مرگ در کمین سایه‌ها | نقدها و نمرات Sekiro: Shadows Die Twice [به‌روزرسانی]

PC ، PS4 ، Xbox One ، اخبار ، اخبار بازی ۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

بازی Sekiro: Shadows Die Twice طی روزهای آینده رسما عرضه می‌شود و حال به تازگی نقدها و نمرات آن نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروی بر آن‌ها خواهیم داشت.

سلما با استودیوی فرام سافتور و عناوین این شرکت به خوبی آشنایی دارید. استودیویی که شاهکار‌هایی به مانند سری Dark Souls  و Bloodborne را خلق کرد. اثر جدید این استودیوSekiro: Shadows Die Twice نام دارد که فردا رسما عرضه خواهد شد. اگرچه در نگاه اول Sekiro دارای همان فرمول همیشگی استودیوی فرام سافتور است اما به نظر می‌رسد سازندگان مکانیک‌های جدید را به گیم‌پلی بازی اضافه کرده اند و این بار مبارزات بازی به جای پارامترها، برروی سیستم مهارت‌ها متمرکز است و از این روی با گیم‌پلی متفاوتی نسبت به بازی‌های قبلی استودیوی فرام سافتور روبرو هستیم. حال به تازگی هم‌زمان با عرضه‌ی  بازی Sekiro: Shadows Die Twice نقدها و نمرات آن نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

VideoGamer 10/10

Sekiro: Shadows Die Twice محصول و اوج قدرت یک استودیو است؛ زیبا و بی رحمانه.

Areajugones 9.5/10

Sekiro: Shadows Die Twice بدون شک یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ و شاید حتی کل نسل هشتم است. Sekiro قدم بعدی فرام سافتور محسوب می‌شود؛ عنوانی که تجربه‌ای مابین Dark Souls و Bloodborne را ارائه می‌دهد و بدون از دست دادن ویژگیهای ذاتی خود، هم زمان اورجینال و قابل دسترس است. یک شاهکار جدید از میازاکی (Miyazaki) که تمام بازی‌بازان باید آن را تجربه کنند.

Atomix 9.5/10

من تا به حال عنوانی را تجربه نکرده بودم که مکانیک‌های استفاده از یک شمشیر این قدر طبیعی باشد. در همین حین، استفاده از کنترل‌های سنتی به شدت منطقی است. مهم نیست شما تا چه اندازه با مضامین ژاپنی آشنایی دارید، Sekiro چیزی است که تاکنون تجربه نکرده‌اید. Sekiro عنوانی است که باید در اولویت تمام عاشقان این مدیوم قرار داشته باشد. Sekiro قدم بعدی برای ژانر و زیر ژانری است که ارائه می‌دهد. Sekiro استاندارد جدیدی است که قطعاً در ادامه برروی دیگر توسعه دهندگان تاثیر خواهد گذاشت. Sekiro فقط یک Dark Souls دیگر با نینجا‌ها و سامورایی‌ها نیست. بلکه شاهکاری است که نباید آن را از دست بدهید.

PlayStation LifeStyle 9.5/10

جدای از انتظاراتی که به واسطه‌ی سری بازی‌های Dark Souls و Bloodborne داریم، استودیوی فرام سافتور قادر شد تا عنوانی بسازد که علاوه بر حفظ هویت‌ بازی‌های این استودیو، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مکانیک‌ها و روش‌های جدیدی برای روایت داستان را آزمایش کنند. Sekiro یک بازی چالش برانگیز اما منصفانه است؛ عنوانی که به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا رشد کنند و نه به شخصیت بازی. این عنوان مکانیک‌های گیم‌پلی و روایت داستانی را به نحوی با یکدیگر ترکیب می‌کند که امروزه نمونه‌ی آن بسیار کمیاب است. مهم نیست که مبارزات چقدر سخت می‌شوند بلکه این موضوع باعث می‌شود تا بازی‌بازان به طور عمیقی در دنیای بازی غرق شده و مبارزات بیشتری را طلب کنند.

IGN 9.5/10

Sekiro فرمول موفق استودیوی فرام سافتور را به یک اکشن ماجراجویی مدرن تکامل می‌بخشد که مبارزات آن بر‌روی دقت و مهارت متمرکز است. بازی تجربه‌ای از یک مخفی کاری و مبارزات خطرناک با سلاح سرد را ارائه می‌دهد که باید با دشمنان زیادی در زمین و یا دنیاهای دیگر ( اشاره به زمان گذشته) مبارزه کنید. ویژگی‌های (ابزار) تخیلی و انعطاف پذیر بازی تجربه‌ای متمرکز را رقم می‌زنند که اگرچه فهم آن نسبت به سایر بازی‌های فرام سافتور ساده‌تر شده اما هنوز هم رمز و رازهای مخصوص خود را داراست. Sekiro یک برداشت جدید از یک فرمول آشنا است که می‌تواند در کنار نیاکان خود با قدرت ایستادگی کند.

Hobby Consolas 9.4/10

Sekiro گیم‌پلی سری Dark Souls را بهبود بخشیده، مکانیک‌های مخفی کاری و سیستم مبارزات فوق العاده‌ای را به آن اضافه کرده است. ستینگ ژاپنی،سبک هنری و نقشه‌ی آزاد و وسیع بازی از Sekiro، یک بازی شگفت انگیز ساخته‌اند؛ تجربه‌ای که باز هم می‌تواند برای برخی از بازی‌بازان سخت باشد.

Gamespot 9/10

مبارزات خشونت آمیز با باس‌ها که حقیقتا توانایی‌های شما را به چالش می‌کشد و سیستم مخفی کاری بازی که به شما اجازه می‌دهد بازی را با سرعت و روش دلخواه خود تجربه کنید، بسیار استادانه است. استودیوی فرام سافتور به شکل باور نکردنی از ماهیت چالش برانگیز و تنش ذاتی عناوین خود در این بازی استفاده کرده است. Sekiro گیم‌پلی سری بازی‌های استودیوی فرام سافتور را با اکشن مخفی کاری ترکیب کرده تا تجربه‌ای چالش برانگیز و لذت بخش ارایه دهد.

Gameblog.fr 9/10

Sekiro یک بازی شگفت انگیز با مبارزات فوق العاده، کاوش گسترده و کارگردانی هنری بسیار زیبا است؛ عنوانی که حتما باید آن را تجربه کرد.

Game Informer 9/10

Sekiro یک سفر چالش برانگیز در یک دنیای شگفت انگیز و پیچیده است که شما را وادار می‌کند تا برای موفقیت، مبارزات بی‌رحمانه‌ی آن را یاد گرفته و در آن استاد شوید. علیرغم اینکه به دفعات در بازی مرگ را تجربه خواهید کرد، اما هیجان ناشی از پیروزی باعث می‌شود تا همچنان به پیش‌روی در آن ادامه دهید. Sekiro یکی از سخت‌ترین بازی‌هایی است که من تا به حال تجربه کردم اما برای کسانی که به دنبال ماجراجویی، اکتشاف و یک بازی نینجای فانتزی هستند، قطعا Sekiro انتظارات آن‌ها را برآورده خواهد کرد.

JeuxActu 8.5/10

Sekiro به مانند Dark Souls و Bloodborne، بازی بسیار قدرتمندی است. این بازی بار دیگر تمام استعدادهای استودیوی فرام سافتور را به رخ می‌کشد. با وجود کارگردانی هنری بی‌نظیر سیستم مبارزات هوشمندانه‌ی بازی، Sekiro یکی از بهترین بازی‌های حال حاضر است.

GamesRadar+ ۸/۱۰

Sekiro بهترین سیستم مبارزه با شمشیر را در میان بازی‌های ویدیویی دارد. بازی بیش از حد بر‌روی مخفی کاری متکی است اما مبارزات رضایت بخش آن باعث می‌شود تا هزاران بار مرگ را تجربه کنید.

Hardcore Gamer 8/10

Sekiro: Shadows Die Twice فرمول موفق و آن چیزی که یک عنوان استودیوی فرام سافتور را خاص می‌کند، به مجموعه‌ای با ساختار قوی و تحسین برانگیز تبدیل کرده که هواداران مطمئنا عاشق آن خواهند شد. شاید مرگ ویژگی ثابتی در Sekiro باشد اما پس از هر بار مرگ، این بازی قطعا ارزش تلاش دوباره را دارد.

IGN Japan 8/10

Sekiro: Shadows Die Twice ضعف‌های واضحی دارد؛ دشمنان زیاد تکرار می‌شوند و ما دوست داشتیم تا تنوع بیشتری را در نقشه‌های بازی شاهد باشیم. همچنین پیش نیاز ارتقای شخصیت خود، شکست دادن یک باس اشت که می‌تواند مشکل ساز شود. اما از دید یک بازی مخفی کاری، روش‌‌های زیادی برای اکتشاف و کشتن دشمنان خود ارائه می‌دهد. اما مهمتر از هر چیز، سیستم مبارزات با شمشیر بازی، اید‌ه‌های واقعاً جدیدی نظیر نوار Posture و دفع ضربات دارد که نبرد‌های Sekiro را به یک هنر واقعی تبدیل می‌کنند. با این‌که سیستم ارتقای ساده‌تر و تکیه‌ی بیشتر برروی اکتشاف سبب می‌شود تا Sekiro به عنوانی خیلی سخت‌تر نسبت به سری Dark Souls و Bloodborne تبدیل شود، اما مبارزات نزدیک هیچوقت تا این اندازه خوب نبوده‌اند.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice در تاریخ ۲ فروردین ماه سال ۱۳۹۸ (۲۲ مارس ۲۰۱۹) برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان منتشر خواهد شد. پیشنهاد می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر از این بازی، نگاهی به پیش نمایش آن به قلم مصطفی زاهدی تحت عنوان سایه‌ها دوبار می میرند، بازیبازان صدها بار!!! | پیش نمایش Sekiro Shadows Die Twiceداشته باشید. همچنین به تازگی مصاحبه‌ای با آقای هیدتاکا میازاکی، کارگردان بازی Sekiro: Shadows Die Twice، صورت گرفته است؛ مصاحبه‌ای خواندنی که شاید با مطالعه‌ی آن بتوانید پاسخ بسیاری از سوالات خود را پیدا کنید.

12345678910(37 رای, میانگین آرا 9٫41 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • JJSTYLE36 گفت:

  Shock Shock Shock
  خداییش از موفقیت این بازی خیلی تعجب نکردم یجورایی همه میدونستن قراره بازیه خوبی بشه

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 213Thumb up 19Thumb down
  • Sony_ps گفت:

   اوووووووف حاجی عجب شاهکاری شدددددد اصلاااااا انتظار نداشتم Shock Shock Shock
   ﺗﻮ سبد خریییید نفر اووووول

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 156Thumb up 20Thumb down
  • A.H.Kratos گفت:

   منم برای دیدن متای بازی اصلا هیجانی نداشتم چون کاملا مطمعن بودم که شاهکار از آب در میاد …..اسپم: دیشب استریمر دارک سولز بازه معروف یعنی happy hop سه تا دارک سولز و بلاد بورن و دیمون سولز رو بدون خوردن حتی یک ضربه پشته سر هم تموم کرد و یه رکورد تاریخی تو گیمینگ برای خودش ثبت کرد(تقریبا یک سال طول کشید این کارو انجام بده و چند صد تا هم دسته شیکوند تو همین راه Grin Laugh )

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 75Thumb up 12Thumb down
   • Shogo Makishima گفت:

    از خوشحالی دسته میشکوند یعنی؟یا محکم فشار میداد؟: ))

    31Thumb up 10Thumb down
   • Morimf گفت:

    هنوز نیومده توسط codex کرک شد.
    فقط دوستان کسی میدونه چرا حجم این بازی اینقدر کمه؟تو نسخه کدکس حجم بازی به پونزده گیگ هم نمیرسه و قطعا با انتشار کورپک و فیتگرل حجمش میاد زیر ۱۰ گیگ؟این حجم واسه بازی ای که تو سال ۲۰۱۹ منتشر شده خیلی کم نیست؟اونم بازی ای با این کیفیت بالا؟

    32Thumb up 7Thumb down
    • S.A.M.K گفت:

     داداش تو چی کار به حجمش داری مهم ارزش داشتنه،که هم متای این بازی هم سابقه ی این استودیو نشون می ده بازی عالیه.
     در ضمن تو انگار می خوای کرکی بازی کنی.پس مشکلی تو خرید و قیمت بازی نداری. به فرض محال بازی بد باشه تو که ضرر نمی کنی. از جیبت نمی ره که.
     بازی کن لذت ببر از شاهکار استاد میازاکی.

     10Thumb up 10Thumb down
   • Flores13 گفت:

    رکورد فوق العاده سخت و جالبیو زده مرسی بابت اطلاع رسانی آیدی ایشون happy hob هستش نه happy hop.

    6Thumb up 2Thumb down
  • Morimf گفت:

   من عاشق بازیای تو این سبک هستم فقط خدا کنه بیش از حد سخت نباشه تا امثاله من که مخشون نمیکشه قفل کنن رو یه بازی هم بتونن از تجربش لذت ببرن یا حداقل درجه سختی واسه بازی قرار بدن هرکی دوست داره رو easy بازی کنه هر کسی هم میخواد یه تجربه ی سولزی داشته باشه تو hard
   اگه سختیش در حده بازیه Nioh باشه حله

   13Thumb up 20Thumb down
   • ABBAS_The Last Of Us گفت:

    مطمئنی نیوه بازی کردی؟!چون نیوه تقریبا از بلادبورن،دارک سولز،و ….اینا سخت تره

    21Thumb up 6Thumb down
    • Morimf گفت:

     دوست عزیز nioh فقط باسهای سختی داشت و غیر از باسها مشکل زیادی واسه گیمیر از نظر سختی ایجاد نمیشد ولی دارک سولز ۳ از همون اول بازی تک تک دشمن ها با کوچکترین اشتباه گیمیر کارش رو میساختن.در ضمن nioh رو تازه تمومش کردم و جزو بهترین تجربه های گیمیه سال ۲۰۱۸ بود

     8Thumb up 7Thumb down
     • AXEL STONE گفت:

      هر چی سخت باشه نی اوه سختره دارکس سولز سختیش معقوله اما نی اوه خیلی سختره یعنی اگه DMC رو روی HELL AND HELL تموم نمیکردم بازی کردن نی اوه واسم اسون نبود در کل من با سختیش مشکلی نداشتم فقط سرعت عمل در جا میخاد.
      الان هم سکیرو هرچی سخت باشه زیادم سخت نیست دشمن با یک ضربه دو ضربه بلخره میمیره و هم چنینی خود شخصیت اصلی. اما نی اوه برعکسه ضره میزنی نمیمیرن یضربه دو ضربه بخوری به فنایی!

      5Thumb up 7Thumb down
      • PARASITE EVE 2 گفت:

       استراتژی و سبکی که انتخاب میکنیم هم خیلی مهمه.
       من خودم nioh رو با تعداد مرگ خیلی خیلی کم، فکر کنم پایین ۵ بار تموم کردم. فقط باید خصوصیات نینجایی و بعدم جادو رو بالا ببری بس. یه جادو داشت که حرکت دشمن رو کند میکرد، تقریبا دشمن ثابت میشد. همون رو من روی باس ها استفاده میکردم و بعد از راه دور با بمب و انواع تجهیزات نیجایی کارشون رو یکسره میکردم. اصلا باس بدبخت حتی فرصت نمیکرد تکون بخوره.
       تو طول بازی هم همیشه تمام چند نوع سلاح گرمم رو از قبل پر میکردم و اکثر دشمنا رو از دور هدشات میکردم.
       _______
       البته اینو باید اعتراف کنم که چند بار مجبور شدم بازی رو از اول شروع کنم از بس که میمردم. و بعد از چند بار بازی کردن به استایل دلخواهم رسیدم و با اکثر جادوها و مهارت ها آشنا شدم.

       5Thumb up 2Thumb down
  • AhmaD H گفت:

   جالبه جزء معدود دفعاتیه که نمره ها تقریبا یکدسته
   یکی ده نداده یکی دو !

   7Thumb up 3Thumb down
  • Keyhan.h گفت:

   میتونید تا میتونین منفی بدین ولی این نمره ها بیشتر نمره کارگردانه بازیه تا خود بازی. من نصبش کردم سریع پاکش کردم ادم بد سلیقه ای هم نیستم. گرافیکش در حد ۲۰۱۵ و از دید من بازی که تو سال ۲۰۱۹ از رزلوشن اولتراواید پشتیبانی نمیکنه لایق این نمره ها نیست. متای بازی هام شبیه نمرات imdb شده. اول به کارگردان بازی نگاه میکنن بعد نمره میدن. والا خیلیشو از رو for honor اسکی رفته. همین اگه واسه یوبیسافت بود هفتم بهش نمیدادن

   9Thumb up 40Thumb down
 • مازیار گفت:

  جای اون دوستی که میگفت متای پایینی میگیره وگرافیک پایینی داره و بعدش هم گفت قیافه اونایی که دیسلایک دادند هنگام انتشار نمرات دیدن داره Cool قیافه شما هم دیدن داره ROTFL ROTFL ROTFL ROTFL ROTFL

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 163Thumb up 16Thumb down
 • استاد (علی رستگار) گفت:

  این است شاهکار استاد هیدتاکا میازاکی، قطعا خریداریش خواهم کرد شما هم حتما بخریدش…

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 76Thumb up 12Thumb down
 • PARSARAD777 گفت:

  خب روز اول عید و اومدن نمرات بازی که نشونگر شاهکار بودن یک عنوان دیگه از میازاکی و فرام سافتور هست.. اکتیویژن باید افتخار کنه که وظیفه ی نشر این بازی و همکاری با فرام سافتور رو داشته ، چون غیر از این سعادتی گیرش نمی آمد..
  من واقعا از ته دل خوشحالم که این یکی ساخته ی استاد میازاکی هم شاهکار شد و نمرات عالی کسب کرد.. میانگین نمرات سه پلتفرم الان ۹۱..
  به امید افزایش نمره با زیاد شدن تعداد نقد ها

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 59Thumb up 8Thumb down
 • sahba.sh گفت:

  بعد مدتها میخوام بازی بخرم In Love

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 56Thumb up 11Thumb down
 • soroosh0079 گفت:

  ای جااان چه عیدی خوبی ‌.
  لطفا اصلاح کنید ign نمره ی ۹٫۵ داده نه ۹٫.نمره ی گیم اسپات هم قرار بدید ۹٫
  خوشبختانه ign همیشه نمره واقعی میده و قابل اعتماده.منتظر نقد گیمفا(که به احتمال زیاد کار آقای آقابابایی هستش) هستیم.

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 76Thumb up 11Thumb down
 • MrHill93 گفت:

  فک میکردم به خاطر سختی بازی منتقدا نمره کم کنن ولی اینقدر شاهکاره که دیگه حرفی برای گفتن نمیزاره
  حالا دیگه منتظر دیمون سولز جدید یا بلاد بورن ۲ هستیم

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 44Thumb up 4Thumb down
 • vafadar گفت:

  افرین بر سارندگانش باعث تعجب همگان شده

  19Thumb up 2Thumb down
  • ho3einsp1275 گفت:

   راستش تعجبی نداشت همه میدونستن متاش خوب میشه دارک سولز ۳ هم دقیقا با همین نمرات اومده بود بیرون ign هم بهش ۹٫۵ داده بود این بازی با سری سولز و بلاد بورن خیلی فرق میکنه گذاشتن بیش از ۵۰ تا انیمیشن مختلف تو یه بازی ی دستاورده حتی بابتش جایزه گرفت تو نمایشگاه گیمز کام ۲۰۱۸ بازی به شدت روون اما در عین روونی مبارزات به شدت سخته اما نه ب اون سختی که گیمر های معمولی نتونن بازی کنن بازی ب ی شکلی تعادل داره مطمئنم هم طرفدار های هاردکور لذت خواهند برد هم گیمر های معمولی امیدوارم از بازی لذت ببرید In Love

   8Thumb up 5Thumb down
 • mohsenf5 گفت:

  ign خیلی برای من مهمه امتیازش ، معلومه شاهکاریه در سبک خودش منکه دیونه این بازی شدم ،اگه درجه سختی هم داره که دیگه عاااالیه

  16Thumb up 3Thumb down
 • vergil2max گفت:

  اسمان امروز خبر خوب میباره
  شاهکار دیگر از استاد میازاکی و فرام سافتور.لازم بگم یکی از افراد فرام سافت ایرانی.بنظرم ایشون اگه ایران میموندن در بهترین حالت طراح گرافیک خاله قزی میشدن
  فعلا که استعدادهامون چاره ای جز رفتن به اون ور اب ندارن واسه شکوفا و درخشیدن وگرنه پژمرده میشن یا هم پر پر مثل عادل فردوسی پور عزیز که دارن پر پرش میکنن.دی.حیف این استعدادها برای همچین حکومتی و حیف این مردم صبور و پرطاقت برای همچین دیاری
  بگذریم.احتمالا متا یکی دو نمره افت پیدا بکن اخه بعضی گوگولی مگولیا نیاز به توجه دارن.دی
  دم ign هم گرم که بخیل نیست و معمولانه عادلانه نمره میده
  نقد اقای اقابابایی فردا میچسب

  22Thumb up 10Thumb down
 • Badboy17 گفت:

  تبریک به تمام فن های فرام سافتور مخصوصا آقا سعید گل که منتظر نقد ایشون هستیم

  13Thumb up 4Thumb down
 • Aradkeshvari گفت:

  راستش بخاطر اینکه اعصاب معصاب ندارم بلادبورن و دارک سولز رو تجربه نکردم ولی این یکی رو حتما تجربه میکنم In Love

  18Thumb up 7Thumb down
 • Be taraf گفت:

  میدونستم بازی خوبی از آب در میاد دیگران گوشت کوبیدش میکردن
  بعضی بازیها باید بازی کنی تا یفهمی چی هستن بعضیاشون نه
  من این رو به بلاد بورن ترجیح میدم یکم تخیلش کمتره و مبارزاتش واقعی تر

  11Thumb up 29Thumb down
 • mbox گفت:

  در ضمن بازی توسط codex کرک شد

  23Thumb up 3Thumb down
 • Alireza.sh17 گفت:

  استاد ترکوندن دوباره.
  بچه ها این بازی رو اکانت قانونی یا هکیش رو کسی خریده؟ از کدوم کانال؟

  5Thumb up 4Thumb down
 • 2003 Hamid Reza گفت:

  من که خیلی منتظرش بودم و واقعا این نمره هم حقش بود فقط امیدوارم هر چه زود تر کرک شه Smile

  9Thumb up 6Thumb down
 • fbjg گفت:

  اسم میازاکی کبیر پشت این بازی یعنی ضمانت کامل . اصلا موفقیت بازی تعجب اور نبود

  20Thumb up 3Thumb down
 • legend of qise گفت:

  اووووف ترکوند In Love In Love In Love ببینیم میتونه جایگاه رزیدت اویل کبیر رو بگیره یا نه

  7Thumb up 8Thumb down
 • Godofwar0385 گفت:

  خریدش جز واجبات دین شد

  26Thumb up 24Thumb down
 • arian 76 گفت:

  امسال سال بازی های ژاپنی با سبک و سیاق غربی هست
  اول رزیدنت ۲ بعد دویل ۵ حالا هم سکرو به موفقیت رسید
  معلوم نیست تا اخر ۲۰۱۹ چندتا دیگه میشن

  21Thumb up 2Thumb down
 • PARASITE EVE 2 گفت:

  بازی استاد میازاکی وقتی متای بالای ۹ میگیره یعنی حقش ۱۰ هست. این حقم معمولا تو مقاله های سلطان آقابابایی به حقدار میرسه…

  12Thumb up 8Thumb down
  • AXEL STONE گفت:

   نوید جان البته هر بازی حقش ۱۰ نیست حتا اگرم ۱۰۰ بگیره

   13Thumb up 6Thumb down
   • PARASITE EVE 2 گفت:

    داداش جملت خیلی سنگین بود متوجه نشدم Laugh

    8Thumb up 1Thumb down
    • AXEL STONE گفت:

     کاملا واضح گفتم یک بازی حتا اگرم ۱۰۰ بگیره قرار نیست از گیمفا ۱۰۰ رو بگیره
     اگر هم میخای باز هم میتونم واست جملرو تفکیک کنم Rose Heart

     12Thumb up 5Thumb down
     • PARASITE EVE 2 گفت:

      آره ولی خب معمولا گیمفا نمرات خوبی میده. بعدم تو گیمفا چندتا مقاله نویس مختلف داریم که خب سعید آقابابایی چون مثل خودم عاشق آثار میازاکی هست بعیده به یه بازی خوبش نمره ی پایین تر از متا بده.
      ممنون که وقتی گذاشتی من رو توجیه کردی. Heart Rose

      6Thumb up 1Thumb down
      • AXEL STONE گفت:

       فدات نوید جان ببین بازی باید ایرادی نداشته باشه مهم ایرادی نداشته باشه وگرنه نمره که چیزی نمیخاد خود اقای اقابابایی حرفشون اینه که مهم بازی کامل باشه و کاری به سازندش و چی باشه نداریم.
       خاهش میکنم نوید جان این چه حرفیه Rose Heart امیدوارم نمره خوبی بگیره از طرف گیمفا شاید هم کامل بود و ۱۰۰ رو بگیره بعید نیست.

       5Thumb up 1Thumb down
       • PARASITE EVE 2 گفت:

        بهرحال انتظارات از بعضی کارگردان ها و سازندگان بالاتره. مثلا وقتی گفتن ایتسونو با اختیارات کامل میخواد dmc 5 رو بسازه، اصلا نمیشد به چیزی کمتر از این قانع بود. میازاکی هم معمولا با عشق بازیاش رو میسازه و رو تک تک مراحل بازی سخت کار میکنه، اصلا اینجوری نیست که مثل یسری از بازیها بیاد یه مرحله رو ده بار تکراری بذاره. همین قضیه باعث میشه امیدوار باشم این بازی بی نقص باشه و از گیمفا نمره ی خوبی بگیره، وگرنه اگه مشکلی داشته باشه حتما ازش نمره کم میشه. قربونت ❤️

        3Thumb up 2Thumb down
 • abdollah_a2 گفت:

  ign نمره ی ۹٫۵ رو داده تصحیح کنید
  منتقد گیم اسپات هم گفته ۶ ساعت فقط با یکی از باس های بازی کلنجار رفته تا تونسته شکستش بده، خیلی قشنگ هم تعریفش کرده و تفاوتش رو با سولزبورن گفته، برید بخونید نقدشو. یکی از نکات منفیش هم گفته: (you know, sometimes it’s just cruel) که این برای طرفدارای میازاکی جزو نکات مثبت حساب میشه، بر چه معیاری اینو نکته منفی حساب کرده نمیدونم، یکی نیست بهش بگه خب زورت میگیره همش میکشنت چرا الکی ایراد میگیری، ولی خیلی خندیدم فقط ۶ ساعت یکی از باس های سامورایی سلاخیش میکرده Laugh
  یه تعدادی هم گفتن سکیرو حتی از سولزبورن هم سخت تره
  با یک شاهکار طرفیم

  9Thumb up 11Thumb down
 • Alireza_yoo گفت:

  میازاکی جز شاهکار نمیسازه اولین بازی ک امسال میخرم صد در صد همینه فقط وایمیسم اف بخوره یا اگه کامپلیت ادیشن داشت بده بیرون بعد بگیرم

  4Thumb up 4Thumb down
 • evangelist گفت:

  به جای جملات قلمبه سلمبه یه خورده تو رو خدا به روز باشین سایت های دیگه از دیروز ۱۶ دقیقه ابتدایی بازی سکیرو گذاشتن ولی شما طبق معمول هیچ نشستین انیمیشن نقد میکنین.

  9Thumb up 9Thumb down
 • SAJAD564 گفت:

  امیدوارم از این بازی با رزولیشن چهارصدو هشتاد پی و فریم ریت ۳۰ فریم برو روی قوطی لذت ببرید

  9Thumb up 35Thumb down
 • Star1 گفت:

  این سبک بازی قطعاً تو غرب کم طرفداره، بیشتر فروشش تو ژاپن و بقیه کشورای شرقی هست ولی علتی که باعث میشه این عناوین هر سال تولید بشن هزینه ساخت پایینشونه.
  کافیه فقط ۱۰۰ هزار نسخه فروش بره تا به سود دهی برسن.
  اکتیویژن راه درستی رو برا افزایش درآمد انتخاب کرده.

  3Thumb up 56Thumb down
  • PlayDead گفت:

   اره سبک بکش برو جلو تو غرب خیلی پر طرفداره! در مورد هزینه هم اره راست میگی هزینه ی مادی که واسه ساخت این بازی ها میشه شاید کم باشه ولی ژاپنی ها عادت دارن از مغزشون بیشتر کار میکشن تا جیبشون و یه عده کت و شلوار پوش مثل ea نمیشینن دور هم فکر کنن چطوری جیب چند تا بچه رو که از مامان باباشون پول تو جیبی میگیرن رو خالی کنن.

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 37Thumb up 2Thumb down
  • saeedgreat گفت:

   هر نسخه سری سولز بین دو تا سه میلیون نسخه فروش داشتن.حتی کپی های این سری بیشتر از صد هزارتا فروش داشته.کامیونیتی های این سری تو غرب و فروم های غربی غوغا میکنه.من خودم زیاد اهل بازی شرقی نیستم ولی بازی های این استودیو حتی تو غرب حسابش جداس.

   18Thumb up 1Thumb down
  • Reason گفت:

   ببین دوست عزیز،اگه توان بازی کردن بازیای هاردکور رو نداری و نمیتونی ازشون لذت ببری نیازی به این ایراد گرفتنا نیست،خب بگو‌ بلد نیستم!!

   6Thumb up 0Thumb down
 • ABBAS_The Last Of Us گفت:

  وقتی استاد میازاکی پشت این بازی باشه،متای بازی رو دیدم اصلا تعجب نکردم(فکر کنم با نقدهای بیشتر بالاتر هم بره حقش متای ۹۳ هست)

  9Thumb up 4Thumb down
 • girl gamer گفت:

  میدونستم موفق میشه متای ۹۲ حقشه واقعن خیلی وقته تشنه ی این سبک بودم اصلن از فضایه گیم پلی بازی تابلو بود شاهکار میشه In Love In Love In Love

  8Thumb up 5Thumb down
 • AmirDT2 گفت:

  طبق معمول :
  یه شاهکار دیگر
  در حال دانلود دیتای بازیم فردا هم ظرفیت ۱ بازی رو میخرم با این وضع تنها راه خرید بازی همین ظرفیت اوله

  11Thumb up 1Thumb down
  • AmirDT2 گفت:

   من چند ساعتی بازی رو تجربه کردم :
   و تنها چیزی که میتونم بگم اینه که بازی چرا انقدر سخته بی پدر Grin
   اولش زرت و زورت میمردم ولی بعد یاد گرفتم …
   آیتما کلا فرق کرده با سری سولز و بلادبورن و شاهد یسری آیتم جدید هستیم
   کاملا مطمئن بودم این بازی در کنار nioh برای من قرار نمیگیره
   سختی nioh برای من طوری بود که از بازی زده شدم برعکس این بازی که با توجه به تعداد دفعات کشته شدنم اما هنووز هم اون عشق ادامه ی مرحله ی لحطظه به لحظه بیشتر میشه و اون فضای تاریک بازی های میازاکی حفظ شده …
   هنوز هم غم تو بازی موج میزنه …
   دشمنان و تنوع اونا فوق العادس …توی همین چند ساعت کلی دشمن جدید پیداشون شد …
   خلاصه این که بازی حقش راحت ۱۰ هست و نقطه ضعفی نداره بعد از بازی های re2 و dmc 5 و …. واقعا یه بازی هاردکور مثل sekiro میچسبه ….البته یه چیزی رو هم بگم که دیگه مثل سولزبورن نیست طبق انتظار و اینطوری نیست که لول آپ کردنتون مختص افزایش سلامتی و … باشه
   با توجه به اینکه خط استامینای بازی دیگه به صورت قدیم وجود نداره بازی بیشتر تمرکزش روی جمع اوری ایتم و بعد ارتقای سطح سلامتی و … هست

   11Thumb up 3Thumb down
 • PewDiePie گفت:

  تو این سال همین چند وقت که گذشته اینقدر بازی خفن اومده ادم نمیدونه از کجا شروع کنه Razz
  تازه کل بازی خفن ترم مونده که هنوز نیومده Thinking
  Mortal Kombat 11
  Rage 2
  Days Gone
  Doom Eternal
  Gears 5
  Wolfenstein: Youngblood
  Total War: Three Kingdoms
  Shenmue III
  Ori and the Will of the Wisps
  Psychonauts 2
  Star Wars: Jedi Fallen Order
  Skull & Bones
  Control
  Code Vein
  Concrete Genie
  Crash Team Racing Nitro-Fueled
  Dreams
  MediEvil
  Team Sonic Racing
  (امیدوارم چیزی رو از قلم ننداخته باشم Sweat )
  و کلی بازی دیگه که اگه برای امسال تایید بشن رسما روانی میشیم Drunken Razz In Love
  اگه نصف این بازیا انتظاراتو براورده کنن میشه گفت بهترین سال توی این نسله برای گیمرا Rose Heart

  13Thumb up 1Thumb down
  • PlayDead گفت:

   system shock
   in the valey of god
   beyond good and evil 2
   biomutant
   البته همیشه یه سری غافل گیری هم داره هر سال و یهو یه بازی از راه میرسه و جوایز رو درو میکنه ولی لیست خوبی بود ممنون فقط اونا رو هم بهش اضافه کن.

   9Thumb up 1Thumb down
 • ASSADullah گفت:

  آقا دانلودش کردم
  یعنی باورتون نمیشه با این سیستم اجراش کردم اونم ۲۰ فریم گرفتم Waving Waving
  Core2 e7500 -3.7ghz
  Ram 6gb
  Gt 1030
  ایول به سیستمم خداییش خیلی حال کردم گرافیک در اوج افتضاحیش زیبا بود Cry Grin
  ولی همون دفه اول یه ۶_۷ باری مردم Laugh
  ولی بعدش هرکی میومد با یه بلاک ،کاتانا رو فرو میکردم تو بدنش Skeleton
  به باس اول که میرسید هاااا اینجا دیگه……
  خودتون برید حالشو ببرید Giggle Yes

  24Thumb up 2Thumb down
 • 2003 Hamid Reza گفت:

  یکم دیگه صبر کنیم corepack این بازیو بده بیرون بعد …
  خیلی بازی بزرگ و خوب در راه هست که بی صبرانه منتظرشونم مطمعن هستم همه منتظرشون هستن
  generation zero
  rage2
  mortal combat 11
  control
  dying light 2
  و…

  2Thumb up 1Thumb down
 • Once upon a time there was big games گفت:

  رو این سیستم من اجرا میشه؟
  core i7 8 core up to 3.76 gh
  RAM 12g
  intel hd 3000 and nvidia quadro 2000m
  لپتاپ لنوو ثینک پد واسه ساله ۲۰۱۱ هستش

  8Thumb up 2Thumb down
  • ASSADullah گفت:

   کارت گرافیکت اصلا فکر نکنم اجراش کنه
   البته تو یوتیوب دیدم که با اینتل گرافیک ۶۳۰ هم بالای ۲۰ فریم گرفته بود
   ۱۵ گیگ حجمی نیست داشت با یه نت ۳ ساعته نامحدود راحت میتونی دانلود کنی و به نظرم ارزششو داره یه بار امتحان کنی Yes

   9Thumb up 3Thumb down
 • Dead stranding گفت:

  آقای سعید حلاجیان ته دلمو با انتخاب متن خالی کردی! بهتر نبود بجای مرگ در کمین سایه ها، سایه های نامیرا رو میزاشتین! Sekiro دیگه یک بازی معمولی که یک هفته تو صدر جدول فروش قرار بگیره نیست، این بازی پرچم دار بازی سازهای آسیاییه…

  14Thumb up 2Thumb down
 • head of demon گفت:

  چرا نقدا کامل نمیان

  8Thumb up 0Thumb down
 • saeed_ گفت:

  واقعا بازی فوق العاده بهینست.عجیب بهینست.
  چقدر روون.
  بینظیره

  17Thumb up 1Thumb down
 • opxpp گفت:

  اصلا بیش از اندازه این بازی سخته واقعا سخته
  خواهش میکنم یه فیلم یا مطلب فارسی که بازی رو آموزش بشده قرار بدین اصلا این همه سختی طبیعی نیست رسما آدم رو به گریه میندازه.

  10Thumb up 4Thumb down
  • opxpp گفت:

   من فکر میکنم این نسخه که دانلود کردم اینجوریه اصلا باور کردنی نیست درجه سختیش

   4Thumb up 2Thumb down
   • abdollah_a2 گفت:

    داداش کجای کاری، بعضی ها از رو تریلر به این نتیجه رسیدن که بازی اسون شده

    1Thumb up 1Thumb down
    • Fenrir گفت:

     ***** قابل توجه کسانی که میخوان بازی رو اورجینال خریداری بکنن و ۷۰۰-۸۰۰ تومان برای بازی بپردازن *****
     درسته که بازی روح سری دارک سولز و بلادبورن رو در خود داره ولی سبک مبارزات و گیم پلی کاملا متفاوت هست. به عنوان کسی که هر ۳ نسخه دارک سولز و بلادبورن به علاوه dlc هاشون رو بازی کرده بهتون میگم که برعکس تصوراتی که همه از آسون تر شدن بازی داشتن ، sekiro بسیار سخت تر از بازی هایی مثل دارک سولز ، بلادبورن یا نیوه هست.

     9Thumb up 0Thumb down
     • Fenrir گفت:

      اگر فن بازی های میازاکی هستین و حوصله و اعصابشو دارین این بازی رو حتما خریداری بکنین تجربه جدید و کاملیه. ( هرچند فن های دو آتیشه بازی های میازاکی هم باز لحظات سختی در پیش خواهند داشت چرا که سیستم بازی با سری سولزبورن متفاوت هست و ترفند هایی که در بازی های قبلی به کار گرفته میشدن در این بازی دیگه غیرقابل استفاده هستن و این بازی سختی و پیچیدگی خودشو داره )
      ولی اگه از دسته ای هستین که همیشه با بازی های دارک سولز یا بلادبورن زیاد اعصاب خوردی داشتین یا اصلا حوصله سر و کله زدن با دشمنان و بازی رو نداشتین اینو در نظر بگیرین که sekiro حتی سخت تر از دارک سولز و بلاد بورن هست.
      دشمنان به راحتی میتونن با دو تا سه ضربه کار شما رو یه سره کنن و دیگه شیلدی در کار نیست که از خودتون دفاع کنین. و این نکته رو هم بدونید که دیگه مثل سری سولزبورن نمیشه با لول آپ کردن stats بازی دشمنان رو راحت تر شکست بدین. در این بازی بیشتر با جمع کردن آیتم ها تا حدودی قوی تر میشین ولی بازهم دشمنان و باس ها به اندازه کافی قدرتمند هستن و شکستشون کار راحتی نیست.
      مکانیزم زنده شدن دوباره در بازی هم اصلا به شکلی که فکر میکنید نیست و قرار نیست معجزه کنه! با دوباره زنده شدن فقط مقدار کمی از HP برمیگرده و دشمنان با دوضربه میتونن کار شخصیت اصلی رو تموم کنن.
      پس این نکات رو در نظر بگیرین که با پرداخت قیمت نجومی و خرید اورجینال بازی بعد از تجربه بازی نا امید یا پشیمون نشید و گزینه هایی دیگه ای مثل Resident Evil 2 , Devil May Cry V , Metro , Division 2 و دیزگان و مورتال کامبت ۱۱ که به زودی عرضه میشن رو در نظر بگیرید.
      این بازی بیشتر برای فن های بازی های میازاکی توصیه میشه. اگه شما لحظات سختی رو با دارک سولز یا بلادبورن گذروندین و اعصابتون حسابی سر بازی ها خورد شده ، بدونید که این بازی از اون ها هم اعصاب خوردکن تر هست!

      ************** نکته مهم : اگر قبلا نیز تجربه بازی هایی مثل دارک سولز یا بلادبورن رو نداشتین فعلا سمت این بازی نیاین‌ و بهتره که یکی از اون بازی ها رو امتحان کنین. اگه از اون بازی ها خوشتون اومد و ارتباط برقرار کردین اونموقع راجع به Sekiro تصمیم گیری کنید ***************

      10Thumb up 1Thumb down
      • abdollah_a2 گفت:

       داداش یه جوری نوشتی که کسی از چند مایلیش هم رد نشه Laugh
       بالاخره یه چند جا اورد ولی خیلی گرونه باید صبر کنم رو ۶۰۰ حداقل بخرم

       4Thumb up 0Thumb down
       • Fenrir گفت:

        لازم بود یه سری نکات گفته بشن تا تو این وضع قیمت ها شرایط خریدش برای همه واضح تر شه و اگه کسی بین این سیل عظیم بازی های جدید دو دل هست برای خرید بدونه کدوم رو بهتره بخره.
        و این جمله از نقد گیم اسپات هست که به نظرم کاملا برازنده بازی هست: Y’know its just sometimes Cruel !
        بعضی وقتا حس میکنین واقعا شرایط ناعادلانست…

        خودمم انتظار نداشتم دیگه بازی در این حد باشه.
        قبلا تو بازی های قبلی با باس هایی مثل لودویگ ، دارک ایتر ، گیل ، نیملس کینگ و orphan of kos لحظات سختی داشتم ولی خب این بازی از همون اولش داره میگه هرچی از دارک سولز و بلابورن و نیوه تو ذهنتون داشتین بریزین دور!
        فقط چندتا مورد مثل استوس فلاسک ها ( که تو این بازی به یه شکل دیگه هستن ) و برخی npc ها مثل سری سولز بورن هستن. وگرنه گیم پلی کلا متفاوته و حتی دیگه نوار استامینایی هم وجود نداره.
        و اما دشمنان بازی……..
        اگه باس ها رو کلا در نظر نگیریم ، همون دشمنان معمولی بازی هم به راحتی میتونن شما رو با دو ضربه راهی اون دنیا کنن! از مینی باس ها نگم که نفستون رو در میارن تا دمیج بخورن و حتی فرصت حمله کردن هم به شما نمیدن‌. ( بماند اون باسی که منتقد گیم اسپات ۶ ساعت زجر کشیده تا بکشتش! )
        باز تو سری سولزبورن دشمنان معمولی بازی رو میشد راحت تر کشت و بیشتر سختی بازی با باس ها بود ولی در این بازی کلا اگه حواستون جمع نباشه هرچیزی میتونه شما رو بکشه. ( همون دفعه اولی که با دشمنان بازی روبه رو میشین سعی میکنین چیزایی که از سری سولزبورن یاد گرفتین رو اینجا هم انجام بدین ولی اونجاست که میفهمین کور خوندین و از این خبرا نیست!!! …. اندکی بعد هم رو صفحه کلمه Death پدیدار میشه! Lol )
        دقیقا میتونه از اون بازی هایی باشه که کارتونو به جایی میکشه که بعد از مردن تو بازی با فحش و ناسزا و خشم در کسری از ثانیه Close application کنین و هرچه زودتر از کنسول فاصله بگیرین تا به دسته یا تلویزیون ( یا حتی خودتون! ) آسیبی نرسه!

        7Thumb up 0Thumb down
        • abdollah_a2 گفت:

         ایول خوراک خودمه پس Grin

         3Thumb up 0Thumb down
        • Old_Gamers گفت:

         کاملا باهات موافقم . هنوز جدی تو بحر بازی نرفتم و مشغول بازیهای دیگه هستم . چند ساعت بازیش کردم . دشمنای معمولی رو که راحت میشه زد . ضعیفترین رو با یک دیفلکت و قویترشون رو با ۳ تا دیفلکت درست و پشت سرهم میشه پاسچرشون رو از بین برد . اما من هنوز تو ژنرال سامورایی موندم یه بار شانسی زدمش نفهمیدم چی شد اصلا . یه جونش رو میشه با پرش از رو سقف نابود کرد دیفلکت کردنش خیلی سخته فکر کنم محدوده زمانی فرصت دیفلکت خیلی کم میشه براش . میشه از کنارش داج کرد و از کنار یا پشت بهش ضربه زد و خط جونش رو کم کرد که اینجوری خیلی طول میکشه مبارزه و احتمال داره هنگام داج کردن ضربه بخوری و ۲ ضربه یارو کافیه بفرست شما رو پیش همون مجسمه سازه . خلاصه نمیدونم چه استراتژی مبارزه ایی از همه بهتره . دیگه وای به حال باس بازی . سولزبورن لااقل کم کم به شما امید میداد که میشه بازی رو جلو برد و با چند بار سعی کردن راحت میشد جلو رفت و ادم امیدوار میشد . اما اینجا همش به یک شکل و یه جا میمیری و حس بدی به ادم میده . نمیدونم شاید بعضی از گیمرهای اینجا بتونن راحت بازی کنن ولی برای من واقعا سخته . فکر کنم قبل بازی با اون حریف تمرینی یه چند روزی باید تمرین کنم شاید به جایی برسم .

         1Thumb up 0Thumb down
  • joel گفت:

   شما قبلا تجربه اثار میازاکی رو داشتی Question اگه نه که با بد بازی شروع کردی.

   10Thumb up 0Thumb down
  • saeedgreat گفت:

   شما برو با سربازی که نمیمیره تو معبد اصلی بازی تمرین کن یاد میگیری.در کل باژی بنظرم خسلی سخت تر از سولزبورن هست

   9Thumb up 1Thumb down
 • crash گفت:

  واقعا خیلی سخته اصلا قابل بازی نیست منو نامید کرد پاکش کردم Smug

  8Thumb up 38Thumb down
 • mohammad ac گفت:

  انتظارشو داشتم در کل من به متا اهمیت نمیدم از سبکی که خوشم میاد بازیش میکنم هرچند متاش ۲۰ بیاد در کل بازی واسه سرگرمی هستش بیشتر از این هم ازش انتظار نمیره

  9Thumb up 3Thumb down
 • nikogy arman گفت:

  بازی sekiro همان طوری گه از بازی های شاهکار دیگر استاد هیدتاکا میازاکی است تعجبی بر این نیست که این کارگردان بزرگ بخواهد بازی شاهکار بسازد همان طور مانند سری dark souls و demon,S SOULS و بازی تاریخی به اسم blood borne که هیج وقت از یاد نخواهند رفت…

  2Thumb up 1Thumb down
 • nikogy arman گفت:

  بازی sekiro همان طوری گه از بازی های شاهکار دیگر استاد هیدتاکا میازاکی است تعجبی بر این نیست که این کارگردان بزرگ بخواهد بازی شاهکار بسازد همان طور مانند سری dark souls و demon,S SOULS و بازی تاریخی به اسم blood borne که هیج وقت از یاد نخواهند رفت… (هیج وقت)

  11Thumb up 0Thumb down
 • 2003 Hamid Reza گفت:

  وای وای وای چقدر سخته

  3Thumb up 0Thumb down