Hellblade: Senua’s Sacrifice هم اکنون برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه شد

۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

بلاخره عنوان Hellblade: Senua’s Sacrifice پس از مدت‌ها بر روی کنسول نینتندو سوییچ عرضه شد و هم اکنون کاربران این کنسول نیز می‌توانند در تجربه‌ی این عنوان فوق‌ العاده سهیم باشند.

عنوان اکشن ماجراجویی Hellblade: Senua’s Sacrifice توسعه یافته و عرضه شده توسط استودیوی نینجا تئوری (Ninja Theory)، در سال ۲۰۱۷ است که توانست با استفاده از ایده‌های درخشان خود در روایت داستان و همچنین نوع خاص مبارزات، امتیازات بسیار خوبی را از سوی منتقدان دریافت کند و در همایش‌های مختلف از جمله BEFTA 2017 جایزه‌ی بهترین صدا گذاری را کسب کند. به طور خلاصه عنوان Hellblade: Senua’s Sacrifice الهام گرفته از برخی بیماری‌های روانی بود که همواره در شخصیت اصلی این بازی شاهد آن بودیم. در طی مراحل بازی، در ذهن سنوا (Senua) شخصیت اصلی این عنوان، همواره صداهای مختلفی جریان داشت که هر کدام حرف‌های مختلفی می‌زدند. صداگذاری استادانه‌ی این عنوان می‌توانست به طور کامل بازی‌بازان را به جای شخصیت اصلی بگذارد و یک تجربه‌ی متفاوت را به کاربران ارائه دهد. عنوان فوق العاده‌ی Hellblade: Senua’s Sacrifice از سبک‌هایی مانند اسطوره شناسی و همچنین سبک سلتیک برای مکان و همچنین روایت داستان بازی، تاثیر گرفته است. سنوا شخصیت اصلی بازی در جریان داستان به مبارزه با دشمنان گوناگونی می‌پردازد که همه‌ی آن‌ها در واقع تخیلات ذهن تاریک وی هستند. سنوا در نظر خود فکر می‌کند که توسط تاریکی نفرین شده است و باید بر آن غلبه کند.

یکی از عناصر کلیدی‌ای که اعضای تیم سازنده‌ی نینجا تئوری قصد داشتند در بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice پیاده سازی کنند این بود که شخصیت اصلی این عنوان باید احساس واقعی افراد مبتلا به چنین بیماری روانی را به بازی‌بازان القا کند. برای انجام چنین کار دشواری، تیم سازنده با افرادی که از این بیماری رنج می‌بردند گفتگوهای زیادی را انجام داد؛ علاوه بر آن، متخصصان علوم اعصاب و بهداشت روان نیز با استودیوی نینجا تئوری در زمینه‌ی ساخت شخصیتی همچون سنوا همکاری بسیاری داشته‌اند. استودیوی نینجا تئوری با فروش فوق العاده‌ای که عنوان Hellblade: Senua’s Sacrifice تجربه کرد، توانست کمک شایانی به برخی از موسسات خیریه‌ی متمرکز بر سلامت روان کند.

هم اکنون این استودیوی نینجا تئوری تصمیم گرفت بار دیگر شانس فروش Hellblade: Senua’s Sacrifice را این بار بر روی کنسول قابل حمل نینتندو سوییچ امتحان کند، این می‌تواند خبر خوبی برای کاربران کنسول نینتندو باشد، چرا که تجربه‌ی یک عنوان با گرافیک و گیم‌پلی‌ای جذاب و همچنین روایت داستانی فوق العاده نمی‌تواند خالی از لطف باشد. کاربران نینتندو سوییچ هم اکنون می‌توانند با مراجعه به فروشگاه eShop عنوان Hellblade: Senua’s Sacrifice را خریداری کنند. اگر تا کنون شانس تجربه‌ی این عنوان را نداشته‌اید باید بگویم که بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice شما را نا امید نخواهد کرد.

عنوان Hellblade: Senua’s Sacrifice هم اکنون برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی و همچنین به لطف نینجا تئوری برای کنسول نینتندو سوییچ در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید با خرید این عنوان، برای اولین بار به طور کامل حس کنید که یک بیمار روانی چه احساسی نسبت به محیط خود دارد و چه با چه درگیری‌های ذهنی‌ای در حال مبارزه است.

 

 

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید