افزایش درآمد نینتندو از بخش موبایل در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۹

Android ، iOS ، SmartPhones ، اخبار ، پلتفرم ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

شرکت نینتندو پس از پیوستن به بازار بازی‌های موبایل، توانسته به جاهای خوبی برسد. اگرچه عناوینی نظیر Super Mario Run نتوانستند در حد انتظارات این شرکت عمل کنند، اما بازی Fire Emblem Heroes به یک ماشین پول‌سازی برای آن تبدیل شده است. با این حال، در طول سه‌ماهه اخیر، بازی دیگری نیز در افزایش درآمدهای این شرکت ژاپنی محبوب، تاثیر به سزایی داشته است.

سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی برای بخش موبایل شرکت نینتندو، شروع بسیار خوبی محسوب می‌شود. بر اساس گزارش سنسور تاور، بازی‌های موبایل این شرکت به صورت جهانی در هر دو فروشگاه App Store و گوگل پلی، به درآمدی ۸۵ میلیون دلاری رسیده‌اند. به همین جهت، درآمد نینتندو از این بخش نسبت به همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۸ میلادی، افزایشی ۶ درصدی داشته است؛ درآمد نینتندو در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی تقریباً برابر با ۸۰ میلیون دلار بود. سه ماهه نخست ۲۰۱۹ از نظر درآمد درست پشت سر سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ و سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی قرار می‌گیرد که به ترتیب، درآمدی بالغ بر ۱۱۲٫۳ میلیون و ۱۰۶٫۶ میلیون دلار را برای نینتندو به ارمغان آورد.

همانطور که انتظار می‌رفت، بازی موفق Fire Emblem Heroes توانسته در رتبه‌ی نخست پرفروش‌ترین عنوان نینتندو در بازار موبایل قرار گیرد و ۴۶٫۶ میلیون سود به جیب این شرکت روانه کند.

با وجود زیان‌های سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ میلادی، Dragalia Lost موفق شد تا مانع از خاتمه یافتن سه ماهه نخست ۲۰۱۹ با کاهش ۲۳ درصدی نسبت به سه ماهه نخست ۲۰۱۸ شود و ۲۳٫۴ میلیون دلار درآمد برای نینتندو به ارمغان آورد.

بازی Animal Crossing: Pocket Camp نیز کمی در این سه ماهه رشد داشته است و بازی‌بازان ۱۲٫۹ میلیون دلار در آن خرج کرده‌اند که ۳۰ درصد بیشتر از هزینه‌های آن در سه ماهه نخست ۲۰۱۸ است.

در نهایت، بازی Super Mario Run تنها ۳ درصد از سود نینتندو از بازار تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها را در اختیار دارد که معادل ۲٫۳ میلیون دلار است و کاهشی ۴۱ درصدی نسبت به سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی داشته است.

شرکت نینتندو در نظر دارد تا در سال جاری میلادی دو بازی دیگر یعنی Dr. Mario World و Mario Kart Tour را برای بازار موبایل عرضه سازد. اگرچه Dr. Mario World نیز عنوان خوبی است، اما به نظر می‌رسد که بازی Mario Kart Tour بتواند تکان اساسی به عملکرد شرکت نینتندو در بازار موبایل دهد چراکه با یک بازی رایگان (Free-to-Play) روبرو هستیم که نسخه‌ای از محبوب‌ترین IP نینتندو به حساب می‌آید.

12345678910(2 رای, میانگین آرا 5٫50 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید