منتظر کنسول پلی‌استیشن ۵ در ۱۲ ماه آینده نباشید

۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵

تقریبا ۶ سال از زمان انتشار کنسول پلی‌استیشن ۴ می‌گذرد. اگرچه این کنسول فروش بسیار خوبی را در این سال‌ها تجربه کرده ولی طبیعی است که کم کم به پایان نسل فعلی نزدیک می‌شویم. شرکت سونی هفته‌ی پیش اولین اطلاعات از کنسول نسل آینده‌ی خود را منتشر و بیان کرد که قرار نیست در سال ۲۰۱۹ میلادی شاهد انتشار این کنسول جدید باشیم. این شرکت امروز اطلاعات بیشتری از بازه‌ی زمانی انتشار کنسول پلی‌استیشن ۵ را منتشر کرده است.

شرکت سونی امروز در کنار انتشار گزارش مالی مربوط به سال ۲۰۱۸، جزییات جدیدی از کنسول پلی‌استیشن ۵ را نیز با هواداران به اشتراک گذاشته است. براساس اطلاعات منتشر شده در مجله‌ی وال استریت (Wall Street Journal)، شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی هیچ برنامه‌ای برای انتشار کنسول نسل جدید خود در ۱۲ ماه آینده ندارد. این اطلاعات بر مبنای برنامه‌ی مالی شرکت سونی منتشر شده است و این یعنی تا پایان سال مالی ۲۰۱۹ یعنی ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ (۳۱ مارس سال ۲۰۲۰ میلادی) خبری از کنسول پلی‌استیشن ۵ نخواهد بود.

اگرچه این اطلاعات دور از انتظار و غیرمنتظره نیستند ولی به هر حال گوشه‌ای از برنامه‌های شرکت سونی در زمینه‌ی انتشار کنسول نسل بعد را به صورت رسمی مشخص می‌کنند. با توجه به این که شرکت سونی در گذشته کنسول‌های خود رو در فصل پاییز و نزدیک به شروع تعطیلات زمستانی منتشر کرده بود، انتظار می‌رفت که سونی کنسول پلی‌استیشن ۵ را نیز در همین بازه در سال ۲۰۲۰ عرضه کند. اگرچه این موضوع نیز در حد حدس و گمان است ولی اعلام عدم انتشار بازی تا پایان ماه مارس سال ۲۰۲۰ احتمال عرضه‌ی کنسول در ماه‌های پایانی سال را قوت می‌بخشد.

نکته‌ی دیگری که در گزارش منتشر شده از سوی خبرنگار مجله‌ی وال استریت به آن اشاره شده، عملکرد و برنامه‌های مالی شرکت سونی است. به گفته‌ی این خبرنگار، شرکت سونی قصد دارد بخش عظیمی از تفاوت درآمد سال ۲۰۱۹ با سال قبل که معادل ۳۱ میلیارد ین است را در توسعه‌ی کنسول نسل آینده هزینه کند.

هنوز جزییات زیادی از کنسول نسل جدید شرکت سونی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و با توجه به عدم حضور شرکت سونی در مراسم E3 امسال، مشخص نیست که این اطلاعات چه زمانی منتشر خواهند شد. به هر حال، با توجه به نزدیک شدن به پایان نسل فعلی و زمان انتشار کنسول‌های جدید، طبیعی است که اطلاعات مختلف به مرور زمان از سوی این شرکت منتشر خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید