گزارش: تاریخ انتشار بازی Cyberpunk 2077 فاش شد

۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶

بر اساس گزارش جدیدی که به تازگی منتشر شده است، بازی بسیار موردانتظار و جاه طلبانه Cyberpunk 2077، ساخته استودیوی سی‌دی پراجکت رد، در تاریخ پنج شنبه ۷ آذر ماه (۲۸ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه و منتشر خواهد شد. تاکنون شایعات و گزارش‌های مختلفی منتشر شده بود که نشان می‌داد این بازی نقش‌آفرینی در سال ۲۰۱۹ میلادی عرضه می‌شود اما این نخستین بار است که به روز مشخصی اشاره می‌شود. این تاریخ عرضه از طریق فروشگاه Pro Gaming Shop اسلواکی بدست آمده و هنوز مشخص نیست که آیا این خرده‌فروشی بر این باور است که این بازی در همین تاریخ عرضه می‌گردد یا این تنها یک برآورد احتمالی است.

همانطور که می‌دانید، تخمین زمان عرضه بازی‌های ویدئویی توسط خرده‌فروشی‌ها معمولاً کار رایجی است اما به طور معمول، آن‌ها به روز خاصی اشاره نمی‌کنند. به طور معمول، خرده‌فروشی‌ها از یک تاریخ پیش‌فرض برای اشاره به بازه زمانی عرضه یک بازی ویدئویی استفاده می‌کنند که معمولاً روز اول و یا آخر یک ماه را به عنوان زمان عرضه آن عنوان در نظر می‌گیرند. به همین جهت، تاریخ عرضه مشخص شده برای Cyberpunk 2077 یک تاریخ عرضه پیش‌فرض نیست، آیا این تاریخ اشتباه است؟ امکانش هست. آیا این تاریخ عرضه دقیق بازی است که فاش شده است؟ شاید.

این خبر احتمالاً نادرست است. نخست به این دلیل که هنوز استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) به عرضه این عنوان اکشن در سال جاری میلادی اشاره نکرده است. دوم آنکه چه دلیلی دارد که این استودیوی لهستانی به چنین خرده‌فروش جزئی‌ای آن هم در منطقه‌ای کوچک، تاریخ عرضه یکی از موردانتظارترین بازی‌های این چند ساله را بگوید؟ البته شاید این فروشگاه یکی از معدود خرده‌فروشی‌هایی باشد که به این اطلاعات دست یافته است.

مورد بعدی خود تاریخ اعلام شده است. ۲۸ نوامبر مصادف با روز شکرگذاری و پنج ‌شنبه است. بازی‌های بزرگ معمولاً در روزهای سه شنبه یا جمعه هر هفته عرضه می‌شوند. برای نمونه، بازی The Witcher 3: Wild Hunt، دیگر ساخته استودیوی سی‌دی پراجکت رد، در روز سه شنبه عرضه شد. روز پنج شنبه خود به طور کامل عجیب است و روز شکرگذاری نیز به همین ترتیب.

به همین دلیل، نباید این تاریخ را تاریخ عرضه نهایی بازی Cyberpunk 2077 در نظر گرفت. خوشبختانه سی‌دی پراجکت رد در رویداد E3 2019 حضور خواهد داشت و به احتمال زیاد، شاهد معرفی تاریخ انتشار این بازی خواهیم بود.

بازی Cyberpunk 2077 در حال حاضر برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه و منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید