گیفت کارت
گیفت کارت

شعبه‌ی ژاپن شرکت الکترونیک آرتس کاملاً بسته شد

۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

روزگذشته، شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) رسماً خبر از اخراج ۳۵۰ کارمند خود داد. در آن زمان، الکترونیک آرتس گفته بود که بیشتر این افراد در بخش‌های نشر و بازاریابی و همچنین واحدهای روسیه و ژاپن این شرکت مشغول به کار بوده‌اند. اما به تازگی خبری بسیار متاثرکننده منتشر شده است؛ برخلاف انتظارات، شعبه‌ی ژاپن الکترونیک آرتس منتسب به EA Japan کاملاً بسته شده است.

فامیتسو به تازگی گزارش داده که EA Japan کاملاً بسته شده و الکترونیک آرتس نیز این خبر را در گفتگو با وب‌سایت GamesIndustry تائید کرده است. الکترونیک آرتس در بیانیه‌ی خود اعلام داشت که همچنان کشور ژاپن را بازار مهمی برای خود می‌داند – اینطور که پیداست، آن‌ها قصد دارند از این به بعد، با همکاری با شرکت‌های محلی، به خصوص سونی، مشابه کاری که شرکت اکتیویژن (Activision) انجام می‌دهد، اقدام به عرضه‌ی بازی‌های خود در این منطقه بکنند.

سایت روسیِ Kanobu نیز در گزارش خود مدعی شده که شعبه‌ی EA’s Moscow در روسیه نیز بسته شده است و از این به بعد، دفتر EA’s Eastern European به انجام کارهای این شعبه می‌پردازد. بنابراین حداقل می‌دانیم که الکترونیک آرتس چه برنامه‌ای برای عرضه بازی‌هایش در بازار روسیه دارد و فعلاً تنها از نحوه‌ی فعالیت آن در بازار ژاپن بی‌خبریم.

امیدواریم افرادی که زندگی‌شان تحت‌تاثیر این اقدامات الکترونیک آرتس قرار گرفته است و از کار بیکار شده‌اند، به زودی زود، بتوانند شغلی در خور توانایی‌های خود پیدا کنند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید