سینماگیمفا: نقد و بررسی انیمه Violet Evergarden

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵

Violet Evergarden انیمه‌ای در ژانر درام فانتزی است که توسط شرکت نتفلیکس تهیه شده و در سال ۲۰۱۸ پخش شده است. تایچی ایشیداته کارگردان و ریکو یوشیدا نویسنده این انیمه هستند، این انیمه اقتباسی از مانگایی به همین اسم به نویسنگی کانا آناتسوکی است، همچنین دو انیمه سینمایی از این اثر در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ پخش خواهد شد.

شروعی دوباره

جنگ همیشه صدمه‌های زیادی را به کشور وارد می‌کند حتی به جز خود آن کشور، آسیب و لطمه بسیار زیادی هم به مردمان و سربازان آن کشور وارد می‌کند. آغاز این انیمه از همین موضوع ساده و کلیشه‌ای صورت می‌گیرد و آن را به قدری زیبا به نمایش درمی‌آورد که مخاطب متوجه نمی‌شود که چگونه این صحنه‌های زیبا بر چشم‌های او نقش بسته‌اند. روایت داستان در ابتدا بسیار آهسته و آرام است و این انیمه سعی دارد تا با خونسردی کامل شخصیت‌ها و داستان خود را به مخاطب خود معرفی کند. نکته بسیار جالب این انیمه داستانی است که در ادامه انتظار مخاطب را می‌کشد و مخاطب خود را کاملا با داستان جالب خود غافلگیر می‌کند.

ادامه مطلب را در سینمافارس بخوانید.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • انیمه Violet Evergarden یکی از بهترین انیمه‌های احساسی و عاشقانه و تلفیق پارادوکس با داستان است. این انیمه از هر جهت، بهترین است و به طور قطع، میتوان آن را یکی از بهترین انیمه‌های سال ۲۰۱۸ دانست. گریه‌های بی احساس، شفافیت باطنی داستان و سوق دادن مخاطب به اصل داستان و دوری از حواشی و حاشیه پردازی و همچنین، عدم استفاده از کمترین کلیشه در داستان انیمه را میتوان یکی از هزاران دلیل برتری این انیمه دانست. صداگذاری و طراحی و چهره‌پردازی واقعگرایانۀ انیمه، همچنین شیوۀ زیبای بیان و تشریح داستان و عدم زیرپا گذاری علوم فصاحت و بلاغت در بیان داستان و تلفیقی زیبا از عشق و اندوه و کُمِدی را میتوان یکی دیگر از اجمال برجستۀ این انیمه قلمداد کرد. اصلاً در داستان این انیمه هیچ نقص و نقضی وجودی ندارد و تمامیت طلبی داستان و بیان شعری و عارفی و عاطفی داستان انیمه، دلیل مقطوع بر منقوص و منقوض نبودن داستان است. هنگام تماشای این انیمه، چنان جذب زیبایی روایت داستان و تلفیقات موجود در آن میشوید که دوست دارید، این انیمه بدون انتها باشد. نامشخص بودن پایان داستان انیمه یکی از عوامل انحراف ذهن مخاطب به سوی داستان انیمه است تا حواشی آن. اپنینگ و اندینگهای شاهکار انیمه و همچنین مدرّک ساختن احساسات موجود در انیمه، که در آهنگهای آغازین و پایانی انیمه نهفته است، یک جنبۀ دیگر اجمال و کمال گیرایی انیمه است. صداگذاری انیمه آن قدر زیبا و دلنواز و محسوس است که، هیچ ایرادی به آن وارد نیست. برخی از مواقع، سخنوری موجود در انیمه، آنقدر زیبا میشود که همین صداگذاری آن شما را به دیدن پیاپی آن مجبور میکند و مخاطب را مجذوب و شیفتۀ خود میکند.به نظر من، اگر از تعصبات مربوط به انیمه‌های مشهور بگذریم، این انیمه بهترین انیمه سال ۲۰۱۸ بود. این انیمه را به تمامی کسانی که به ژانر احساسات و تلفیق عشق و اندوه علاقه دارند، پیشنهاد میکنم. Cool

  با تشکر

  0
  0
 • abdollah_a2 گفت:

  خیلی انیمه ی زیباییه
  به قدری احساسات رو قشنگ نمایش میده که تمام قسمتاش میخوای گریه کنی

  0
  0
 • The.13eauty گفت:

  خیلی انیمه زیبایی بود خیییییییلیییییی

  0
  0