محبوب‌ترین بازی‌های هفته از دید مجله‌ی فامیتسو | هفتمین فانتزی، محبوب‌ترین فانتزی

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

برای چندمین هفته‌ی پیاپی، بازی Final Fantasy 7 Remake رتبه‌ی اول محبوب‌ترین بازی‌های مجله‌ی فامیتسو را در اختیار دارد.

در این هفته شاهد آن هستیم که تعداد رای‌های حاضر در نظرسنجی مجله‌ی فامیتسو، نسبت به هفته‌های قبل کم‌تر است. با این حال، این مورد نتوانسته است که بازی Final Fantasy 7 Remake را از رتبه‌ی اول تکان دهد. این بازی که برای چندین هفته‌ی پشت سر هم این مقام را در اختیار دارد، به نظر می‌رسد که قصد ندارد به راحتی برای خود جانشینی انتخاب کند و به تنهایی بر تخت پادشاهی فامیتسو تکیه زده است. همان‌طور که گفته شد، افراد کم‌تری در نظرسنجی این هفته‌ی مجله‌ی مذکور شرکت کرده‌اند پس اصلا جای تعجب ندارد که مشاهده کنیم تعداد آرای این بازی حدود ۱۴۰ عدد کاهش یافته است.

بازی Dragon Quest XI S که در هفته‌ی گذشته رتبه‌ی سوم را داشت، این بار توانسته است تا خود را به رتبه‌ دوم برساند. بازی Dragon Quest XI به خودی خود دارای محبوبیت بالایی بود که با عرضه‌ی آن برروی کنسول نینتندو سوئیچ، محبوبیتی دوچندان پیدا کرد. این بازی در هفته‌ی گذشته تنها توانست حدود ۴۷۰ رای بدست آورد. کافی است به اختلاف آرای دو رتبه‌ی ابتدایی جدول نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که بازی Final Fantasy VII Remake تا چه حد در میان بازی‌بازان طرفدار دارد.

رتبه‌ی سوم جدول این هفته، همان بازی است که در هفته‌ی گذشته توانسته بود جایگاه دوم را بدست آورد: Pokemon Sword/Shield. این بازی که موفق به کسب ۴۲۶ رای شد با اختلاف نسبتا کمی از رقیب خود، مبارزه برای بدست آوردن جایگاه دوم را واگذار کرده است. این اختلاف حتی در میان رتبه‌های سوم و چهارم جدول کم‌تر شده و به ۴ رای می‌رسد. درست است، بازی Animal Crossing تنها با ۴ رای کم‌تر از رتبه‌ی سوم در این هفته به کار خود پایان داد.

بازی Project Sakura Wars با ۵ رتبه پیشرفت، از جایگاه دهم در هفته‌ی گذشته به رتبه‌ی پنجم در این هفته رسیده است. با وجود کاهش تعداد آرا در این هفته، شاید بتوان این بازی را جزو معدود عناوینی دانست که افزایش رای داشته است؛ که آن را هم می‌توان به اختلاف فاحش دو رتبه‌ی هفته‌ی گذشته و این هفته نسبت داد.

از طرفی دیگر بازی Fire Emblem: Three Houses با یک پله پسرفت و البته کاهش تعداد رای، اکنون و در این هفته به رتبه‌ی ششم منتقل شده است. جادوگر سبک هک‌انداسلش کنسول نینتندو سوئیچ یعنی Bayonetta 3 نیز باری دیگر به جمع ۱۰ رتبه‌ی ابتدایی لیست آمده و رتبه‌ی هفتم را به خود اختصاص داده است.

بازی Monster Hunter World و البته جدیدترین محتویات قابل دانلود آن یعنی Iceborne در جایگاه بعدی قرار دارند. رتبه‌ی هشتم به این بازی اختصاص یافته و پس از آن شاهد بازی Code Vein هستیم که با ۵۰ رای کم‌تر در جایگاه نهم قرار گرفته است. هر دوی این عناوین نسبت به هفته‌ی گذشته، یک پله پسرفت داشته‌اند.

از طرفی دیگر جالب است که بدانید جدیدترین بازی انحصاری سونی یعنی Days Gone برای دومین هفته‌ی پیاپی در بین ۱۰ رتبه‌ی برتر این لیست قرار دارد؛ با این تفاوت که این عنوان نسبت به هفته‌ی گذشته ۴ پله پسرفت داشته و اکنون در جایگاه دهم قرار گرفته است.

جدول محبوب‌ترین بازی‌های این هفته از دید مجله‌ی فامیتسو:

نام بازیرتبه‌ی این هفته پلتفرم مقصد
Final Fantasy VII Remake۱پلی‌استیشن ۴
Dragon Quest XI S۲نینتندو سوئیچ
Pokemon Sword/Shield۳نینتندو سوئیچ
Animal Crossing۴نینتندو سوئیچ
Project Sakura Wars۵پلی‌استیشن ۴
Fire Emblem: Three Houses۶نینتندو سوئیچ
Bayonetta 3۷نینتندو سوئیچ
Monster Hunter World: Iceborne۸پلی‌استیشن ۴
Code Vein۹پلی‌استیشن ۴
Days Gone۱۰پلی‌استیشن ۴
0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید