معرفی سرویس استیدیا سرمایه‌گذاران کنسول استودیوی اسلایتلی مد را کاهش داده است

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵

استودیوی اسلایتلی مد (Slightly Mad Studio) مدتی است که تلاش دارد یک کنسول جدید را به بازار عرضه کند. این کنسول در ابتدا قرار بود Mad Box نامیده شود ولی به دلیل مشکلات حقوقی پیش آمده، این استودیو مجبور است نام دیگری را برای کنسول خود انتخاب کند. با این حال، به نظر می‌رسد انتخاب یک نام مناسب تنها مشکل این استودیو در راه انتشار یک کنسول جدید نیست. براساس اطلاعات منتشر شده، معرفی سرویس جدید شرکت گوگل (Google) یعنی استیدیا (Stadia) آسیبی جدی به روند توسعه‌ی این کنسول وارد کرده است.

آقای نیتن بل (Nathan Bell)، مدیر بخش بازاریابی استودیوی اسلایتلی مد، در جدیدترین مصاحبه‌ی خود بیان کرده که معرفی سرویس استیدیا تاثیری منفی ولی قابل پیش‌بینی بر روند توسعه‌ی کنسول جدید آن‌ها داشته است. به گفته‌ی آقای بل، دو نفر از سرمایه‌گذاران اصلی آن‌ها، بلافاصله پس از معرفی سرویس جدید شرکت گوگل انصراف خود از این پروژه را اعلام کرده‌اند. اگرچه آقای بل به تعداد سرمایه‌گذاران این پروژه اشاره نکردند ولی به اعتقاد ایشان معرفی استیدیا نه تنها روند توسعه‌ی کنسول جدید آن‌ها را تحت تاثیر خود قرار داده بلکه می‌تواند تغییرات مهمی را در صنعت بازی‌های ویدئویی اعمال کند.

رونمایی شرکت گوگل از سرویس استیدیا به ما در زمینه‌ی جذب سرمایه‌گذار کمکی نکرده است. ما سرمایه‌گذاران قابل توجهی داشتیم ولی اعلام این موضوع از سوی گوگل که آینده‌ی صنعت بازی‌های ویدئویی به یک جعبه‌ی سخت‌افزاری محدود نمی‌شود، به نفع ما نبود. دو سرمایه‌گذار پس از معرفی استیدیا از تصمیم خود صرف نظر کردند. در حال حاضر، تنها چیزی که می‌‌توانم بگویم این است که در شرایط فعلی، آینده‌ی این پروژه زیر سوال رفته است.

بسیاری از تحلیل‌گران و بازی‌بازان امید بالایی به موفقیت کنسول استودیوی اسلایتلی مد نداشتند. دلیل اصلی شک و تردیدها نسبت به موفقیت این کنسول به ابعاد استودیوی اسلایتلی مد باز می‌گردد. در حال حاضر، تمامی شرکت‌های سازنده‌ی کنسول بسیار بزرگ‌تر، باتجربه‌تر و شناخته شده‌تر از استودیوی اسلایتلی مد هستند و همه‌ی ما به خوبی از بازار رقابتی و شرایط فعلی صنعت بازی‌های ویدئویی به خوبی آگاه هستیم. امید به موفقیت یک کنسول کاملا جدید در عین هیجان‌انگیز و جسورانه بودن، بسیار جاه‌طلبانه است.

به هر حال باید منتظر ماند و دید چه آینده‌ای در انتظار استودیوی اسلایتلی مد و کنسول جدید آن‌ها است. با توجه به کاهش سرمایه‌گذاران و نزدیک شدن به زمان انتشار کنسول‌های نسل جدید دو شرکت سونی و مایکروسافت، لغو شدن روند ساخت این کنسول دور از انتظار نیست. مدتی پیش اطلاعات جدیدی از سخت‌افزار کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر شد که نشان از یک جهش عظیم بین نسل فعلی کنسول‌ها و نسل بعدی داشت. با توجه به سرمایه و امکانات محدود استودیوی اسلایتلی مد، رقابت نزدیک کنسول‌ آن‌ها با دیگر رقبا بسیار بعید به نظر می‌رسد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید