رسمی: بلیزارد در گیمزکام ۲۰۱۹ شرکت نخواهد کرد

11 اردیبهشت 1398 - 15:45

استودیوی بلیزارد (Blizzard)، در اطلاعیه‌ای، اعلام کرد که به دلیل تمرکز برروی بازی‌های درحال توسعه‌ی خود، امسال در نمایشگاه گیمزکام (Gamescom)، حضور پیدا نمی‌کند.

نمایشگاه گیمزکام بزرگترین رویداد سالانه در عرصه‌ی بازی‌های رایانه‌ای به شمار می‌رود که نفرات زیادی از آن بازدید می‌کنند. این نمایشگاه در سال ۲۰۱۸ میزبان ۳۷۰,۰۰۰ بازدید کننده و ۱۰۳۷غرفه بوده است؛ در حالی که E3 2018 تنها میزبان ۶۹,۰۰۰ نفر بوده است. بازدید از نمایشگاه گیمزکام برای عموم مردم آزاد است، برخلاف نمایشگاه E3 که بیشتر یک رویداد تخصصی در این صنعت محسوب می‌شود. به همین دلیل نمی‌توان این مساله را که نمایشگاه گیمزکام، نمایشگاه گسترده‌تر و همچنین پربازدید‌تری نسبت به E3 است را انکار کرد. حال استودیو بلیزارد در تصمیمی ناگهانی اعلام کرد که در گیمزکام ۲۰۱۹ حضور پیدا نمی‌کند. استودیو بلیزارد هرساله اقدام به معرفی نقشه‌های جدید بازی Overwatch و همچنین بسته‌های گسترش دهنده‌ی World of Warcraft در نمایشگاه گیمزکام می‌کرد.

دلیل اتخاذ این تصمیم، حفظ تمرکز بر روی عناوین در حال توسعه‌‌ی‌ آن‌ها است. به همین دلیل آن‌ها امسال در شهر کلن حضور پیدا نمی‌کنند. در بهمن سال ۹۷ (فوریه ۲۰۱۹) استودیو بلیزارد تصمیم به اخراج صدها تن از کارمندان خود گرفت. با در نظر گرفتن این موضوع، به نظر می‌رسد که این استودیو بازی‌ها و بسته‌های الحاقی زیادی برای معرفی در سال ۲۰۱۹ نداشته باشد و نمایش آن‌ها را موکول به رویداد اختصاصی خود، یعنی بلیزکان (Blizzcon)، که در تاریخ ۱۰ آبان ۹۸ (۱ نوامبر ۲۰۱۹) برگزار می‌گردد، کند. البته این استودیو اعلام کرد که این تصمیم تنها مربوط به امسال است و آن‌ها برنامه‌های بسیاری برای بازگشت به گیمزکام در سال‌های آتی دارند.

این نمایشگاه، هرساله میزبان بسیاری از استودیو‌های بزرگ و کوچک از ۵۶ کشور جهان از جمله ایران است. از این رو نمایشگاه گیمزکام محیطی عالی برای معرفی و فروش محصولات این صنعت به شمار می‌رود. نمایشگاه گیمزکام نمایشگاهی با رویکرد تجاری در زمینه بازی‌های‌رایانه‌ای است که در مرکز نمایشگاهی کلن در آلمان برگزار می‌گردد.

رویداد گیمزکام ۲۰۱۹، در تاریخ ۳۰ مرداد ۹۸ (۲۱ آگوست ۲۰۱۹) تا ۲ شهریور ۹۸ (۲۴ آگوست ۲۰۱۹) برگزار می‌گردد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • devilgodes گفت:

  کمپانی ها بزرگ چشون شده ؟ به آخرای نسل که رسیدیم همه از نمایشگاه ها کشیدن بیرون.
  فقط مایکرو تو همه هست که کشک معرفی میکنه نه بازی
  البته بلیز کان خودش همیشه اندازه یه e3 سوپرایز داره

  • TERIXA گفت:

   شاید بازی موبایل برای شما سورپرایز باشه ولی واسه خیلیها نیست.

   • devilgodes گفت:

    من که معرفی وارکرافت ۳ ریفورج برام بهترین خبری بود که پارسال شنیدم.معرفی بازی گوشی هم ناراحتم نکرد نهایتا بازیش نمیکنم تا دیابلو ۴ بدن.
    یه عده کلا دنبال بهونه هستن که یه کمپانی رو بکوبن الکی.
    مثلا من ندیدم کسی از کنرانس e3 الکترونیک ارتز برای ساخت نسخه گوشی جنرالز ایراد بگیره ولی همه پریدن پاچه بلیزارد رو گرفتن

    • ghost.007 گفت:

     چون ea چندتا چیز دیگه هم معرفی کرد بعد اشانتیون اومد بازی موبایل معرفی کرد ولی بلیزارد تو قسمت معرفی دیابلو اومد همچین کاری کرد اونم درحالی که چند وقت قبلش کانال یوتیوبش همچین اومد گفت واسه طرفدارایه دیابلو سوپرایز داریم و اینا بعد همه فک کردن دیابلو بعدیه ولی تهش بازی گوشی بهشون رسید

    • Preity گفت:

     عزیزم فرق میکنه تو نمیتونی بازی گنده بسازی بدی به جماعت موبایل باز
     .
     اونم تو مراسمی که همه یا ورد اف وارکرفت بازی میکنن یا استار کرفت یا جدیدا اورواچ،،،بعدش میاد بازی موبایل میزاره جلوشون

 • Preity گفت:

  بهتر که حضور نداره
  .
  میاد یه بازی موبایل نشون میده تازه با همکاری یه شرکت چینی، یعنی چی؟یعنی اینکه خودمون هم نساختیم

 • mehrdad65 گفت:

  سونی و بلیزارد امسال فک کنم یه بازی خوبم ندارن

 • Preity گفت:

  مایکروسافت هم از این فرصت ها میخواد که استفاده بکنه:ما خیلی قدرتمند هستیم
  .
  یکی نیست بگه اقای مایکروسافت تو که بازی این و اونو نشون میدی

 • مازیار گفت:

  از یک لحاظ خوبه چون به معرفی بازی های مسخره موبایل نمی پردازه ولی از لحاظ دیگه گیمزکام بدون بلیزارد برای من معنا نداره 🙁