مارک سرنی: پلی‌استیشن ۵ از پلی‌استیشن وی‌آر پشتیبانی خواهد کرد

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹

هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی‌آر اهمیت زیادی برای شرکت سونی در نسل فعلی کنسول‌ها دارد و مردم انتظار دارند تا این اهمیت در نسل بعدی بیشتر هم شود. به تازگی، مارک سرنی (Mark Cerny)، معمار ارشد کنسول پلی‌استیشن ۵، با Wired به گفتگو پرداخته و در جریان این مصاحبه، نخستین جزئیات رسمی از سخت‌افزار این کنسول نسل نهمی را منتشر کرده و همچنین پشتیبانی از قابلیت پشتیبانی از نسل قبل را نیز تائید کرده است.

چیز دیگری که در خصوص کنسول پلی‌استیشن ۵ گفته شده، پشتیبانی این سخت‌افزار از هدست واقعیت مجازی سونی است. اگرچه سرنی به طور مشخص به پلی‌استیشن وی‌آر ۲ اشاره نکرده اما بیان داشته است که واقعیت مجازی به خودی خود، «اهمیت بسیار زیادی» برای سونی دارد. مطمئمناً می‌توان منظور اصلی او را تشخیص داد. سرنی همچنین به طور مشخص تائید کرد که پلی‌استیشن ۵ از هدست پلی‌استیشن وی‌آر فعلی پشتیبانی خواهد کرد و با آن سازگاری دارد.

شرکت سونی به تازگی پتنت‌های جدید و مرتبطی با واقعیت مجازی به ثبت رسانده که از جمله آن‌ها می‌توان به هدست بدون سیم، و ردیابی انگشتان دست و خودِ دست اشاره کرد. بنابراین، مشخص است که سونی همچنان به تکنولوژی واقعیت مجازی امید دارد و عرضه نسل بعدی هدست پلی‌استیشن وی‌آر، چیزی‌ست که دیر یا زود، تحقق خواهد یافت. باید دید که چه زمانی، به صورت کامل از کنسول پلی‌استیشن ۵ و هدست پلی‌استیشن وی‌آر ۲ رونمایی خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید