گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

گزارش: موفقیت Fortnite به قیمت کار طاقت‌فرسای کارمندان اپیک گیمز به دست آمده است

اخبار بازی
گزارش: موفقیت Fortnite به قیمت کار طاقت‌فرسای کارمندان اپیک گیمز به دست آمده است

یکی از مواردی که بازی Fortnite را از دیگر رقبا متمایز کرده، سرعت و میزان به‌روزرسان‌ها و محتوای جدیدی است که برای این بازی عرضه می‌شود. تقریبا هر هفته شاهد انتشار یک به‌روزرسان برای این بازی هستیم که محتوای جدیدی را در دسترس کاربران قرار داده و یا تغییراتی را با هدف جذاب نگاه داشتن بازی در آن اعمال می‌کند. با این حال، سوال این‌جا است که این کیفیت و محبوبیت به چه بهایی به دست آمده است؟

به نظر می‌رسد این حجم از محتوای جدید و به‌روزرسان‌های هفتگی در ازای هزینه‌ای بی‌رحمانه به دست آمده است. در جدیدترین گزارشی که توسط وب‌سایت Polygon منتشر شده به این موضوع اشاره شده که پس از به محبوبیت رسیدن این بازی، شرایط کاری بسیاری دشواری برروی کارمندان شرکت اپیک گیمز (Epic Games) اعمال شده است.

یکی از کارمندان این شرکت بیان کرده است که:

من به صورت متوسط ۷۰ ساعت در هفته کار می‌کنم. حداقل ۵۰ یا حتی ۱۰۰ کارمند در شرکت اپیک گیمز وجود دارند که همین میزان ساعت را کار می‌کنند. من حتی کسانی را سراغ دارم که بیش از ۱۰۰ ساعت در هفته کار می‌کنند. شرکت اپیک گیمز در حرف، میزان نامحدودی مرخصی به ما می‌دهد ولی ترک محل کار تقریبا غیرممکن است. اگر من به مرخصی بروم تمام فشار کاری برروی دیگر همکاران من می‌افتد و هیچ‌کس نمی‌خواهد در چنین شرایطی قرار بگیرد.

بزرگ‌ترین مشکل این است که ما همیشه در حال به‌روزرسانی و رفع مشکلات بازی هستیم. تیم مدیریتی قصد دارد این بازی را تا زمانی که ممکن است محبوب نگه دارد. به خصوص با توجه به ورود دیگر رقبا به بازار این موضوع بسیار شدیدتر شده است.

متاسفانه به نظر می‌رسد کارمندان این شرکت مجبور هستند این شرایط را تحمل کنند. در غیر این صورت با خطر جریمه و حتی اخراج روبه‌رو خواهند شد.

من کسانی را سراغ دارم که حاضر نشدند آخر هفته‌ را کار کنند و این موضوع باعث تمام نشدن کار آن هفته شد که این موضوع در نهایت باعث اخراج آن‌ها شد.

یکی دیگر از منابع وب‌سایت نیز تایید کرده است که:

افراد بسیاری به خاطر ممانعت از کار کردن در این شرایط کار خود را از دست داده‌اند.

ما معمولا ۵۰ تا ۶۰ ساعت در هفته کار می‌کردیم که گاها به ۷۰ ساعت هم می‌رسید. در برخی مواقع پس از پایان ۸۰ ساعت کار، من به اعضای ارشد تیم نگاه کرده و از آن‌ها می‌پرسیدم که آیا اجازه‌ی خروج از شرکت را دارم یا خیر و آن‌ها به شکلی به من نگاه می‌کردند که گویا من احمق هستم. به صورت رسمی و قانونی شما مجبور به کار کردن نیستید ولی حقیقت این است که اضافه کاری نکردن تاثیر بسیار بدی برروی اعتبار و شخصیت شما دارد.

یکی دیگر از منابع این وب‌سایت بیان کرده است که بسیاری از افرادی که به صورت قراردادی با این شرکت همکاری می‌کردند، به دلیل ممانعت از انجام کار اضافی به سرعت کنار گذاشته‌ شده‌اند.

شما با شرکت قرارداد می‌بندید که ممکن است سه ماهه یا حتی یک ساله باشد. ولی اگر شما کار اضافی را انجام ندهید، قرارداد شما تمدید نخواهد شد.

تمامی آن چه که تیم مدیریتی به دنبال آن می‌گردد، افراد با قابلیت جایگزینی است. شرایط این گونه است که «سر کار بیایید و هر میزان که ما از شما می‌خواهیم کار کنید». آن‌ها کارمندان را در شرایطی قرار می‌دهند که آن‌ها می‌دانند اگر کار اضافی را انجام ندهند دیگر به این‌جا باز نخواهند گشت.

یکی از مدیران شرکت احتمالا می‌گوید که کارمندان قراردادی بیشتری استخدام کنید. وقتی که کار ما با آن‌ها به پایان رسید می‌توانیم آن‌ها را کنار گذاشته و افراد جدیدی را استخدام کنیم که از شرایط ناراضی نیستند.

اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، به نظر می‌رسد کارمندان شرکت اپیک گیمز در شرایط بسیاری نامناسب و تحقیرآمیزی کار می‌کنند. اگرچه هواداران بازی Fortnite از این بازی و به‌روزرسان‌های متعدد آن لذت می‌برند ولی همچنان این موضوع این شرایط غیرانسانی را توجیه نمی‌کند.

شرکت اپیک گیمز نسبت به این گزارش واکنش نشان داده و اعتراف کرده که موفقیت ناگهانی بازی Fortnite آن‌ها را غافل‌گیر کرده است. به گفته‌ی این شرکت آن‌ها به سختی تلاش کرده‌اند که به هر نحو ممکن خود را با شرایط جدید وفق دهند.

بازی Fortnite موفقیتی ورای آن‌چه که ما انتظار داشتیم کسب کرد. همه‌ی اعضای شرکت از این موفقیت با روی بسیار باز و با تعهد کاری بیشتر استقبال کردند. تیم سازنده با سرعت هرچه تمام‌تر بازی را توسعه داد تا مخاطبین بیشتری را جذب کند. تیم توسعه دهنده‌ی موتور بازی‌سازی آنریل انجین (Unreal Engine) تلاش خود برای رساندن نرخ فریم بازی به ۶۰ و پشتیبانی از ۷ پلتفرم مختلف را آغاز کردند. اعضای دیگر تیم‌ها نیز کار خود را رها کرده و به تیم Fortnite ملحق شدند تا سرعت کار حفظ شود.

در زمینه‌ی ساعت کاری بالای کارمندان، شرکت اپیک گیمز اعتراف کرده که این موضوع صحت داشته و در برخی مواقع چنین شرایطی پیش آمده است. با این حال، به گفته‌ی این شرکت آن‌ها تلاش کرده‌اند تا احتمال وقوع چنین شرایطی را به حداقل برسانند.

کارمندان به سختی برروی بازی Fortnite و دیگر بخش‌ها کار می‌کنند. شرایطی مانند ۱۰۰ ساعت کار در هفته به ندرت رخ می‌دهد و ما نیز تلاش می‌کنیم تا از رخ دادن دوباره‌ی این شرایط و آسیب دیدن این افراد جلوگیری کنیم.

شرکت اپیک گیمز به اطلاعات منتشر شده درباره‌ی شرایط کارمندان قراردادی نیز واکنش نشان داده است ولی پاسخ این شرکت قانع کننده به نظر نمی‌رسد.

تمامی کارمندان قراردادی برای میزان مشخصی، معمولا بین ۶ ماه تا ۱ سال، استخدام می‌شوند که این مدت از همان ابتدای کار مشخص است. تصمیم درباره‌ی تمدید قرارداد این افراد براساس کیفیت کار آن‌ها در زمان فعالیتشان و تعهد کاری آن‌ها برای فعالیت در زمان‌های نیاز برای تحویل محتوا در زمان مشخص شده گرفته می‌شود.

اگرچه این بیانیه‌ی شرکت اپیک گیمز مشکلات مطرح شده در این گزارش را پوشش نداده است ولی آن‌ها بیان کرده‌اند که اضافه کاری کارمندان قراردادی در هفته به صورت میانگین به ۵ ساعت می‌رسد.

به هر حال، اگر این گزارش صحت داشته باشد (البته با توجه به تعداد منابع مرتبط با این گزارش و واکنش سریع شرکت اپیک گیمز نسبت به آن، احتمال درستی این گزارش بالا است)، شرکت اپیک گیمز باید به سرعت فکری به حال سیستم کاری و شرایط کارمندان خود بکند. اگرچه بازی Fortnite از محبوبیت بسیار بالایی در بین بازی‌بازان برخوردار است ولی هیچ چیز ارزش تحقیر و آسیب رسیدن به انسان‌ها را ندارد.

بازی بتل رویال Fortnite هم‌اکنون برروی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و گوشی‌های هوشمند در دسترس است.

12345678910(8 رای, میانگین آرا 6٫00 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. Y PS گفت:

  برای موفقیت باید عرق ریخت ولی اپیک واسه سود بیشتر برده داری میکنه!

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 64Thumb up 12Thumb down
  • اپیک گیمز کار شاخی نکرده
   کارکنان راک استار تو موقع ساخت رد دد چقدر تحت فشار بودن؟
   کوری بارلاگ دو سال بعد از ساخت انجین برای گاد وقت داشت و چقدر سختی کشید؟
   شرکت های مایکرو چقدر جون میکنن که با سونی رقابت کنن؟
   ببینید چقدر فضا رقابتی هست و تقریباً اپیک گیمز کار فوق سختی رو نمی کنه چون همه کمپانی ها می کنن

   32Thumb up 4Thumb down
  • sina-zl گفت:

   والا بخدا با آنلاین بازی کردن شدن گیمر! همشم بخاطر پول بر می دارن یه چیزی اضافه می کنن. چه فایده ای داره این بازی بیهوده براشون ما نمیدونیم! Side Frown

   18Thumb up 4Thumb down
   • Vahid333 گفت:

    لازم نکرده بازی آنلاین رو تحلیل کنی

    2Thumb up 12Thumb down
    • sina-zl گفت:

     پابجی که عمو فیل و فن هاش بهش افتخار می کردن چی شد عزیزم ؟ Grin تحلیل قدرتمند تر از این برات ندارم Wink

     8Thumb up 3Thumb down
     • Vahid333 گفت:

      به انحصاری های یه بار مصرف و ده ساعتت برس و تو کارهای بازی های آنلاین و تموم نشدنی مثل پاپجی دخالت نکن Grin Grin Grin Grin

      0Thumb up 13Thumb down
      • sina-zl گفت:

       منطق باحالی داری! ROTFL حتما گیرز و هیلو چندبار مصرفه؟ ROTFL بازیای تخیلی ! تو لازم نکرده راجع به انحصاری های بزرگ ما نظر بدی وقتی درکی از داستان نداری و بازی فقط برات تو گرافیک و گیم پلی خلاصه شده! آنلاین بدون فایده تو بازی کن بابا Big Smile

       6Thumb up 0Thumb down
       • pc and ps4 گفت:

        Sina-zl
        یه جوری میگی گرافیک و گیم پلی انگار مثلا پابجی و بازیایه انحصاری مایکرو خیلی‌گرافیکی و گیم پلی قوی دارن No نپتو گرافیک و گیم پلی هیچ بازی چه مولتی چه انحصاری جعبه در حد و اندازه انحصاری های سونی نیستن.شما هم با نوشتن این جمله نشون دادی جعبه فن هستی مگر نه هیچ سونی فنی نمیاد بگه گرافیک و گیم پلی قوی تر از انچارتد۴ و گاد او وار داریم

        2Thumb up 1Thumb down
        • sina-zl گفت:

