شایعه: دیزنی قصد خرید شرکت Nexon را دارد

۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

به نظر می‌رسد که دیر یا زود شرکت دیزنی وارد حوزه بازی‌های ویدئویی خواهد شد چراکه بر اساس گزارشی جدید، آن‌ها قصدا دارند تا شرکت بزرگ و کره‌ای نکسون (Nexon) را با قیمتی تقریباً برابر با ۱۳٫۲ میلیارد دلار بخرند. این گزارش از سوی روزنامه کره‌ای The Central Times منتشر شده که در آن آمده است که جانگ-جو کیم (Jung-ju Kim)، رئیس شرکت نکسون که بیش از ۹۸ درصد سهام آن را در اختیار دارد، با دیزنی (Disney) به توافق کامل دست پیدا کرده است.

ظاهراً رئیس شرکت نکسون از ژانویه امسال قصد داشته تا این شرکت را بفروشد و لیست کوتاهی از خریداران را نیز در اختیار داشته است. با این حال، کیم یکی از تحسین‌کنندگان شرکت دیزنی است و همین دلیل نیز موجب شده تا این شرکت به خرید نکسون نزدیک شود.

اگرچه بسیاری از مردم در غرب با نکسون آشنائی ندارند، اما آن‌ها در کره جنوبی و ژاپن شرکت شناخته شده‌ای هستند. این شرکت که در سال ۱۹۹۴ میلادی تاسیس شده، بیش از ۷ هزار نفر کارمند دارد و تاکنون حدود ۸۰ عنوان نیز منتشر کرده است. نکسون بیشتر در بازار بازی‌های موبایل و رایانه‌های شخصی فعالیت دارد و عمده شهرت خود را مدیون سری محبوب MapleStory است.

اینکه چرا دیزنی می‌خواهد این شرکت کره‌ای را بخرد، مشخص است؛ آن‌ها می‌توانند با این خرید، به بازار بزرگ بازی‌های موبایل وارد شوند و در عین حال، تجارت خود را به منطقه‌های بیشتری از جهان گسترش دهند. دیزنی تمایل زیادی به خریدن دارند و معمولاً علاقه‌ای به شروع کار از ابتدا ندارد. خرید استودیوی «فاکس قرن بیستم» یکی از این مشخصه‌هاست.

با این حال، باید در نظر بگیرید که هنوز این خبر به صورت رسمی توسط دیزنی یا نکسون اعلام نشده است و تا آن زمان باید آن را یک شایعه و یا حدس و گمان تلقی کرد. باید دید که آیا این گزارش به حقیقت تبدیل خواهد شد یا خیر.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید