لیست پرفروش‌ترین بازی‌های نینتندو سوییچ منتشر شد

۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵

به عنوان بخشی از گزارش مالی جدید نینتندو، این شرکت آمار فروش مربوط به بازی‌های فرست پارتی کنسول نینتندو سوییچ را منتشر کرده است. لازم به ذکر است که عناوین انحصاری این کنسول ترکیبی در سه ماه اخیر فروش بسیار سریعی را داشته‌اند.

رتبه‌ی اول پرفروش‌ترین بازی‌های نینتندو همچنان Mario Kart 8 Deluxe محسوب می‌شود. فروش این عنوان جذاب که هنوز هم با سرعت تحسین برانگیری ادامه دارد، هم‌اکنون برابر ۱۶/۶۹ میلیون است. در مقایسه با نسخه‌ی معمولی این بازی که برروی کنسول وی‌یو منتشر شد، Mario Kart 8 Deluxe تقریباً دو برابر بیشتر فروخته است. پس از این عنوان و در جایگاه دوم، شاهد حضور بازی محبوب Super Mario Odyssey با فروش ۱۴/۴۴ میلیونی هستیم.

البته بدون شک باید لقب شگفت انگیز‌ترین عملکرد را به عنوان عظیم و فوق العاده‌ی Super Smash Bros. Ultimate تقدیم کنیم. این بازی مبارزه‌ای در کمتر از یک سال به فروش بی‌نظیر ۱۳/۸۱ میلیون رسیده و هم‌اکنون به پرفروش‌ترین نسخه‌ی این مجموعه تبدیل شده است. بازی تحسین شده‌ی The Legend of Zelda: Breath of The Wild نیز با فروش ۱۲/۷۷ میلیون نسخه‌ای در رتبه‌ی چهارم قرار دارد.

از طرف دیگر، بازی‌های امسال نینتندو نیز کار خود را با اقتدار آغاز کرده‌اند. تاکنون ۳/۳۱ میلیون نسخه‌ از New Super Mario Bros. U Deluxe به فروش رسیده و بازی جدید Yoshi’s Crafted World نیز در طی تنها چند روز به فروش ۱/۱ میلیونی دست یافته است. شاید جالب باشد بدانید که حتی Mario Kart 7، یکی از عناوین ۳DS نیز هنوز با روند قدرتمندی به فروش می‌رسد. فروش کلی این بازی ۱۸/۲۶ میلیون نسخه اعلام شده است.

شما می‌توانید لیست بازی‌های پرفروش نینتندو سوییچ را در ادامه مشاهده کنید.

Mario Kart 8 Deluxe – ۱۶٫۶۹ million

Super Mario Odyssey – ۱۴٫۴۴ million

Super Smash Bros. Ultimate – ۱۳٫۸۱ million

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – ۱۲٫۷۷ million

Pokemon Let’s Go, Pikachu! and Let’s Go, Eevee! – ۱۰٫۶۳ million

Splatoon 2 – ۸٫۷ million

Super Mario Party – ۶٫۴ million

New Super Mario Bros. U Deluxe – ۳٫۳۱ million

Mario Tennis Aces – ۲٫۶۴ million

Kirby Star Allies – ۲٫۵۶ million

Donkey Kong Country: Tropical Freeze – ۲٫۲۵ million

Captain Toad: Treasure Tracker – ۱٫۱۸ million

Yoshi’s Crafted World – ۱٫۱۱ million

در مجموع، نینتندو در طی سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ موفق شد تا ۱۱۸/۵۵ میلیون نرم افزار برروی نینتندو سوییچ به فروش برساند. فروش نرم افزار به صورت سال به سال ۸۶/۷ درصد افزایش داشته و فراتر از پیش‌بینی ۱۱۰ میلیونی نینتندو بوده است. از این رقم، ۲۳/۹۱ میلیون نسخه در سه ماهه‌ی فعلی به فروش رسیده است. نینتندو برای سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ فروش ۱۲۵ میلیونی نرم افزار را برای نینتندو سوییچ پیش‌بینی کرده است.

از طرف دیگر، میزان فروش نرم افزار کنسول ۳DS در طی سال مالی برابر ۱۳/۲۲ میلیون بود (کاهش ۶۲/۹ درصدی نسبت به سال قبل). نینتندو فروش ۱۳ میلیون نرم افزار را برای سال مالی پیش‌بینی کرده بود و حالا نیز توانسته است تا به هدف خود برسد. با این‌حال، پیش‌بینی این شرکت ژاپنی برای فروش نرم افزار ۳DS در سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ تنها ۵ میلیون است.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید