا به خاطر حفاظت از شغل خود ناشناس باقی بماند- توضیح داد که برای ساخت فریم به فریم انیمیشن‌های خشن درون بازی، وی صحنه‌های خشن کاملاً واقعی را تماشا و بررسی کرده است.

اگر در دفتر شروع به قدم زدن می‌کردید، شخصی را مشاهده می‌کردید که در حال تماشای ویدئوی دار زدن در یوتیوب است، یک نفر به تصاویر قربانیان قتل نگاه می‌کند و شخص دیگری به تماشای ویدئوی سلاخی یک گاو مشغول است.

پس از تقریباً یک ماه، مشاهده‌ی این محتویات خشن بالاخره برروی سلامت این شخص تاثیر گذاشت و خواب را از وی گرفت:

من رویا‌های بشدت واضح و خشنی را می‌دیدم.

این شخص با مراجعه به یک روانشناس متوجه شد که دچار بیماری PTSD (اختلال استرس پس از صانحه) شده است؛ چیزی که به نظر می‌رسد حاصل کار برروی بازی Mortal Kombat 11 و روند توسعه‌ی آن باشد. البته ظاهراً این شخص تنها نبوده است و دیگر همکاران وی که حالا استودیو را ترک کرده‌اند نیز درگیر مشکلات مشابهی هستند.

شرکت سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر (Warner Bros. Interactive Entertainment) و استودیوی ندررلم هنوز به این موضوع واکنش نشان نداده‌اند.

بازی Mortal Kombat 11 هم‌اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر و یک جمع بندی کلی از این بازی هستید، پیشنهاد می‌کنیم پیش نمایش نوشته شده توسط آقای سعید آقابابایی با نام «و خون جاری خواهد شد…» را مطالعه کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید