گیفت کارت
گیفت کارت

رفع ابهامات داستانی Far Cry 3 توسط Jeffrey Yohalem

۱۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۷

داستان بازی Far Cry 3 از نیمه به بعد دچار تغییراتی شد که اندکی باعث ایجاد ابهامات در بازیباز گردید. Ubisoft Monteral برای کسانی که بازی را تمام کردند ابهامات داستانی را برطرف کرد.

(خطر اسپویل داستان ! کسانی که بازی را به اتمام نرساندند وارد ادامه مطلب نشوند.)

در میانه بازی ، جیسون و شخصیت منفی بازی یعنی Vaas در نا کجا آباد گرفتار می شوند و به مبارزه با یکدیگر می پردازند.  نویسنده ارشد بازی Far Cry 3 ، آقای Jeffrey Yohalem در صحبتی که با IGN داشته است این سکانس را این چنین توجیه می کند:

شخصیت واس برگرفته از Virginia Woolf در رمان The Lighthouse است. کاراکتر اصلی رمان در میانه داستان می میرد و حفره ایی داستانی شکل می گیرد. مخاطبین رمان ، داستان را ادامه می دهند و اصلا به مرگ کاراکتر شک نمی کنند در حالیکه شخصیت اصلی مرده است!

Yohalem افزود: می داند که بایبازها می خواستند شخصیت Vaas را بیشتر ببینند ولی ایفای نقش Vaas کاملا به هنگام بوده است. بازیبازها همچنان کاراکتری می خواستند که تیر و کمان در دست گرفته و به دشمنان هجوم بیاورد.

آقای Dan Hay به عنوان سازنده بازی Far Cry 3 در این راستا ، Vaas را با کاراکتر منفی جنگ ستارگان یعنی Darth Vader مقایسه می کند و می گوید:

درباره سکانس آغازین  جنگ ستارگان کمی بیندیشید. شما حتما به یاد دارید که سفینه ایی در فضا به حرکت در می آید و سپس توسط تعداد زیادی از سفینه ها احاطه می شود.  همه چیز ناگهان به رنگ سفید در می آید و نیروهای شورشی درب ورودی سفینه را می کوبند و بالاخره درب را از بین می برند. جنگی عظیم شکل می گیرد و موقعی که همه چیز تمام می شود. Darth Vader سر تا پا سیاه پوش وارد سکانس می شود. این لحظه در ذهن همه بینندگان حک می شود!

شخصیت Vaas نیز همانند darth vader باید زمان کوتاهی در داستان ایفای نقش می کرد و در دل بازیبازها می نشست. سپس همانند Darth Vader از محور داستانی حذف می شد. تمرکز اصلی ما بر این فاکتورها بود! Vaas باید اجرای کوتاهی داشت و  در دل بازیباز می نشست.

بازی Far Cry 3 در 2 ماه اخیر برای PC ، PS3 و Xbox 360 منتشر شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • darksiders II گفت:

  این همه کار کردیمو و همش توهم بود.یعنی چی اخه Really Pissed

  0
  0
 • Shiraz گفت:

  آقایون نگران نباشید یه بازیه مزخرفو انجام دادین ، البته از لحاظ داستانی … منم یه بازی خدا باشه اما داستانش از حالت واقع گرایانه به تخیلی و بالعکس سیر کنه حالم بهم میخوره … اینطوری بهتون بگم که زمانی که با vaas میجنگید و اونو میکشید شخصیت اصلی یعنی جیسون هم کشته شده و از اونجا به بعد بازی حالت توهمی ذهن جیسونه ( به زبان ما همون برزخه ) پس از اونجا به بعد دیگه کاملا توهماته فانتزی یه داستان نویسه ابله ( توهین نباشه ) اصلا واقعا بخش داستان نویسی چه فکری کرده همچین داستان مزخرفی نوشته … حالم بهم میخوره یه بازی محشری مثل فارکری 3 به خاطر هدف نا معلوم خودش از بین بره … به قول آقای خردمندی داستان شبیه lost میشه اتفاقا همون موقع که فهمیدم داستان اینجاست که همگی مردن و تو برزخ خیالشون هستن از سریال بدم اومد … اگه یادتون باشه زمانی که فارکرای یک رو بازی میکردید وقتی تموم میشد میدید بازی تخیلات یه خانوم بوده اونم داخل کتاب … بازی ََAssassin’s Creed III که اونم از شرکت Ubisoft هست اصلا آخرش نفهمیدیم بر سر دزموند چه بلایی اومد .. اصلا Ubisoft مشکوکه تو داستان نویسی یا اینقدر بی سوادن که هیچی نمیدونن یا اینقدر مرموز که هدفشونو اینطوری به مخاطبین میخورانند… حالم گرفته شد Yes

  0
  0
  • پیرو حرف شما باید بگم بهتر می بود این نویسنده آخر داستان میومد افشاسازی رو انجام می داد که جیسون مرده. نه اینکه 2 ماه بعد از انتشار ، از زبون پرسنلش با گزارش از یک سایت بفهمیم که واقعا آخرش چی شد. Neutral این خیلی بده به نظر من.

   0
   0
 • ARASH_S80 گفت:

  خیلی عجیبه پس چه طور اخر بازی دوستامون رو نجات می دیم اصلا چه جوری بعد مرگ ادم می تونه تخیل کنه؟! مگه می شه مگه داریم؟! من فکر می کنم برای اینکه داستان رو بفهمیم باید یه چیزی مصرف کنیم بعد بازی کنیم Smile Question

  0
  0