استودیوی Remedy به ساخت دنباله برای بازی Control علاقه دارد

۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵

کمتر از چهار ماه دیگر، شاهد عرضه جدیدترین بازی استودیوی رمدی، یعنی عنوان Control برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی خواهیم بود.

بر اساس اعلام رسمی شرکت ۵۰۵ گیمز که وظیفه انتشار این بازی را بر عهده دارد، Control در تاریخ سه شنبه ۵ شهریور ماه (۲۷ آگوست ۲۰۱۹) عرضه خواهد شد. تنها چند هفته پس از تاریخ‌هایِ گزارش شده‌یِ منابعِ مختلف. دو بسته‌یِ گسترش دهنده تحت عناوین The Foundation و AWE نیز برای عرضه برای این عنوان، برنامه‌ریزی شده‌اند. در اطلاعیه این خبر آمده بود که هر کدام از این بسته‌های گسترش دهنده، محیط‌های جدید، محتوای داستانی، ماموریت‌های جانبی و حالت‌های جدیدی را به Control اضافه خواهند کرد. با این حال، در شماره جدید مجله EDGE، توماس پوها (Thomas Puha)، مدیر بخش ارتباطات استودیوی رمدی انترتینمنت (Remedy Entertainment)، کمی بیشتر در این باره صحبت کرد. او گفته است که جهانِ Control کاملاً مناسب اضافه کردن چیزهای بیشتری است و انتخاب شرکت ۵۰۵ گیمز به عنوان ناشر این بازی، بخشی از تمایلِ رمدی به عرضه محتویات بیشتر برای این عنوان، حتی پس از عرضه آن است.

پوها در ادامه صحبت‌های خود از علاقه استودیوی رمدی به ساخت دنباله برای بازی Control گفت. با این حال، مشخص است که ساخت دنباله بر این بازی، به فاکتورهای دیگری نظیر موفقیت در بازار نیز بستگی دارد.

[…] اما بیایید واقع‌بین باشیم: Control یک بازی تک‌نفره نسبتاً سنتی است. به نوعی، این بازی حاوی یک طولِ عمرِ محدود است. و هیچکس بهتر از ما نمی‌تواند برای یک بازی تک‌نفره، محتوایِ پس از عرضه (به اصطلاح Post-Launch) منتشر کند. اما داستان بازی و روشی که جهان آن ساخته شده است، کاملاً مناسب آن هست که ما چیزهای بیشتری به آن اضافه کنیم. Control جهانی‌ست که ما می‌خواهیم آن را گسترش دهیم و البته که شما می‌خواهید برای آن دنباله بسازید. و چیزی که ما می‌خواستیم در این چند سال آن را انجام دهیم، یکی از دلایلی است که برای همکاری با ۵۰۵ گیمز قرارداد امضا کرده‌ایم – خُب، آن‌ها این اجازه را به ما دادند تا این IP را برای خود نگه داریم؛ اما ما همچنین می‌خواهیم که برای آزمایش چیزی بیشتر از محتوای پس از عرضه، آزادیِ عمل داشته باشیم.

در نتیجه‌یِ همکاری رمدی با انویدیا، نسخه رایانه‌های شخصی بازی Control، حاوی افکت‌های رهگیری پرتو نظیر Ray Traced Indirect Specular، قابلیت Ray Traced Indirect Diffuse و Ray Traced Contact Shadows است. این نسخه از بازی تا یک سال در انحصار اپیک گیمز استور (Epic Games Store) خواهد بود.

همانطور که پیشتر اشاره شد، بازی Control در نهایت در تاریخ سه شنبه ۵ شهریور ماه (۲۷ آگوست ۲۰۱۹ میلادی) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید