سونی بهترین سال مالی را با پلی‌استیشن ۴ داشت

۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

همه‌ی ما می‌دانیم که پلی‌استیشن ۴ موفقیت بسیار بزرگی برای سونی به حساب می‌آید که در ۱۲ ماه گذشته هم همچنان موفق عمل کرده است. سونی امروز و در طی گزارشی نتایج و جزئیات سال مالی ۲۰۱۸ خود را منتشر نمود و در نهایت اعلام کرد:

سال مالی ۲۰۱۸ بهترین سال مالی ما بود که یکی از بخش‌های تاثیرگذار در سود سالیانه، مربوط به بازی‌های ویدئویی است.

تقریبا ۲۱٫۷ درصد از درآمد سالیانه ۸٫۰۶ میلیارد دلاری سونی، از خدمات و شبکه‌های آنلاین پلی‌استیشن به ارزش حدودا ۲٫۸۱ میلیارد دلار بدست می‌آید. همین مسئله سبب می‌شود تا این بخش یک سر و گردن بالاتر از سایر بخش‌ها قرار گیرد. باتوجه به عملکرد عالی پلی‌استیشن ۴، این کنسول با سرعت زیادی به آمار فروش ۱۰۰ میلیون واحدی نزدیک می‌شود.

با این وجود پیش‌بینی سونی برای سال مالی ۲۰۱۹ نسبتا ناامید کننده است. به‌نظر می‌رسد سونی به دلایلی احتمال می‌دهد میزان سود سالیانه‌اش کاهش می‌یابد. طبق بررسی‌های این کمپانی، آمار فروش بازی‌ها همچنان خوب و یا حتی بهتر می‌شود اما آمار فروش پلی‌استیشن ۴ به شدت کاهش خواهد یافت. بنابراین میزان سود سالانه هم کاهش می‌یابد اما انتظار داریم پس از معرفی کنسول نسل بعد میزان سود افزایش چشم‌گیری داشته باشد.

باتوجه به گزارش فوق به‌نظر می‌رسد سونی به لطف پلی‌استیشن ۴ جایگاه بسیار مناسبی را کسب کرده است و بابت این جایگاه باید از این کنسول درخشان تشکر کند. هرچند آمارهای سال مالی جدید این شرکت خیلی رضایت بخش نیستند اما در هرصورت به‌نظر می‌رسد سونی برای کنسول نسل بعد خود برنامه‌های بسیار زیاد و مهمی دارد.

نظر شما کاربران گیمفا در رابطه با گزارش فوق چیست؟ به‌نظر شما چرا سونی احتمال کاهش سود خود را در سال مالی ۲۰۱۹ می‌دهد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید