بازی GTA V به واسطه‌ی سرور‌های Role Playing، سومین بازی پربیننده‌ی توییچ شده است

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

به واسطه‌ی سرورهای جدید Role Playing یا همان نقش‌آفرینی، بازی GTA V به سومین بازی پربیننده در سرویس توییچ (Twitch) تبدیل شده است.

به نظر نمی‌رسد کسی وجود داشته باشد که با سری GTA آشنایی نداشته باشد. به راحتی می‌توان ادعا کرد که تمامی بازیکنانی که با صنعت بازی‌های ویدئویی آشنایی دارند، حداقل یکی از نسخه‌های این سری را تجربه کرده‌اند. از طرف دیگر تقریبا تمامی این افراد تلاش کرده‌اند تا حتی برای یک بار همانند یک شهروند عادی در شهر لوس‌سانتوس زندگی کند؛ یعنی بلافاصله پس از سوار شدن بر ماشین، با سرعت بالا به ویراژ دادن مشغول نشود و پشت چراغ قرمزها ایست کند. یعنی سرعت مجاز را رعایت کنند و کسی را با ماشین زخمی نکنند. ولی چه بسیار تلاش‌ها که در این راه شده و احتمالا نیز هیچ یک از آن‌ها نتیجه نداشته است. اگر با ماد و سرورهای Role Playing بخش آنلاین بازی GTA V که به تازگی بر سر زبان‌ها افتاده است آشنایی داشته باشید، پس می‌دانید که این امر تا حدودی محقق شده است.

برای آن دسته از دوستانی که با این بخش آشنایی ندارند، توضیح کوتاهی را عرض کنم. در بخش آنلاین بازی GTA V اکنون سرورهایی با محوریت Role Playing وجود دارد که شما را در نقش شخصیت‌ اصلیتان قرار نمی‌دهد، بلکه شما را به صورت کاملا تصادفی به عنوان یکی از شخصیت‌های شهر لوس‌سانتوس قرار می‌دهد؛ یعنی ممکن است که شما یک مغازه‌دار، پلیس، مسئول پخش نامه، پیک موتوری یا حتی رئیس باند مواد مخدر باشید. برای اولین بار شما می‌توانید به صورت تقریبا واقعی نقش یک نفر دیگر را در این بازی داشته باشید، می‌توانید برای مدتی از زندگی خودتان دور شوید و در دنیای بزرگ بازی GTA V به عنوان فردی که هر دفعه به صورت تصادفی برای شما انتخاب می‌شود، زندگی کنید. از طرف دیگر جالب است که بدانید جزو قوانین این سرورها (که البته با یکدیگر متفاوت‌ هستند) نوشته شده است که هر شخص باید به نقش و وظیفه‌ی شخصیتی که بدست می‌آورد، عمل کند!

با ظهور و معرفی این سرورها، بازی GTA V دوباره به صدر جدول توییچ بازگشته است. اگر نگاهی به جدول پربیننده‌ترین بازی‌ها در توییچ بیندازیم، متوجه می‌شویم که بازی GTA V با کنار زدن عناوین بزرگی همچون Apex Legends و DOTA 2 در رتبه‌ی سوم قرار دارد. رتبه‌های ابتدایی نیز همان‌طور که احتمالا انتظار دارید به بازی‌های Fortnite و League of Legends اختصاص دارند. اگر این روند ادامه پیدا کند، ممکن است که بازی GTA V به رکورد ۹۷ میلیونی بازی Fortnite نیز دست یابد و رتبه‌ی دوم را بدست آورد. ولی رقابت و پیروزی این بازی جهان آزاد بر علیه شاهکار League of Legends و ۱۰۴ میلیون بیننده‌ای که دارد، کمی بعید و دور از انتظار است. شما می‌توانید لیست پربیننده‌ترین بازی‌ها در توییچ را در ماه گذشته در قسمت زیر مشاهده کنید.

GTA V در تاریخ ۲۶ شهریور ۹۲ (۱۷ سپتامبر ۲۰۱۳) برای اکس‌باکس ۳۶۰ و پلی‌استیشن ۳، ۲۷ آبان سال ۹۳ (۱۸ نوامبر ۲۰۱۴) برای پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان و در ۲۵ فروردین سال ۹۴ (۱۴ آپریل ۲۰۱۵) برای رایانه‌های شخصی عرضه شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید