تجربه‌ی عناوین Fortnite و PlayerUnknown’s Battlegrounds در کشور عراق ممنوع شد

1 اردیبهشت 1398 - 23:15

طبق جدیدترین اخبار دنیای بازی‌های ویدئویی، چندی پیش اعلام شد که تجربه‌ی عناوین PlayerUnknown’s Battlegrounds و Fortnite در کشور عراق ممنوع شده است.

همان طور که اطلاع دارید، درحال حاضر دو بازی Fortnite و PlayerUnknown’s Battlegrounds در دنیای بازی‌های ویدئویی از کاربران و بازی‌بازان زیادی پشتیبانی می‌کنند. همچنین این دو اثر، به عنوان اولین بازی‌های موفق در سبک بتل رویال شناخته می‌شوند که توانستند به سرعت میزان زیادی از بازی‌بازان را به خود جذب کنند. با توجه به این موضوع، این دو بازی در سراسر جهان و در کشورهای مختلف، کاربران بسیار زیادی دارند. حال مشخص شده که کشور عراق، تجربه‌ی این دو اثر را در کشور خود ممنوع اعلام کرده است.

امروز پارلمان کشور عراق، چندین بازی مختلف را در کشور خود ممنوع کرد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به PlayerUnknown’s Battlegrounds و Fortnite اشاره کرد. به عقیده‌ی سیاستمداران این کشور و مسئولان مربوطه، دو بازی مذکور به علت نشر خشونت زیاد و اعتیارآور بودن می‌توانند بر فرهنگ و سلامت روانی جامعه‌ی کشور عراق تاثیر منفی بگذارند و تایید و رعایت این قعطنامه جدید کاملا ضروری است. همچنین مشخص شد که تا پایان سال جاری میلادی، چندین بازی آنلاین دیگر در این کشور ممنوع خواهند شد اما هنوز مشخص نیست که قطع دسترسی به عناوین، چگونه خواهد بود. کشور عراق قصد دارد بازی‌های دارای تراکنش‌های مالی و پرداخت‌های درون برنامه‌ای را به طور کامل ممنوع اعلام کند و به نظر می‌رسد که در تحکیم کردن این قانون جدید، کاملا جدی است.

البته این برای اولین بار نیست که در شرق کره‌ی زمین این چنین بازی‌ها ممنوع می‌شوند. قبل‌تر نیز تجربه‌ی بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds در کشور نپال به علت خشونت بالا و اعتیادآور بودن، به طور کامل ممنوع اعلام شد. تجربه‌ی بازی مذکور در اوایل سال جاری میلادی در برخی از مدارس کشور هند نیز غیرقانونی اعلام شد و مسئولان مربوطه در کشور هند، معتقد بودند که این بازی برروی کیفیت مطالعه ، تحصیل و حالت روانی دانش آموزان تاثیر می‌گذارد. همچنین در گجرات که یکی از ایالت‌های کشور هند محسوب می‌شود، چند دانش آموز به علت انجام بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds برروی گوشی هوشمند خود توسط پلیس شهر دستگیر شدند.

به نظر می‌رسد که بیشتر کشور‌های قاره‌ی آسیا، با خشونت و اعتیاد بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds با مشکل مواجه شده‌اند و احتمال می‌رود در آینده، کشورهای بیشتری این اثر را در کشور خود ممنوع اعلام کنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید