سگا قصد دارد تمرکز بیشتری برروی بازارهای خارج از ژاپن و بازار رایانه‌های شخصی داشته باشد

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

اخیراً شرکت سگا (Sega)، گزارش مالی سالیانه خود را تا انتهای ماه مارس ۲۰۱۹ میلادی منتشر کرده است. درحالی‌که فروش کلی عناوین این شرکت افزایش داشته، اما سوددهی این شرکت برای دومین سال متوالی با کاهش همراه بوده است. با توجه به این وضعیت، سگا تمرکز خود را بر بازارهای خارج از ژاپن قرار داده است.

در ابتدا، برنامه‌ریزی‌ برروی انتشار ۱۲ بازی دیجیتالی در سال انجام شده بود، اما درنهایت تنها ۸ بازی از این ۱۲ عنوان منتشر شدند. از تأخیرها، رقابت و اشباع شدن بازار و تعداد زیاد بازی‌ها به‌عنوان دلایل کاهش سوددهی این شرکت اشاره‌ شده است.

نسخه‌های فیزیکی عناوین Yakuza 6 و Football Manager با کاهش فروش همراه بوده‌اند، اما به لطف فروش خوب در آمریکای شمالی و اروپا سوددهی افزایش داشته است.

برنامه‌ی شرکت سگا در سال آینده تمرکز بر پروژه‌هایی است که به‌عنوان ناشر برروی آن‌ها کار می‌کند. انتظار می‌رود با روند رکود بازار داخلی ژاپن، سگا برای فروش بازی‌های دیجیتالی و فیزیکی نگاهی به دیگر مناطق آسیا، اروپا و آمریکای شمالی خواهد داشت. همچنین انتظار می‌رود بازی‌های ژاپنی بیشتری برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی ببینیم. برنامه‌ی شرکت سگا این است که عناوین بیشتری از سری بازی‌های Yakuza و Persona برای دیگر پلتفرم‌ها عرضه کند.

نسخه‌ی رایانه‌های شخصی عنوان Yakuza Kiwami 2 در تاریخ ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ (۹ می ۲۰۱۹ میلادی) منتشر خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید