گیفت کارت
گیفت کارت

رونمایی از سرور کانون بازی‌های رایانه‌ای

۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۲

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، مراسم رونمایی از سرور کانون بازی‌های رایانه‌ای محله‌های شهر تهران، عصر روز شنبه، هفتم بهمن ماه در سالن اشراق، تالار ایوان شمس شهرداری تهران برگزار شد.

 

این نشست با حضور سید هادی ایازی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی، سید مناف هاشمی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری، علی‌اصغر قائمی، مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و سید محمد حاج‌آقا میر، مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران و کارشناسان و دست‌اندرکاران کانون بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد.
مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات در ابتدای این نشست به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده برای راه‌اندازی سرور کانون بازی‌های رایانه‌ای پرداخت. وی همچنین سیر تاریخی بازی‌ها از گذشته تا به امروز را مرور کرد و با اشاره به اینکه طبق آمار بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای بیش از 20 میلیون نفر در ایران کاربر بازی‌های رایانه‌ای هستند، گفت:

 این گونه بازی‌ها به طور متوسط، حدود دو ساعت از وقت این افراد را به خود اختصاص می‌دهد و بنابراین از دست اندرکاران حوزه‌های اجتماعی انتظار می‌رود توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند. پایگاه game.mytehran.ir به عنوان درگاه اصلی کانون‌ بازی‌های رایانه‌ای، پایگاه game.tehran.ir برای کاربران بر روی اینترانت ملی و games.tehran.ir برای کاربران بر روی فضای اینترنت قابل استفاده است.

وی سپس عمده‌ترین تفاوت بازی‌های رایانه‌ای و بازی‌های قدیمی را در هوشمندی ابزارهایی دانست که امروزه برای بازی در اختیار مردم است و تاکید کرد که باید با شناخت کافی از معایب و فواید بازی‌های رایانه‌ای به مدیریت آن در کشور پرداخت و درباره اهداف کانون گفت: ایجاد فضای تفریحی سالم، در بر گرفتن طیف‌های سنی متفاوت، تشویق برای تولید بازی‌های آماتوری و در بر گرفتن طیف مخاطبان حرفه‌ای و آماتور از مهمترین اهداف کانون بازی‌های رایانه‌ای است.
در ادامه این نشست رئیس ستاد اجرایی کانون و مدیر عامل سازمان ورزش با اشاره به نگاهی که در شهرداری تهران به مقوله ورزش، سلامت و تفریحات سالم وجود دارد جایگاه ورزش را در کلانشهرهای دیگر نیز تثبیت شده عنوان کرد و دید کلی به موضوع بازی‌های رایانه‌ای را دید تربیتی دانست و بر مدیریت درست علاقه‌مندی‌های جوانان تاکید کرد.
سپس معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، طی سخنان کوتاهی به جایگاه ویژه IT در شهرداری به ویژه در امور فرهنگی اشاره کرد و با اظهار امیدواری به استمرار حرکتی که آغاز شده، گفت: بستر‌سازی در زمینه بازی‌های رایانه‌ای بسیار اهمیت دارد و باید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا بتوانیم برای جوانان و نوجوانان بر حسب نیازشان، ظرفیت‌سازی کنیم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری نیز در انتها بر ارتباط قوی بین فناوری اطلاعات و حوزه فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: در میان معاونت‌های شهرداری تهران معاونت امور اجتماعی و فرهنگی بیش از بقیه، از ظرفیت‌ها و امکانات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات استفاده نمود. وقتی که در حدود هفت سال پیش شهردار محترم تهران، بحث تهران هوشمند را مطرح کرد برای همه عجیب بود. ولی در حال حاضر کمتر موضوعی در شهرداری وجود دارد که بدون ارتباط با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام شود.
در پایان مراسم، رونمایی از سرور کانون بازی‌های رایانه‌ای شهر تهران به آدرس games.tehran.ir توسط سید مناف هاشمی و سید هادی ایازی صورت گرفت و امکانات و فضای این پایگاه معرفی شد.
[تصویر: 91-11-07_Games_Ivane%20Shams_002.JPG]

[تصویر: 91-11-07_Games_Ivane%20Shams_027.JPG]

 

[تصویر: 91-11-07_Games_Ivane%20Shams_064.JPG]

 

0
0

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.