         داداش با کی کار داری ؟ اون کاربر جعبه فنه و داره از بازیای آنلاین و انحصاری های دو هزاری عمو فیل دفاع می کنه بر اساس چی اومدی این کامنت نوشتی من موندم بحث بالا رو بخون بعد کامنت بده Shock No چون ادعاشون اینه که کنسوب ۱/۸ فلافلی شون بیشترین گرافیک ارائه می ده من گفتم کل ادعاتون رو گرافیکه و تو داستان انحصاریتون هیچی ندارید. خواستی آیدیمو تو psn نگاه کن تروفی ها رو دریاب Big Smile
         psn id: mdfiresinam

         1Thumb up 0Thumb down
  • MajidX200 گفت:

   سرمایه داری همینه دیگه
   دیگران کار می کنند و بالا دستی پول در میاره
   هرچی بقیه بیشتر کار کنند پولدار پولدار تر میشه

   17Thumb up 2Thumb down
  • a.r.t گفت:

   ایرانی ها استاد افراط و تفریط!!!!
   من بدونم یک حقوق خوب دارم هفته ای ۱۰۰ ساعت با جون و دل کار میکنم
   ولی بدونم حقوقم کمه هفته ای یک ساعت کار نمیکنم و از زیر کار در میرم

   21Thumb up 2Thumb down
  • mahdi.gamer7 گفت:

   یکی نیس به این اپیک بگه اخه عزیز
   برادر
   اینهمه سود کردی خب چند تا کارمند جدید استخدام کن اخه چه گدا گشنه بازیه که اینهمه از ادما الکی الکی کار بکشی….
   …..
   کلهم از اول نه فورتنایتو دوس داشتم نه اپیکو Smug

   23Thumb up 0Thumb down
 2. D_A_R_K_1One گفت:

  عجب…

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 36Thumb up 0Thumb down
 3. Farshidmc گفت:

  ببین چقدر میترسن ببازن و سود کلانشون قطع بشه
  این برده داری هست و به زودی شکست میخوره

  12Thumb up 2Thumb down
 4. گفت:

  بمیرم براشون!
  دمت هات ولی

  3Thumb up 15Thumb down
 5. dj eric گفت:

  هفتاد ساعت در هفته و حتی بیشتر؟؟؟انگار با کشتی رفتن از ناف آفریقا برده آوردن سر مزرعه های پنبه شون تا کار کنه.
  اون وقت اسم کوانتیک دریم بد در رفته

  23Thumb up 1Thumb down
 6. Battlefield5 گفت:

  دقیقا مث توسعه‌ی بازی Red Dead Redemption 2 که کارمندان در هفته بیش از ۱۰۰ ساعت کار میکردن ولی دلیل موفقیت بازی ها همین کار زیاد و پشتیبانی عالی سازنده هست الان هم Red Dead بازی موفق و پول سازی هست هم Fortnite.
  با این همه به نظرم بهتره تعداد کارمندا رو ۲ برابر کنن بجای زیاد کار کشیدن از یه عده کم حتی اگر منجر به افزایش هزینه و کاهش سود بشه چون شرایط کاری و روحیه سازنده ها هم تو موفقیت یه بازی تاثیر به سزایی داره.

  17Thumb up 1Thumb down
 7. soheil.t73 گفت:

  Neutral Neutral Neutral
  ی گرافیک کارتونی و ی مپ ۴۰ کیلومتری چ زحمتی داره ؟ Neutral
  اینا هم دیدن رد دد کارکنانش کلی کار کردن گفتن بزارید ما هم ی چی بپرونیم در صورتی ک زحمت زیادی نمیکشن ولی پول مفته ک میره تو حساباشون

  17Thumb up 16Thumb down
 8. ubibug گفت:

  من خودم رینبو بازی میکنم هیچ مشکلی هم نداره ولی فورتنایت رو نصب کردم پینگ خو خرابه تحریم هم هستیم بعد میگن ما روزی ۸۰ ساعت کار میکنیم .

  3Thumb up 7Thumb down
 9. ubibug گفت:

  بری زولا بازی کنی بهتره خخخخخخخ

  4Thumb up 7Thumb down
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت