اختصاصی گیمفا: راهنمای قدم به قدم و جامع Dark Souls Remastered – بخش هفتم

یکی دو بار اولی که خودتان بازی های استاد میازاکی را تجربه می کنید به کنار، ولی مهم تر از آن دفعاتی است که باید به راهنماهای این عناوین مراجعه کنید و تازه در می یابید که “عجب!! پس اینجا این بود قضیه اش!! پس این شخصیته واسه این بود که دیگه پیداش نشد!!” و بسیاری “آهان!!” های دیگر که به شما می گویند هنوز در نیمی از عمق دنیای بازی هم فرو نرفته اید. به واقع بدون راهنما و گشت و گذار در اینترنت تقریبا محال است که بتوانید سری سولز و بلادبورن را صد در صد کنید و کل رمز و رازهای آن را بفهمید. به همین دلیل هم نیاز خیلی زیادی در این بازی ها به یک راهنمای جامع حس می شود. کاربران خارجی که در این مورد راحتند و صدها راهنمای بی نظیر به زبان مادری در اختیارشان است ولی بازیبازان کشورمان مخصوصا کسانی که با این سری بیگانه هستند و یا زبان انگلیسی مناسبی ندارند اگر بخواهند این بازی ها را کاملا به اتمام برسانند به مشکل خواهند خورد.  افرادی نیز که در این بازی ها حرفه ای هستند هم بالاخره نیاز دارند تا به راهنما مراجعه کنند تا تمام رازهای بازی را بفهمند و خیلی از ما وقتی به راهنماهای خارجی مراجعه کرده ایم تازه دریافته ایم کلی از موارد بازی بوده که نمی دانسته ایم و شخصیت ها و پایان مخفی و … برای خودشان داستان و خطی مخصوص دارند.

راهنمای قدم به قدم و جامع Dark Souls Remastered

به همین دلیل هم چه برای بازیبازان حرفه ای سری سولز چه برای مبتدی ها که می خواهند اولین بار به استقبال این سری بروند، وجود یک راهنمای فارسی که به راحتی آن ها را در بازی پیش ببرد و تمامی رازهای بازی را برای آنها باز کند می تواند خیلی مفید باشد. بازی های هیدتا میازاکی واقعا شگفت انگیز هستند هر کدام برای خود یک دنیای بسیار بسیار پیچیده با کلی قوانین نانوشته و شخصیت های عجیب و وقایع غیر منتظره هستند و گاهی حتی کوچکترین حرکات بازیباز منجر به عواقبی جذاب یا از بین رفتن شانس اتمام خط داستانی یک شخصیت و … خواهد شد. بازی های میازاکی فارغ از این که نامشان Demon’s Souls است یا Dark souls  و یا Bloodborne همگی دنیایی خیلی خیلی پیچیده تر از چیزی که به نظر می رسد دارند و پیچیدگی مراحل بازی حتی نصف آن پیچیدگی کلی و رمز و رازهایی که در پس تمامی بخش های دنیای این بازی ها خوابیده و مخفی شده اند را نیز ندارند و در این بازی ها مهم بخش هایی نیست که می بینید بلکه مهم تر مواردی است که نمی بینید. رازهایی که وقتی آن ها را در می یابید تازه می فهمید که فقط و فقط یک نابغه می تواند چنین پیچ و تاب و عواقب و روابط شخصیت ها و … را در یک بازی بگنجاند آن هم با درصد خطای تقریبا صفر.

داستان ما و بونفایرها… داستان عشقی دشوار…

بعد از استقبال بسیار خوب از راهنمای جامع بازی Bloodborne و Dark Souls III و Resident Evil 7 تصمیم گرفتم تا با انجام یک نظر سنجی از شما عزیزان راهنمای بعدی را تعیین کنم و این اتفاق رخ داد و بازی بی نظیر Dark Souls Remastered توسط شما عزیزان برای راهنمای جامع بعدی تعیین گردید. انتخابی که برای من نیز بسیار عالی بود تا با توجه به شناخت و تسلط کاملی که بر عنوان Dark Souls دارم و آن را در نسل هشتم نیز بازی کرده ام در کنار ترجمه مطالب و راهنماهای خارجی، یک راهنمای قدم به قدم فارسی در مورد تمامی مراحل این عنوان و نحوه پیشروی در آن ها و مبازه با باس ها و …. به صورت جامع و به زبان فارسی برای شما عزیزان تهیه کنم. لازم به ذکر است که همان ظور که قبلا نیز خدمت شما عرض کرده ام این مطالب از آن جهت اختصاصی گبمفا هستند که مانند آن ها به زبان فارسی و به صورت یک راهنمای کامل نوشتاری وجود ندارد وگرنه قطعا بخش های زیادی از این مطالب با توجه به اطلاعات و نوشته های انگلیسی و راهنماهای این بازی نوشته و ترجمه شده اند، اما در ایران این راهنمای فارسی نوشتاری و قدم به قدم Dark Souls Remastered برای اولین بار تاکنون توسط گیمفا انجام شده است. قصد داریم تا این راهنما را که به دلیل انتخاب شما در نظرسنجی نگارش می گردد با فاصله زمانی کم و به صورت هفته ای دو قسمت برای شما قرار دهیم و انشالله به پایان برسانیم.  در این راهنما هیچ هیچ سنگ و آیتم ارتقایی پنهان نمی ماند، هیچ منطقه مخفی پنهان نخواهد ماند و هیچ باس مخفی زنده نمی ماند، تمامی گنج های ارزشمند و سلاح ها و زره ها و شخصیت ها و… کشف می شوند و حتی در روند راهنما به دی ال سی بازی که در نسخه ریمسترد قرار دارد نیز خواهیم پرداخت. به کدام مسیر باید بروید؟ چطور باید بروید؟ کجا می توانید یک شمشیر بی نظیر پیدا کنید؟ اون چه موجودیه که مدام داره شما رو می کشه؟ اون باس لعنتی رو چطوری بکشم؟ حلقه های قدرتمند بازی کجا هستن؟ پاسخ های شما همگی اینجاست. در ابن راهنما از شروع بازی به صورت مرحله به مرحله تمامی بخش های بازی کاملا قدم به قدم شرح داده خواهند شد تا در نهایت کاملترین راهنمای نوشتاری جامع فارسی برای این بازی به دست اید و اختصاصا توسط گیمفا به شما تقدیم گردد. امیدوارم که این راهنمای قدم به قدم و جامع Dark Souls Remastered که برای اولین بار توسط گیمفا به زبان فارسی تهیه می شود و انتخاب خود شما بوده است نیز به مانند راهنمای جامع Bloodborne و Dark Souls III و Resident Evil 7 مورد رضایت و توجه شما عزیزان قرار بگیرد و این مقالات راهنما بتوانند گاهی به کمک شما بیایند. پیشنهاد می کنم با نخستین قسمت سری مقالات راهنمای قدم به قدم و جامع Dark Souls Remastered با بنده و وبسایت تحلیلی خبری گیمفا همراه شوید.

نقشه ای کلی از مناطق بازی و موقعیت آنها نسبت به یکدیگر

این قسمت را مجددا از آغاز بخش Sen’s Fortress که بخش آخر قسمت قبلی بود شروع میکنیم تا حضور ذهن داشته باشید که کجا هستید و برای رفتن به منطقه انتخابی زیرین اتاق گیج نشوید.

وقتش است که به بونفایر نزدیک آهنگر در منطقه Cathedral و Undead Parish برگردم و دیگر آن دروازه بزرگ که در مسیر کنار بونفایر بسته بود، باز شده است (با زدن زنگ ها) و می توانیم به این منطقه جدید برویم که Sen’s Fortress نام دارد.

 • منطقه Sen’s Fortress

آیتم هایی که در این منطقه هستند:

 • Soul of a Brave Warrior
 • (Demon Titanite (x4
 • Soul of a Brave Warrior
 • Scythe
 • Large Soul of a Proud Knight
 • Titanite Chunk
 • (Large Titanite Shard (x2
 • Ring of Steel Protection
 • Shotel
 • Lightning Spear
 • Soul of a Hero

حالا وقتش است که به بونفایر نزدیک آهنگر در منطقه Cathedral و Undead Parish برگردیم و دیگر آن دروازه بزرگ که در مسیر کنار بونفایر بسته بود باز شده است (با زدن زنگ ها) و می توانیم به این منطقه جدید برویم که Sen’s Fortress نام دارد.

 • Covetous Gold Serpent Ring
 • (Black Sorcerer (Armour Set
 • Sorcery: Hush
 • (Large Titanite Shard (x2
 • Sniper Crossbow
 • (Sniper Bolt (x12
 • Large Soul of a Brave Knight
 • (Large Titanite Shard (x2
 • Ricard’s Rapier
 • Divine Blessing
 • Rare Ring of Sacrifice
 • Titanite Chunk
 • Slumbering Dragoncrest Ring
 • Core of an Iron Golem

وقتی که وارد منطقه Sen’s Fortress شوید اولین چیزی که پایتان را روی آن می گذارید یک بخش تله پرتاب تیر است که تا پایتان روی آن برود از روبرو تیر به شما پرتاب می شود. از این تله به نفعتان استفاده کنید و قبل از رفتن روی آن دو دشمن جدید lizardman یا Serpent Soldier که جلوتر هستند را بکشید پایین پله ها و سپس روی تله بروید تا تیرها به این دو دشمن بخورد.

اگر قبل از زدن دو زنگ به بخش قبل از دروازه ای که حالا دیگر باز شده است آمده بودیم شخصیت Siegmeyer of Catarina را میدیدیم که او هم می خواست وارد این منطقه شود و اکنون وقتی زنگ ها خورده است وی نیز رفته است و وارد این بخش شده است و بعدا او را خواهیم دید. وقتی که وارد منطقه Sen’s Fortress شوید اولین چیزی که پایتان را روی آن می گذارید یک بخش تله پرتاب تیر است که تا پایتان روی آن برود از روبرو تیر به شما پرتاب می شود. از این تله به نفعتان استفاده کنید و قبل از رفتن روی آن دو دشمن جدید lizardman یا Serpent Soldier که جلوتر هستند را بکشید پایین پله ها و سپس روی تله بروید تا تیرها به این دو دشمن بخورد. به هر شکل این دو دشمن را بکشید و از بالای پله ها جلوتر SOUL OF A BRAVE WARRIOR را بردارید. اتاق بعدی خطرناک است.

این دو دشمن را بکشید و از بالای پله های درون بخش روبرویی، SOUL OF A BRAVE WARRIOR را بردارید.

می بینید که تیغه ها به سرعت حرکت می کنند و باید از روی یک بخش وسطی تقریبا باریک رد شوید و به تیغه ها نخورید که شما را پرتاب می کنند پایین به درون یک بخش خیلی خطرناک و همچنین مراقب پرتاب لایتینیگ که لیزاردهای جادوگر از آن طرف پل به سمت شما می زنند باشید. با کمی دقت و یکی یکی رد کردن این تیغ های متحرک می توانید راحت از روی این گذرگاه عبور کنید. این را بدنید که اینجا می توانید به درون بخش زیرین این اتاق بروید (The Pit) و یکی دو دشمن قدرتمند را بکشید و آیتم هایی را بردارید. در اینجا این بخش را توضیح می دهم ولی بدانید که می توانید بعدا هم این بخش The Pit را بیایید و اگر فعلا می خواهید بی خیالش شوید، بخش The Pit که در ادامه توضیح می دهم را رد کنید و بخش دوم  را بخوانید.

با کمی دقت و یکی یکی رد کردن این تیغ های متحرک می توانید راحت از روی این گذرگاه عبور کنید. این را بدنید که اینجا می توانید به درون بخش زیرین این اتاق بروید (The Pit) و یکی دو دشمن قدرتمند را بکشید و آیتم هایی را بردارید.

در انتهای پل تیغه های متحرک می توانید به سمت چپ یا راستتان پایین بپرید روی بخش زیرین پل که پلتفرمی است که همان جادوگرها از روی آن به شما جادو می زدند. اینها را با دقت بکشید سپس بپرید یک طبقه پایین تر که می شود بخش کف این منطقه و خطرناک هم هست. در این بخش دو عدد دشمن بزرگ از آن نوع فلج ها یا crippled demon وجود دارند که یکیشان دقیقا در تونل پشت سرتان است یعنی دقیقا زیر جایی که از روی آن پریدید پایین. دیگری هم سمت دیگر انتهای این اتاق. با کشتن هر یک از اینها DEMON TITANITE می گیرید و همچنین از انتهای تونل SOUL OF A BRAVE WARRIOR و یک SCYTH را بردارید.

 • بخش زیرین اتاق و پایین گذرگاه تیغ های متحرک ( The Pit )

در انتهای پل تیغه های متحرک می توانید به سمت چپ یا راستتان پایین بپرید روی بخش زیرین پل که پلتفرمی است که همان جادوگرها از روی آن به شما جادو می زدند. اینها را با دقت بکشید سپس بپرید یک طبقه پایین تر که می شود بخش کف این منطقه و خطرناک هم هست. در این بخش دو عدد دشمن بزرگ از آن نوع فلج ها یا crippled demon وجود دارند که یکیشان دقیقا در تونل پشت سرتان است یعنی دقیقا زیر جایی که از روی آن پریدید پایین. دیگری هم سمت دیگر انتهای این اتاق. با کشتن هر یک از اینها DEMON TITANITE می گیرید و همچنین از انتهای تونل SOUL OF A BRAVE WARRIOR و یک SCYTH را بردارید.

در انتهای این بخش یک درب کوچک است که به یک نردبان و در بالای آن به یک LARGE SOUL OF A PROUD KNIGHT می رسد که این همان آیتمی است که وقتی وارد این اتاق شدیم گفتیم در بالا دیده می شود و دستتان فعلا بهش نمی رسید. همچنین می بینید که می توانید از بالای این بخش بپرید به همان جایی که وارد این اتاق شدید یعنی قبل از پل با تیغ های متحرک. ولی خب هنوز در پایین و بخش کف اتاق کار داریم. برگردید از نردبان پایین به بخشی که دو دشمن بزرگ را کشتید.

در آن سمت این پل باریک دوم یک دشمن است که میتوانید اول از همین سمت او را بزنید با تیر یا جادو و… که زمان رد شدن از پل باریک برایتان دردسر درست نکند. با دقت از بین تیغ ها رد شوید و خیلی مراقب باشید زیرا دقیقا در همان ورودی اتاق بعد از پل یک پلتفرم تله فشاری است که اگر رویش بروید ۲-۳ تیر به سمت شما می زند و ممکن است حتی کشته شوید.

حتما فهمیده اید که این بخش از طریق یکی دو ورودی به یک اتاق بزرگ دیگر در کنارش متصل است که وقتی درون آن اتاق بروید می بینید که اندازه همان اتاق کناریش است و باز هم دو عدد دشمن بزرگ فلج crippled demon نیز در اینجا حضور دارند که می توانید با کشتنشان دو عدد DEMON TITANITE دیگر هم بگیرید. همچنین این را هم بدانید که در بالای نردبان می توانید به یک دیوار فیک ضربه بزنید تا راه دیگری نمایان شود و یک نردبان دیگر ببینید که از آن بالا بروید و به روی سقف این قلعه بزرگ می رسید که اینجا یک golem آهنی غول پیکر وجود دارد که با کشتنش TITANITE CHUNK می گیرید.

در این اتاق صندوقی است که از درونش ۲ عدد LARGE TITANITE SHARD را بردارید. در اتاق دومی که بعد از این اتاق واردش می شوید سرباز ْSerpent که می بینید رو به دیوار ایستاده است را بی خیالش شوید و کارش بهش نداشته باشید زیرا به زودی بهش می رسیم.

خب حالا دیگر گشت و گذار در بخش کف این منطقه تمام شد و برگردیم به راه اصلی. در انتهای پلی که تیغ های متحرک دارد مسیرتان را ادامه دهید (همان جایی که ازش پایین پریدیم ولی این بار دیگر پایین نپرید و مسیری که به انتهای پل وصل می شود را بروید) و از پله ها بالا بروید. اینجا دوباره یک پل باریک دیگر با تیغ های متحرک وجود دارد که اگر زیرتان را نگاه کنید دقیقا عمود بر پل باریک زیرین است که تیغ های متحرک داشت. در آن سمت این پل باریک دوم یک دشمن است که میتوانید اول از همین سمت او را بزنید با تیر یا جادو و… که زمان رد شدن از پل باریک برایتان دردسر درست نکند. با دقت از بین تیغ ها رد شوید و خیلی مراقب باشید زیرا دقیقا در همان ورودی اتاق بعد از پل یک پلتفرم تله فشاری است که اگر رویش بروید ۲-۳ تیر به سمت شما می زند و ممکن است حتی کشته شوید.

وقتی می خواهید از این اتاق وارد بخش بعدی شوید خیلی خیلی مراقب باشید و دقیقا کمی قبل از ورودی بخش بعدی بایستید و صبر کنید و می بینید که یک توپ غلتان سنگی بزرگ می آید و از جلویتان می رود پایین. این توپ ها قطع نمی شوند و مدام پایین می آیند پس باید زمان بندی درست کنید و تا توپ از جلویتان رد شد وارد این منطقه شده و بپیچید به چپ و سریعا از پله ها بروید بالا به سمتی که توپ ها از آنجا می آیند. باید قبل از این که توپ بعدی به شما برسد به یک ورودی در سمت چپ خود برسید که یک درب مه گرفته دارد و در تو رفتگی این بخش جای بگیرید تا توپ به شما نخورد.

در این اتاق صندوقی است که از درونش ۲ عدد LARGE TITANITE SHARD را بردارید. در اتاق دومی که بعد از این اتاق واردش می شوید سرباز ْSerpent که می بینید رو به دیوار ایستاده است را بی خیالش شوید و کارش بهش نداشته باشید زیرا به زودی بهش می رسیم. وقتی می خواهید از این اتاق وارد بخش بعدی شوید خیلی خیلی مراقب باشید و دقیقا کمی قبل از ورودی بخش بعدی بایستید و صبر کنید و می بینید که یک توپ غلتان سنگی بزرگ می آید و از جلویتان می رود پایین. این توپ ها قطع نمی شوند و مدام پایین می آیند پس باید زمان بندی درست کنید و تا توپ از جلویتان رد شد وارد این منطقه شده و بپیچید به چپ و سریعا از پله ها بروید بالا به سمتی که توپ ها از آنجا می آیند. باید قبل از این که توپ بعدی به شما برسد به یک ورودی در سمت چپ خود برسید که یک درب مه گرفته دارد و در تو رفتگی این بخش جای بگیرید تا توپ به شما نخورد.

قبل از ورود به درب مه گرفته می توانید دوباره زمان بندی کنید و باز هم بدوید به بالا به سمت جایی که توپ می آید و در بخش زیرین جایی که توپ ها از بالایش می افتند، یک صندوق می بینید که RING OF STEEL PROTECTION را از آن بردارید.

قبل از ورود به درب مه گرفته می توانید دوباره زمان بندی کنید و باز هم بدوید به بالا به سمت جایی که توپ می آید و در بخش زیرین جایی که توپ ها از بالایش می افتند، یک صندوق می بینید که RING OF STEEL PROTECTION را از آن بردارید. همچنین این را هم بدانید که اگر کمی قبل از درب مه گرفته از لبه سمت راست پله ها به پایین نگاه کنید یک پپلتفرم و لبه باریک در زیر می بینید که می توانید بپرید رویش و یک SHOTEL را بردارید. اگر بپرید روی یک لبه پایین تر احتمالا دو سرباز دیگر را باید بکشید و دوباره شخصیت Siegmeyer of Catarina را می بینید که نشسته است. اگر میخواهید که از یک نبرد سخت پرهیز کنید و خط داستانی او را هم ادامه دهید اصلا به وی حمله نکنید.

اگر کمی قبل از درب مه گرفته از لبه سمت راست پله ها به پایین نگاه کنید یک پپلتفرم و لبه باریک در زیر می بینید که می توانید بپرید رویش و یک SHOTEL را بردارید. اگر بپرید روی یک لبه پایین تر احتمالا دو سرباز دیگر را باید بکشید و دوباره شخصیت Siegmeyer of Catarina را می بینید که نشسته است. اگر میخواهید که از یک نبرد سخت پرهیز کنید و خط داستانی او را هم ادامه دهید اصلا به وی حمله نکنید.

حالا باید  به درون درب مه گرفته بروید. درون این اتاق هم یک تله فشاری وجود دارد که اگر رویش بروید از پشت شما تیرها زده می شوتد به درون اتاق و می توانید اگر سریع عمل کنید کاریر کنید که این تیرها بیایند و بخورند به دشمنی که در این اتاق است. در ورودی بعدی این اتاق باز هم باید صبر کنید که توپ  غلتان بیاید و برود پایین. زمان بندی کنید و دقیقا پشت سر توپ که پایین می رود شما هم  از  پله ها دنبالش بروید پایین و در آخرین بخش کف این پله ها وارد یک ورودی در سمت چپ شوید و همینجا بایستید و زود خوشحال نروید سراغ صندوق!!

“اگر عقل ندارید لااقل ایستاده بمیرید!!”…..  علامه میازاکی!!

برای کسانی که مثل من ابتدا با دیمونز سولز شروع کرده اند و سپس در طول سال ها به ترتیب عناوین دارک سولز و .. را بازی کرده اند، این صندوق اولین غافلگیری ما در این سری برای آشنا شدن با موجودی به نام میمیک بود و همه ما بدون شک اگر در بار اول تجربه دارک سولز از راهنما استفاده نکرده باشیم این صندوق را خیلی خوشحال باز کرده ایم و سپس حسابی وحشت کرده ایم از نحوه فجیع کشته شدنمان! بله این صندوق را باید به جای باز کردن تا می توانید با بهترین سلاحتان به آن ضربه بزنید تا میمیک برخیزد و باید در نبردی واقعا سخت مخصوصا در دفعات اول که این موجود را هنوز نمی شناسید.

زمان بندی کنید و دقیقا پشت سر توپ که پایین می رود شما هم  از  پله ها دنبالش بروید پایین و در آخرین بخش کف این پله ها وارد یک ورودی در سمت چپ شوید و همینجا بایستید و زود خوشحال نروید سراغ صندوق!! برای کسانی که مثل من ابتدا با دیمونز سولز شروع کرده اند و سپس در طول سال ها به ترتیب عناوین دارک سولز و .. را بازی کرده اند، این صندوق اولین غافلگیری ما در این سری برای آشنا شدن با موجودی به نام میمیک بود و همه ما بدون شک اگر در بار اول تجربه دارک سولز از راهنما استفاده نکرده باشیم این صندوق را خیلی خوشحال باز کرده ایم و سپس حسابی وحشت کرده ایم از نحوه فجیع کشته شدنمان! 

در واقع بهتر است این طور بگویم که از اینجا به بعد در این بازی و در هر بازی سولز دیگری هر بار که به هر صندوقی رسیدید اول به آن ضربه بزنید! این میمیک را شکست دهید تا پاداش خیلی خیلی عالی را بگیرید. LIGHTNING SPEAR را با کشتن میمیک دریافت خواهید کرد که سلاحی بسیار قدرتمند است و اگر اشتباه نکنم در اولین بار تجربه دارک سولز، بخش خیلی زیادی از بازی را با این سلاح می رفتم و در مقایسه با دیگر سلاح ها همیشه بهتر جواب می داد. در واقع سلاح من تبدیل شده بود به نیزه های لایتنینگ تا این که در این بازی یا شاید بازی دوم، برای همیشه سلاح اصلی ام به شمشیرهای آتشین سنگین دو دستی شوالیه ها تغییر یافت.

بله این صندوق را باید به جای باز کردن تا می توانید با بهترین سلاحتان به آن ضربه بزنید تا میمیک برخیزد و باید در نبردی واقعا سخت مخصوصا در دفعات اول که این موجود را هنوز نمی شناسید. در واقع بهتر است اینطور بگویم که از اینجا به بعد در این بازی و در هر بازی سولز دیگری هر بار که به هر صندوقی رسیدید اول به آن ضربه بزنید! این میمیک را شکست دهید تا پاداش خیلی خیلی عالی را بگیرید. LIGHTNING SPEAR را با کشتن میمیک دریافت خواهید کرد که سلاحی بسیار قدرتمند است و اگر اشتباه نکنم در اولین بار تجربه دارک سولز، بخش خیلی زیادی از بازی را با این سلاح می رفتم و در مقایسه با دیگر سلاح ها همیشه بهتر جواب می داد. در واقع سلاح من تبدیل شده بود به نیزه های لایتنینگ تا این که در این بازی یا شاید بازی دوم، برای همیشه سلاح اصلی ام به شمشیرهای آتشین سنگین دو دستی شوالیه ها تغییر یافت.

