پهنای باند مورد نیاز سرویس استیدیا مشخص شد

Game Developers Conference ، اخبار بازی ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۵

سرویس جدید گوگل با نام استیدیا (Stadia) که دیروز معرفی شد، کاملا بر پایه‌ی استریم است و شرکت گوگل در مصاحبه‌ای، از سرعت اینترنت مورد نیاز برای استفاده از این سرویس اطلاعاتی منتشر کرد.

در مصاحبه‌ با سایت کوتاکو (Kotaku)، فیل هریسون (Phil Harrison) تایید کرد که سرعت اینترنت مورد نیاز برای اجرای بازی‌ها با رزولوشن ۱۰۸۰ و نرخ فریم ۶۰، ۲۵ مگابیت بر ثانیه و برای اجرای بازی‌ها با رزولوشن ۴K، سرعت ۳۰ مگابیت بر ثانیه پیشنهاد می‌شود.

در سال گذشته با استفاده از پراجکت استریم (Project Stream) قادر به امتحان کردن موارد مختلفی بودیم. برای دست‌یابی به رزولوشن ۱۰۸۰ و نرخ فریم ۶۰، به سرعت ۲۵ مگابیت بر ثانیه نیاز بود. در واقع به سرعت کمتری نیاز است ولی ما حداقل سرعت را همین مقدار در نظر می‌گیریم… با نوآوری‌های ما در بخش استریم و فشرده سازی، در زمان عرضه‌ی این سرویس می‌توانیم با سرعت ۳۰ مگابیت بر ثانیه، به رزولوشن ۴K برسیم. پس اگر پهنای باند پایین‌تری دارید، رزولوشن پایین‌تری نیز خواهید داشت. ما با توجه به زیرساخت‌های شما، رزولوشن مناسب را فراهم می‌کنیم.

ویدیوی منتشر شده از اجرای بازی DOOM Eternal بر روی این پلتفرم را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید. استیدیا در سال ۲۰۱۹ در انگلستان، اروپا، آمریکا و کانادا در دسترس بازی‌بازان قرار می‌گیرد. اطلاعات بیشتر در مورد این پلتفرم در تابستان امسال منتشر خواهد شد.

12345678910(11 رای, میانگین آرا 5٫09 از 10 )
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید