دو بازی Cyberpunk 2077 و Cyberpunk 2020 در یک جهان مشترک خواهند بود

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸

برخلاف اخبار اشتباهی که در چند روز گذشته منتشر شده بود، بازی Cyberpunk 2077 و بازی رومیزی Cyberpunk 2020 در یک جهان مشترک قرار دارند.

اگر شما هم جزو آن دسته‌ از افرادی هستید که تاریخچه و داستان بازی رومیزی Cyberpunk 2020 را دنبال می‌کردید، خبر خوب این است که تلاش‌هایتان بیهوده نبوده است؛‌ در واکنش به نقل قول های مطرح شده از سوی خالق بازیCyberpunk 2020 ، او قرارگیری دو بازی Cyberpunk 2077 و Cyberpunk 2020  در دو جهان متفاوت را تکذیب کرد.

اما این شایعات از کجا آمده بودند؟ به نظر می‌رسد که ریشه‌های آن به خبرگزاری SegmentNext برمی‌گردد که از مایک پانداسمیت (Mike Pondsmith)، خالق سری بازی‌های رومیزی Cyberpunk، در کنفرانس PAX West نقل قولی آورده بود که به نظر می‌رسید به معنای جدا بودن جهان های این دو بازی باشد. در آن زمان پانداسمیت درباره‌ی این‌که چگونه وقایع این بازی از زمان Cyberpunk 2020 تکامل پیدا کردند اظهار داشت:

اجازه دهید تا بگویم در این زمان، ما برنامه داریم تا خط زمانی را ادامه دهیم و شما هم چیزهایی را در آن خواهید دید که قبلاً در Cyberpunk 2020 دیده‌اید. اما بعضی چیزها به‌نوعی تغییر کرده‌اند و به همین علت، روی خط زمانی این سری و همچنین سایز گوشی‌های موبایل که زمانی اندازه‌ی آجر بودند و بعد اندازه‌ی انگشت، تأثیرگذار خواهد بود؛ زیرا دوباره اندازه‌ی آجر می‌شوند. بنابراین شاهد تغییراتی در تکنولوژی خواهید بود.

 

به هر دلیلی، برداشت افکار عمومی از این جملات این بود که Cyberpunk 2020 و جدیدترین ساخته‌ی استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) یعنی بازی Cyberpunk 2077 دو خط زمانی جداگانه خواهند داشت.

 

اگرچه این خبر میان جامعه‌ی هواداران بازی بازخورد چندانی نداشت، اما رسانه‌ها از آن نقل قول مصاحبه‌ی پانداسمیت استفاده کرده و بر این شایعه که در یک جهان موازی و جداگانه قرار دارد، دامن زدند. خبرگزاری‌هایی مانند Game Rant و Daily Star این خبر اشتباه را در وب‌سایت‌های خود منتشر کرده بودند.

مایک پانداسمیت در صفحه‌ی رسمی سابردیت بازی Cyberpunk 2077  تایید کرد هر دو بازی Cyberpunk 2020 و Cyberpunk 2077 در یک جهان مشترک قرار دارند.

هنوز هم یک مصاحبه‌ی اشتباهی میان وب‌سایت‌ها بازتاب داده می‌شود که می‌گوید Cyberpunk 2077 و Cyberpunk 2020 در خط زمانی جداگانه‌ای هستند. برای شفاف‌سازی، من همین‌جا اعلام می‌کنم که این خط زمانی مشترک است.

 

گرچه خیلی از افرادی که مشتاقانه منتظر عرضه‌ی Cyberpunk 2077 هستند قبلا تجربه‌ی بازی‌های رومیزی را نداشته‌اند و صرفاً برای محبوبیت و علاقه به سری بازی‌های Witcher وارد قطار این بازی شده‌اند، اما این یک خبر بزرگ برای هوادارانی است که پیش‌تر سری رومیزی Cyberpunk را تجربه‌ کرده‌اند.

این بسیار عالی است که هنوز می‌بینیم خالق بازی مذکور تا این حد در جامعه‌ی هواداران حضور فعال دارند. پانداسمیت نه‌تنها به این خبر واکنش نشان داد، بلکه در بخش دیدگاه‌ها نیز به‌شدت فعالیت دارد و به سؤالات مختلف با جزئیات پاسخ می‌دهد.

تاکنون تاریخ انتشار مشخصی برای بازی Cyberpunk 2077 تعیین نشده است. استودیوی سی‌دی پراجکت رد تنها اعلام کرده است که هر وقت بازی آماده باشد برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس‌وان منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید