5 بازی برتر PS Vita در سال 2013

۱۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۳:۰۵

PS Vita در اوایل سال 2012 کار خود را اغاز کرد و رقابت خود را با موبایل های هوشمند، تبلت ها و کنسول دستی 3DS اغاز کرد.

خوشبختانه سونی در این یک سال گذشته بازی های متنوعی را برای کنسول دستی خود عرضه کرد و همچنان نیز قرار است تا در سال 2013 برنامه ها و بازی های جدید توسط سونی برای کنسول دستی خود عرضه کند.

5) Sly Cooper: Thieves in Time

یکی از بزرگترین بازی هایی که سونی قصد دارد به صورت Cross Buy ( خرید نسخه PS3 بازی و دریافت رایگان نسخه Vita ) عرضه کند Sly Cooper: Thieves in Time  است که ماجراهای حیله گری و دزدی او مربوط به زمان PS2 می باشد. سونی اعلام کرده که دنیای بازی Thieves in Time بسیار بزرگتر نسبت به نسخه قدیمی تر خود است. همچنین Sly قادر به کارهایی چون سپر دست گرفتن و تیراندازی با کمان نیز می باشد. بازیکن ها قادر هستند به جز بازیکن به جای شخصیت اصلی بازی یعنی Sly، به جای اجداد وی نیز به بازی بپردازند و افسانه های گذشتگان را تجربه کنند.

Sanzaru Games  سازنده بازی، سال گذشته سه گانه Sly Cooper را به صورت HD برای PS3 منتشر کرد.

4) Guacamelee

یکی از بازی های محبوب ما که سال گذشته معرفی شد Guacamelee است. از ظاهر بازی به نظر می رسد که شبیه به بازی های اعتیاد اور اکشن – پلتفرمی برای Wii است. شخصیت بازی Juan Aguacate است که می تواند حرکات مبارزات و مهارت های پلتفرمی را یاد بگیرد و از ان ها جهت رسیدن به مناطقی که قبلا در دسترس نبود، استفاده کند.

یکی از جالب ترین ویژگی های Guacamelee همین حرکات مبارزات و پلتفرمی شخصیت بازی است. در بازی 2 بعد وجود دارد که Juan  با زدن دکمه ای بین این حرکات جا به جا می شود و در مبارزه با دشمنان نیاز است که حالت صحیح را برای شکست دادن دشمنان انتخاب کنید. Juan با استفاده از ویژگی پلتفرمی و پرش بر روی دیوارها می تواند به مکان های بیشتری دسترسی داشته باشد. این بازی از قابلیت Cross Play پشتیبانی می کند. این بدین معناست که دارندگان PS3 و Vita می توانند با یکدیگر به صورت  co-op بازی کنند.

3) Tearaway

علاوه بر این که سازنده بازی Media Molecule  است، چیزی که من را بیشتر به هیجان می اورد انحصاری بودن بازی برای Vita و استفاده از قابلیت های بازی جهت انجام بازی است. برای مثال بازیکن ها با فشار دادن صفحه لمسی پشت، بازیکن ها انگشتان خود را در دنیای بازی مشاهده میکنند و یا این که می توان با دوربین کنسول عکس گرفت و ان را به شخصیتی در دنیای بازی تبدیل کرد. این یک بازی است که از تمام پتانسیل های Vita استفاده می کند که ما از این قضیه بسیار هیجان زده هستیم.

2) Soul Sacrifice

این بازی توسط سازنده مشهور ژاپنی اقای Keiji Inafune خالق بازی های Mega Man و Dead Rising در حال ساخت می باشد. Soul Sacrifice یکی از هیجان انگیز ترین بازی هایست که توسط استدیو های ژاپنی برای Vita در حال ساخت است. بازیکنان در این بازی نقش یک جادوگر را بر عهده می گیرند و با شخصی سازی مهارت ها و قابلیت ها می توانند کاراکتری با جادو ها و قدرت های متفاوت خلق کنند. در بازی قبلیت CO-OP چهار نفره وجود دارد که می توانید با همکاری هم به شکار هیولاها و مبارزه با دشمنان بزرگ بروید.

خوشبختانه مبارزات نزدیک زن با شمشیر در بازی وجود دارد. برخلاف Monster Hunter، کنترل  Soul Sacrifice بسیار نرم تر و حرکت کردن بسیار اسان تر است. همچنین می توانید از دوربین دوم به عنوان کنترل انالوگ استفاده کنید. در co-op، بازیکن ها می توانند هم تیمی های خود را مداوا و یا زنده کنند تا با قدرت بیشتر حمله و صدمه بیشتری به دشمنان بزنند.

1) Killzone Mercenary 

Killzone Mercenary توسط Guerrilla خالق Ghost Hunter و LittleBigPlanet PSP در حال ساخت است. در بازی 2 نیروی  Helghast و ISA حضور دارند. چیزی که  Killzone Mercenary را شگفت انگیز کرده است موتور گرافیک بازی است. گرافیک بازی تقریبا مانند Killzone  نسخه PS3 با همان اثرات اب و هوا و مبارزات است.

بازیکن ها می توانند اسلحه و مهمات خود را انتخاب کنند و اسلحه، تجهیزات و اقلام خود را با استفاده از پولی که در مراحل بدست می اورند، ارتقا دهند. همچنین قسمت چند نفره بازی، دارای تمام ویژگی های نسخه PS3 این عنوان خواهد بود.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید