افزایش ارزش سهام نینتندو پس از تایید عرضه‌ی کنسول سوییچ در چین

۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵

با اینکه کشور چین یکی از بزرگ‌ترین بازارهای بازی‌های ویدیویی را در اختیار دارد اما کنسول نینتندو سوییچ هنوز به آن راه نیافته است. در روزهای گذشته نینتندو از عرضه‌ی رسمی این کنسول در بازار چین خبر داد که تبعات خوبی برای این شرکت به همراه داشته است.

از زمان عرضه‌ی نینتندو سوییچ به بازار تا به امروز، این کنسول موفقیت‌های زیادی کسب کرده و رکورددار سریع‌ترین فروش سخت‌افزار بازی‌های ویدیویی در تاریخ است. به گزارش رویترز، ارزش سهام این شرکت ژاپنی در Tokyo Stock Exchange پس از اعلام خبر عرضه‌ی کنسول سوییچ در بازار چین، افزایش ۱۷ درصدی داشته است. پس از انتشار بازی Pokemon Go در سال ۲۰۱۶، این مقدار بیشترین درصد افزایش ارزش سهام تا به امروز است.

این اولین باری خواهد بود که کنسول سوییچ به صورت قانونی در چین به فروش می‌رسد. البته مشخص نیست که دولت این کشور شرایط دیگری نیز برای فروش آن در نظر دارد یا خیر. نینتندو سوییچ در تاریخی نامشخص به همراه نسخه‌ی آزمایشی بازی Super Mario Bros U. Deluxe. در چین عرضه خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

  • Sir Sonic گفت:

    بر خلاف موبایل ها و بازار PC های گیمینگ، کنسول های خونگی واقعا تو چین اون چنان طرفدار ندارند.
    خیلی حدس زدنش سخته که سوییچ چطور فروش می کنه تو چین، چون زیر مجموعه هیچ کدوم از چیزهایی که گفتم نیست. اگه مورد اقبال واقع شه فقط باید گفت هولی شعط چون رسماً وارد بازار خیلی گنده ای شده و موفق شده. نشه هم به نظرم فعلاً اوضاعش تا عرضه کنسول های نسل بعدی عالی میمونه

    0
    0