در این اتاق منتظر آسانسور باشید تا بیاید و سوارش شوید ولی آماده باشید که به محض این که ایستاد غلت بزنید و بپرید از روی آن زیرا اگر کمی زیادی دیر بپرید و همراه آسانسور بروید، به درون یک تله تیغ دار خواهید رفت. در اینجا از پله ها بالا بروید و به یک بخش بزرگتر با یک سری پلکان بزرگ می رسید. از اینها هم بالا بروید تا به منبع و اتاق اصلی که از آن توپ های غلتان پرتاب می شوند برسید. از اینجا می توانید جهت شلیک شدن این توپ ها را به هر سمتی که می خواهید در ۴ جهت تغییر دهید. توجه کنید که به هر جهتی دستگیره را بچرخانید، شلیک کننده توپ به جهت مخالفش می چرخد. حالا اینجا یک بار دستگیره را به جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. صبر کنید تا یکی دو توپ شلیک شود.

توجه کنید که به هر جهتی دستگیره را بچرخانید، شلیک کننده توپ به جهت مخالفش می چرخد. حالا اینجا یک بار دستگیره را به جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. صبر کنید تا یکی دو توپ شلیک شود.

حالا یک بار دیگر دستگیره را به خاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. ثبر کنید تا توپ شلیک شود. می دانید توپ های این سمت کجا می روند؟؟ می روند می خورند به آن سرباز Serpent که قبلا دیدیم رو به دیواری ایستاده بود و گفتیم فعلا کاریش نداشته باشید. این توپ دیوار جلوی او را هم می شکند. مسیر توپ را شما هم بروید تا به حفره دیوار برسید و اگر دشمن ایستاده رو به دیوار نمرده بود او را بکشید و وارد بخش شکسته شده دیوار شوید. در این راهرو و در هر سمت آن چند قفس آویزان می بینید. در نزدیک قفس های انتهایی شما شخصیت Big Hat Logan را در یکی از این قفس ها می بینید. از درون یکی از قفس ها هم می توانید Soul of a Hero را بردارید. با شخصیت لوگان حرف بزنید و اگر کلید Master Key را دارید درب قفسش را باز کنید (اگر ندارید مقداری جلوتر باید کلید قفس را پیدا کنید). وقتی وی را آزاد کنید بعدا در فایرلینک شراین وی را خواهید یافت که در نقش فروشنده جادو نیز هست.

از اینجا می توانید جهت شلیک شدن این توپ ها را به هر سمتی که می خواهید در ۴ جهت تغییر دهید.

حالا دوباره برگردید به اتاقی که از آن توپ ها شلیک می شود. جهت توپ را عوض کنید تا بتوانید در مسیر شیبداری که قبلا توپ را دنبال کردید دوباره بروید. این بار از بالای پله هایی که روی آن هستید باید به بخش کناری پایین بپرید و روی یک لبه فرود می آیید که یک جادوگر serpent که قبلا وقتی توپ را دنبال می کردید به شما  تیر می زد روی آن قرار دارد و می توانید وی را بکشید. بعد از کشتن او Large Soul of the Proud Knight را بردارید و به سمت بخش Arch مانند در حفره دیوار که از آن پریده بودیم بروید. اینجا می توانید Black Sorcerer Set و Sorcery: Hush را بردارید. حالا برگردید به روی پلتفرمی که جادوگر را کشتید.

حالا یک بار دیگر دستگیره را به خاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. ثبر کنید تا توپ شلیک شود. می دانید توپ های این سمت کجا می روند؟؟ می روند می خورند به آن سرباز Serpent که قبلا دیدیم رو به دیواری ایستاده بود و گفتیم فعلا کاریش نداشته باشید. این توپ دیوار جلوی او را هم می شکند. مسیر توپ را شما هم بروید تا به حفره دیوار برسید و اگر دشمن ایستاده رو به دیوار نمرده بود او را بکشید و وارد بخش شکسته شده دیوار شوید.

درون بخشی که در دیوار حفره ایجاد شده است می توانید یک سلول را پیدا کنید که میله های آن به پنجره ای می رسند که می توانید از آن خارج شوید. اگر اینجا را بروید کلی پایین خواهید رفت ولی خب پاداش هم دارد که یک حلقه است. از پنجره بروید و بپرید پایین. اینجا باید با یک Serpent Solider بجنگید و شکستش دهید و از روی زمین Slumbering Dragoncrest Ring را بردارید. اینجا می توانید از یک حفره ای که وجود دارد و به چندین لبه پشت سر هم می رسد که پایین می روند، وارد شده و مسیر را به پایین دنبال کنید. می بینید که این مسیر دوباره رسید به بخش Pit و بخش زیرین کف اتاق تیغ های متجرک اول این منطقه که در آن ۴ دشمن سرسخت Titanite Demons را کشته بودید (یا بی خیال شده بودید و فرار کرده بودید!).

در این راهرو و در هر سمت آن چند قفس آویزان می بینید. در نزدیک قفس های انتهایی شما شخصیت Big Hat Logan را در یکی از این قفس ها می بینید. از درون یکی از قفس ها هم می توانید Soul of a Hero را بردارید. با شخصیت لوگان حرف بزنید و اگر کلید Master Key را دارید درب قفسش را باز کنید (اگر ندارید مقداری جلوتر باید کلید قفس را پیدا کنید). وقتی وی را آزاد کنید بعدا در فایرلینک شراین وی را خواهید یافت که در نقش فروشنده جادو نیز هست.

از این مسیر دوباره باید برگردید بالا و انگار در واقع دوباره آمدید اول مرحله و باید همه مسیری که گفتیم را دوباره دنبال کنید و برگردید بالا به اتاق شلیک توپ های غلتان. همانطور که حتما متوجه شده اید اینجا علاوه بر ۴ جهت که توپ به آنها شلیک می شود یک مسیر دیگر هم در اتاق وجود دارد که وارد آن شوید. راهرو را دنبال کنید و اینجا یک تله فشاری دیگر وجود دارد که این بار از سمت کنار راهرو ۴ عدد حفره پرتاب تیر، هر کدام ۳ تیر پرتاب می کنند. اصلا فکر نکنید که با سرعت ردشان کنم و از این حرف ها. فقط بگذارید تا تیرها شلیک شوند و سپس و راه را دنبال کنید. سپس به یک بخش دیگر پر از تیغ های متحرک و یک مسیر باریک می رسید.

اینجا یک تله فشاری دیگر وجود دارد که این بار از سمت کنار راهرو ۴ عدد حفره پرتاب تیر، هر کدام ۳ تیر پرتاب می کنند. اصلا فکر نکنید که با سرعت ردشان کنم و از این حرف ها. فقط بگذارید تا تیرها شلیک شوند و سپس و راه را دنبال کنید.

این بخش از تیغ ها را بهتر است که در یک بار دویدن و به صورت یکباره رد کنید ولی اگر خیلی سنگین هستید و سرعت ندارید با غلت زدن هم می توانید این بخش را رد کنید اما به هر حال مراقب باشید که پایین پرت نشوید. در اتاقی که سمت دیگر این راهروی تیغ ها وجود دارد یک Serpent Soldier در بخش پایین یک راهرو در گوشه سمت راست نزدیک یک درب وجود دارد که می توانید آن را بکشید ولی خیلی مراقب باشید چرا که این درب به ناکجا می رود و بعد از درب فضای خالی است که پرتابتان می کند پایین به Pit!!!

قبل از این که بروید روی این راهرو باید جادوگری که سمت چپ این راهرو هست را با حمله از راه دور با تیر یا جادو و .. از بین ببرید زیرا راهرو خودش آن قدر باریک هست که فقط حواستان باید به تیغ ها باشد و اگر جادوگر هم حمله کنید قطعا پرت می شوید پایین یا تیغ ها پرتتان می کنند پایین! برای رد کردن این تیغ ها بهتر است به صورت دوتا دوتا آنها را پشت سر بگذارید.

برگردید و یک سری پله می بینید که بالا می روند و در بالای آنها یک جادوگر است. آن را بکشید ولی هنوز بالا نروید. مسیر سمت چپ پله ها را بروید و یک سرباز را بکشید و آیتمی که اینجاست بردارید. حالا از پله ها بالا بروید که به آخرین و بدترین بخش عبور از تیغ های متحرک با باریک ترین راهرو می رسد. قبل از این که بروید روی این راهرو باید جادوگری که سمت چپ این راهرو هست را با حمله از راه دور با تیر یا جادو و .. از بین ببرید زیرا راهرو خودش آن قدر باریک هست که فقط حواستان باید به تیغ ها باشد و اگر جادوگر هم حمله کنید قطعا پرت می شوید پایین یا تیغ ها پرتتان می کنند پایین!

آن طرف راهروی باریک، یک مسیر و درب مه گرفته در بالای چند پله می بینید و مسیر سمت چپ هم هست که به بخشی می رود که جادوگر را با حمله از راه دور کشتید. خیلی مراقب باشید زیرا که به هر طرف بروید اینجا یک تله فشاری هست که تیر می رند (تیرها از سمت چپ می آیند)

برای رد کردن این تیغ ها بهتر است به صورت دوتا دوتا آنها را پشت سر بگذارید. آن طرف راهروی باریک، یک مسیر و درب مه گرفته در بالای چند پله می بینید و مسیر سمت چپ هم هست که به بخشی می رود که جادوگر را با حمله از راه دور کشتید. خیلی مراقب باشید زیرا که به هر طرف بروید اینجا یک تله فشاری هست که تیر می رند (تیرها از سمت چپ می آیند) و فقط همین کم است که با بدبختی از تیغ ها رد شده باشید و حالا که فکر می کنید “آخیش تموم شد” با چند تیر غیب کشته شوید! به مسیر سمت راست و درون بخش مه گرفته بروید که می بینید که در پشت بام این قلعه مخوف لعنتی هستید.

فقط همین کم است که با بدبختی از تیغ ها رد شده باشید و حالا که فکر می کنید “آخیش تموم شد” با چند تیر غیب کشته شوید! به مسیر سمت راست و درون بخش مه گرفته بروید که می بینید که در پشت بام این قلعه مخوف لعنتی هستید. 

 • پشت بام قلعه

وقتی وارد شوید بلافاصله یک غول عظیم Rock Giant را روبروی خود می بینید. اینجا می فهمید که این غول است که سنگ های غلتان را می اندازد پایین در اتاق شلیک توپ ها!! در واقع این کارگرشونه!! او بی خظر است. اگر بخواهید می توانید آن را با تیر بکشید ولی بدانید که دوباره ظاهر خواهد شد. خب حالا آماده باشید که باید با دقت به یک بونفایر برسیم و مبادا که قبل رسیدن به آن با بی دقتی کشته شوید زیرا می دانم دوست ندارید دوباره کل این مسیر تیغ ها و … را برگردید و آنجاست که بی رحمی دارک سولز را با تمام وجود لمس خواهید کرد. در این جا باید با چپ بروید و از پله ها بالا بروید ولی ناگهان می بینید که یک غول دیگر از سمت چپ و بالای سقف های بلند توپ های آتشین وحشتناک پرتاب می کند و در واقع تا پایتان از این پله ها بالا برسد در تمام این منطقه توپ های آتشین هم همراهتان هستند و باید سعی کنید که از آتش آنها قرار کنید.

آماده باشید که باید با دقت به یک بونفایر برسیم و مبادا که قبل رسیدن به آن با بی دقتی کشته شوید زیرا می دانم دوست ندارید دوباره کل این مسیر تیغ ها و … را برگردید و آن جاست که بی رحمی دارک سولز را با تمام وجود لمس خواهید کرد. در این جا باید به چپ بروید و از پله ها بالا بروید ولی ناگهان می بینید که یک غول دیگر از سمت چپ و بالای سقف های بلند توپ های آتشین وحشتناک پرتاب می کند و در واقع تا پایتان از این پله ها بالا برسد در تمام این منطقه توپ های آتشین هم همراهتان هستند. برای رسیدن به بونفایر اینطور عمل کنید. از این پله های اول بالا بروید تا توپ پرتاب شود و شما برگردید پایین و عقب تا اتش توپ از روی زمین برود و شما بلافاصله دوباره بدوید بالا (خونتان پر باشد) و از سری دوم پله ها هم بدوید بالا و یک ایتم روی زمین روی جسد است که بی خیالش شوید و به جایش سریعا بدون معطلی به سمت راستتان نگاه کنید که یک لبه که مقداری خراب شده است را روی لبه دیوار این منطقه می بینید که بروید به سمتش و زیر را نگاه کنید و خیلی آرام بپرید به پایین که می رسد به تنها بونفایر موجود در این منطقه. بونفایر را روشن کنید و نفسی به راحتی بکشید!

پس برای رسیدن به بونفایر اینطور عمل کنید. از این پله های اول بالا بروید تا توپ پرتاب شود و شما برگردید پایین و عقب تا اتش توپ از روی زمین برود و شما بلافاصله دوباره بدوید بالا (خونتان پر باشد) و از سری دوم پله ها هم بدوید بالا و یک ایتم روی زمین روی جسد است که بی خیالش شوید و به جایش سریعا بدون معطلی به سمت راستتان نگاه کنید که یک لبه که مقداری خراب شده است را روی لبه دیوار این منطقه می بینید که بروید به سمتش و زیر را نگاه کنید و خیلی آرام بپرید به پایین که می رسد به تنها بونفایر موجود در این منطقه. بونفایر را روشن کنید و نفسی به راحتی بکشید! در قسمت بعدی ادامه مسیر را تا رسیدن به غول آتشین و باس این منطقه طی خواهیم کرد.

12345678910(10 رای, میانگین آرا 9٫90 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • R6.Forever گفت:

  ممون از آقا سعید ، واقعا کارتون سخته ؛ سخته که همزمان روی نقد و بررسی کار کنی و از اونور روی راهنما ها !! دمتون گرم!! Yes Yes

  15Thumb up 1Thumb down
 • Nima.1371 گفت:

  ممنونم استاد عزیز.کامل کامل بود.بیش از ۱۰ بار نسخه ی اول این فرنچایز رو تموم کردم.سولز بورن یک سبک خارق العادس.

  12Thumb up 0Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   سلام خدمت نیمای عزیز و گل. خیلی خیلی از لطف و محبتت ممنونم نیما جان. مثل همییشه لطف داری خیلی به بنده. باعث افتخارمه که با این که کاملا به بازی مسلط هستی بازم میخونی این راهنما رو. یک دنیا سپاس نیمای عزیز. واقعا لطف داشتی و داری همیشه به من.
   https://t.me/Gametal

   9Thumb up 1Thumb down
   • Nima.1371 گفت:

    عزیز دلید واقعا نمیشه گذشت ازین راهنمای کامل و روون و عالی.
    باور بفرمایید من نسخه ی اول دارک سولز رو روی پیسی که پورت بدی هم داشت حتی ۸ بار تموم کردم.اولین قسمت راهنما رو که نوشتید خدایی دلم دوباره رف پیش نسخه ی ۱ شکر خدا ریمستر بازی هم اومده بود.چقدرم بهینه تر شده بود و گرافیک و فریم هم چقد پیشرفت داشت.یکبار دیگه تهیه اش کردم و ۳بار تمومش کردم.واقعا ممنونم ازین راهنماهای عالی که زحمت نشرشو می کشید.

    6Thumb up 0Thumb down
   • mohammad_shehni گفت:

    درود بر شما سعید جان.من یه پیشنهاد دارم برای شما.با فرهاد جان توی گروه گیم فا هم بار ها در میان گزاشتم.ولی خب میبینم همچنان این عملی نمیشه
    بزرگ ترین ایراد نقدای این سایت.اینه ک همراه نقد و برسی متنی.یه نقد و برسی ویدعویی شیش هفت دقیقه ای نمیدین.این خیلی بده.همه ی سایت های گیمینگ برسی ویدعویی رو همراه متنی میدن.حتی سایت همسایه
    این ک بعدا منتشر میکنین.مث نوش دارویی میمونه ک بعد مرگ سهراب اوردن.مهم اینه ک با خود بازی منتشر بشه.

    5Thumb up 0Thumb down
 • MehrdadPS4 گفت:

  ممنون سعید جان عالی بود مرسی
  و واقعا امان از این تبرها و تیغه ها

  7Thumb up 0Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   درود بر شما مهرداد جان. واقعا ممنونم که در طول این مدت طولانی فعالیتم در گیمفا، همیشه لطفت در تمام مقالات و مطالب من شامل حالم شده و همیشه بهم انگیزه و انرژی دادی با نظرات پر از لطفت که بزرگواریتو می رسونه. واقعا ازت متشکرم مهرداد عزیز و گل.
   https://t.me/Gametal

   8Thumb up 1Thumb down
 • Mohammad19950101 گفت:

  سلام به همگی.
  ممنون از آقای آقابابایی که برای راهنما زحمت میکشن.
  ولی اگه جسارت نباشه فکر میکنم وقت راهنمارو به چیزهای دیگه صرف کنید و بازیرو به عهده بازیباز بذارید بهتر باشه.
  چون بازیباز هرجا کمی گیر میکنه بدون تلاش چندانی بسرعت میاد سراغ راهنما,بعد از اون هم وقتی همه چیو تو بازی پیدا میکنی لذت بازی خیلی کم میشه.

  8Thumb up 6Thumb down
  • ALIREZA.PC گفت:

   سلام
   بنظر من اشتباه میکنید
   اینکه بازیباز خودش نخواد تلاش کنه و از بازی لذت ببره مقصر خودش هست
   و دوم اینکه دنیای سولز خیلی بیچیده وبر از رمز و راز هست احتمال اینکه ما در طی بازی چیز هایی رو از دست بدیم خیلیه
   و در اخر این راهنماها بیشتر برای کسانی هست که بازی رو تموم کردن و یا اافرادی که هیچ اشنایی با سری سولز ندارن که کمکشون کنه
   در اخر واقعا باعث افتخار هست که شاهد وجود همچین راهنماهایی برای گیمرهای ایرانی هستیم

   10Thumb up 0Thumb down
   • سعید آقابابایی گفت:

    درود بر شما علیرضا جان. یک دنیا سپاس از نظرتون. برای من هم باعث افتخاره که شما برای این راهنماها ارزش قائل میشید و در واقع باید بگم اصلا این شما هستید که به اینا بها میدین وگرنه راهنمایی که کسی ازش استفاده نکنه کامل ترین هم که باشه مفت نمی ارزه. پس به خاطر شماست که اینا ارزش پیدا میکنن و ممنون که به کار بنده بها میدین.
    بسیار بسیار عالی در مورد اهمیت راهنما ها مخصوصا در مورد بازی هایی خاص صحبت کردید و به بهترین شکل فرمودید این موضوع رو. بسیار ممنونم ازتون علیرضا جان.
    https://t.me/Gametal

    8Thumb up 2Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   درود بر شما محمد جان. خیلی از نظرتون ممنونم و لطفط کردید که نظرتون رو در مورد راهنما در میون گذاشتید با من. عرض کنم به حضورتون که در مورد اکثر بازی ها قطعا شما درست می فرمایید و باید بذاریم به عهده بازیباز ولی محمد جان برخی بازی ها فرق میکنن و واقعا نیاز دارن که برخی رازها و موارد مخفیشون گفته بشه و راهنما داشته باشن مخصوصا برای خیلی از کسانی که تا به حال جرات نکردن برن سراغ این سری و راهنما باعث میشه ترسشون بریزه و یه بازی رو که تجربه کنن دیگه راه افتادن و میان توی طرفداران این سری. من حتی در مورد همین بازی های سولز هم میگم بار اول بازی کردنتون از راهنما استفاده نکنید (غیر از افرادی که برای اولین باره کلا وارد این سری و یه بازی هاردکور بسیار سخت میشن) و بذارید برای دفعات بعدی که لذت تجربه و سورپرایز بار اول براتون از دست نره. محمد جان راهنماها حضورشون قطعا خیلی خیلی مفیده “بسته به این که در چه شرایطی ازشون استفاده کنید و برای چه بازی هایی”. باور کنید خیلی از موارد در سری سولز هستن که هر کدوم از ما اگر راهنماها ها رو ندیده بودیم با ۱۰ بار بازی هم کشف نمی کردیم چون اصلا جوریه که “باید” در راهنما ببینی برخی رازها رو. در هر صورت بسیار نظرتون محترم وعزیزه برای من و خیلی ممنون که نظرتون رو گفتید در مقاله بنده.
   https://t.me/Gametal

   10Thumb up 0Thumb down
 • 2003 Hamid Reza گفت:

  من خیلی وقت پیش این سه گانه رو رفتم و نیازی به این مقاله نداشتم ولی با خودم گفتم یه تشکر کنم ازتون به خاطرش
  یکی از سخت ترین بازی های تاریخ

  5Thumb up 1Thumb down
 • Erfanking گفت:

  خسته نباشید سعید جان .
  این منطقه لعنتی خیلی مردم تا تونستم راه اصلی رو پیدا کنم.ولی من چون با دارک سولز سه شروع کرده بودم میمیک رو اونجا زیر قلعه اژدهای اول بازی غافلگیر شدم .کلی هم سولز داشتم .و به نظرم میمیک دارک سولز ۳در مقایسه با دارک سولز۱و۲ خیلی سختر بودن .

  4Thumb up 0Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   سلام خدمت عرفان عزیز. سلامت باشید انشالله. خیلی ممنونم از لطف و محبت شما عرفان جان. دقیقا همونطور که فرمودید این منطقه مخصوصا از نظر رسیدن به بونفایر که یهو بی خبر از همه جا بمب اتشین روتون پرت میشه و دوباره باید کلی مسیر تیغ دار و باریک و .. رو رد کنید، واقعا میتونه عذاب اور باشه. مخصوصا با کلی تله. بار اول بازی وقتی از روی اخرین پل باریک با تیغه های لعنتیش رد شدم کلی خوشحال بودم و بعدش رفتم روی تله و تیر زد بهم و کشته شدم!!‌ به نظرم عرفان جان میمیک ها کلا در همه بازی های سری مرگبارن اما بذار بهت بگم سختی میمک هاب رای هر کسی چطوریه. معمولا هر بازیبازی میمک ها براش در اولین بازی که با اون روبرو شدن سخت تر هستن مثل شما که به نظرتون در ۳ بدتر بودن و من فکر می کنم تقریبا در یک سخت تر بودن چون همون اولیشون چند بار کشت منو و این رو جدی کاملا میگم که “ازش می ترسیدم”
   https://t.me/Gametal

   5Thumb up 1Thumb down
   • Erfanking گفت:

    نظرتون کاملا صحیحه ممنونم .آره کلا دارک سولز سه برام خیلی سخت تر بود و حدود بیست ساعت اولی که بازی کردم تازه فهمیدم چی به چیه و کلا کلاسمو عوض کردم .خسته نباشید کارتون درسته

    0Thumb up 0Thumb down
 • Microsoft-xbox گفت:

  خیلی ممنون! واقعا به دردم خورد . مگه میشه شما مقاله بدید و من نخونمش!!!

  2Thumb up 0Thumb down
 • pink panther گفت:

  این منطقه دفعه اول که بازیو رفتم دیگه بیش از استاندارد های بی رحمانه دارک سولز رو مخ بود. چون من همیشه در حال فرار هستم و با دشمنا نمیجنگم تا استوس فلاسک هام حروم نشن ولی این میج ها خیلی نامردن و دویدن براشون جواب نمیده. خودم مجبور شدم یه سپر ارتقا بدم استفاده کنم. مسئله اینا تو بازی اصلی صدبار مردم چون نمیدونستم باید اون قسمت از تیغه ها دوتا دوتا رد شد تا اینکه یکی از اون مارها که ازدستش فرار کرده بودم دنبالم بود و وقتی منو هل داد خودش مرد و من فهمیدم یه نقطه اون وسطه که تیغه ها بهت نمیخورن. ولی چون دیگه روشش دستم اومده بود این مکانو تو نیوگیم پلاس دفعه اول رفتم. بعد کشتن باس منتطقه تازه جای جذاب و سخت بازی شروع میشه.
  دوستان من دیدم خیلی ها بدون رفتن مسیر اصلی بازی با کشتن آرتوریاس میرسن به باس آخر آیا این امکان پذیره؟
  چطوری؟

  1Thumb up 0Thumb down
 • Freelancer گفت:

  واقعا سخته و عجیب. من به سختی باهاش ارتباط برقرار کردم. البته توی باس فایتها گاهی باگ های خنده داری داره.

  0Thumb up 2Thumb down