رسمی: بلیزارد در گیمزکام ۲۰۱۹ شرکت نخواهد کرد

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵

استودیوی بلیزارد (Blizzard)، در اطلاعیه‌ای، اعلام کرد که به دلیل تمرکز برروی بازی‌های درحال توسعه‌ی خود، امسال در نمایشگاه گیمزکام (Gamescom)، حضور پیدا نمی‌کند.

نمایشگاه گیمزکام بزرگترین رویداد سالانه در عرصه‌ی بازی‌های رایانه‌ای به شمار می‌رود که نفرات زیادی از آن بازدید می‌کنند. این نمایشگاه در سال ۲۰۱۸ میزبان ۳۷۰,۰۰۰ بازدید کننده و ۱۰۳۷غرفه بوده است؛ در حالی که E3 2018 تنها میزبان ۶۹,۰۰۰ نفر بوده است. بازدید از نمایشگاه گیمزکام برای عموم مردم آزاد است، برخلاف نمایشگاه E3 که بیشتر یک رویداد تخصصی در این صنعت محسوب می‌شود. به همین دلیل نمی‌توان این مساله را که نمایشگاه گیمزکام، نمایشگاه گسترده‌تر و همچنین پربازدید‌تری نسبت به E3 است را انکار کرد. حال استودیو بلیزارد در تصمیمی ناگهانی اعلام کرد که در گیمزکام ۲۰۱۹ حضور پیدا نمی‌کند. استودیو بلیزارد هرساله اقدام به معرفی نقشه‌های جدید بازی Overwatch و همچنین بسته‌های گسترش دهنده‌ی World of Warcraft در نمایشگاه گیمزکام می‌کرد.

دلیل اتخاذ این تصمیم، حفظ تمرکز بر روی عناوین در حال توسعه‌‌ی‌ آن‌ها است. به همین دلیل آن‌ها امسال در شهر کلن حضور پیدا نمی‌کنند. در بهمن سال ۹۷ (فوریه ۲۰۱۹) استودیو بلیزارد تصمیم به اخراج صدها تن از کارمندان خود گرفت. با در نظر گرفتن این موضوع، به نظر می‌رسد که این استودیو بازی‌ها و بسته‌های الحاقی زیادی برای معرفی در سال ۲۰۱۹ نداشته باشد و نمایش آن‌ها را موکول به رویداد اختصاصی خود، یعنی بلیزکان (Blizzcon)، که در تاریخ ۱۰ آبان ۹۸ (۱ نوامبر ۲۰۱۹) برگزار می‌گردد، کند. البته این استودیو اعلام کرد که این تصمیم تنها مربوط به امسال است و آن‌ها برنامه‌های بسیاری برای بازگشت به گیمزکام در سال‌های آتی دارند.

این نمایشگاه، هرساله میزبان بسیاری از استودیو‌های بزرگ و کوچک از ۵۶ کشور جهان از جمله ایران است. از این رو نمایشگاه گیمزکام محیطی عالی برای معرفی و فروش محصولات این صنعت به شمار می‌رود. نمایشگاه گیمزکام نمایشگاهی با رویکرد تجاری در زمینه بازی‌های‌رایانه‌ای است که در مرکز نمایشگاهی کلن در آلمان برگزار می‌گردد.

رویداد گیمزکام ۲۰۱۹، در تاریخ ۳۰ مرداد ۹۸ (۲۱ آگوست ۲۰۱۹) تا ۲ شهریور ۹۸ (۲۴ آگوست ۲۰۱۹) برگزار می‌گردد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید