سرورهای عنوان بتل رویال Culling: Origins به زودی بسته خواهند شد

۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰

شش ماه پیش بود که عنوان جدیدی در سبک بتل رویال با نام Culling: Origins به صورت رایگان بر روی فروشگاه استیم قرار گرفت. هم اکنون این عنوان در وضعیت مناسبی قرار ندارد و به زودی سرورهای آن به طور کامل بسته خواهند شد.

عنوان بتل رویال Culling: Origins که در شهریور ماه ۱۳۹۷ ( سپتامبر ۲۰۱۸) در فروشگاه استیم به صورت رایگان قرار گرفته بود، در شرایط نامناسبی به سر می‌برد و به زودی سرورهای آن به از دسترس خارج خواهند شد و خود بازی از فروشگاه استیم حذف می‌گردد. این موضوع، در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ (می ۲۰۱۹) اتفاق خواهد افتاد. تیم توسعه دهنده‌ی این عنوان، استودیوی زیوینت (Xaviant) در پیامی ناراحت کننده، ذکر کرد که تیم سازنده قصد داشت با عرضه‌ی عنوان Culling: Origins به صورت رایگان، بتواند موجب افزایش درآمد استودیو از طریق سبک بتل رویال شود. راهی که اکثر سازندگان به تازگی پیش گرفته‌اند.

استودیوی زیوینت قصد داشت با عرضه‌ی عنوان Culling: Origins پس از انتشار Culling 2، مخاطبان زیادی را به سوی خود جذب کند. اما تنها چند ماه پس از انتشار Culling: Origins، گزارش‌ها و شکایات زیادی مبنی بر مشکلات فراوان این عنوان در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد. برای همین استودیوی زیوینت سعی کرد که به حل مشکلات بازی رسیدگی کند اما پس از تلاش بی وقفه، به دلیل کاهش چشمگیر کاربران Culling: Origins، این توسعه دهنده تصمیم گرفت که سرورهای این عنوان را متوقف کرده و آن را از فروشگاه استیم حذف کند.

مدیر عامل استودیوی زیوینت، آقای جاش وان ولد (Josh Van Veld) در این رابطه گفت:

هنگامی که ما نسخه‌ی Origins را به صورت رایگان در فروشگاه استیم عرضه کردیم، امید داشتیم که سود حاصل خریدهای درون برنامه‌ای این عنوان بتواند موجب حمایت استودیوی توسعه دهنده شود و ما را همواره به سمت پیشرفت هدایت کند؛ اما متاسفانه این اتفاق هیچ وقت صورت نگرفت.

حتی در ابتدا که روزانه هزاران کاربر فعال در عنوان Culling: Origins مشغول به بازی بودند، سود بسیار کم این عنوان موجب شد که ما افراد تیم سازنده را به مراتب محدود کنیم و برخی را از ادامه‌ی همکاری در این استودیو ناامید سازیم. این کار موجب کمتر شدن فعالیت استودیو شد و در آخر امکان پرورش و حل مشکلات بازی Culling: Origins را همراه با ارائه‌ی به‌روزرسانی‌های متعدد از ما گرفت.

سرورهای عنوان Culling: Origins به زودی در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ (۱۵ می ۲۰۱۹) از حالت آنلاین خارج خواهند شد. حالت‌های آفلاین عنوان Culling: Origins پس از قطع سرورها همچنان در دسترس خواهد بود، اما همانطور که می‌دانید، این عنوان بیشتر از آن که یک بازی تک نفره محسوب شود، به ویژگی‌های چند نفره‌ی خود وابسته بود. پس با از دسترس خارج شدن سرورهای عنوان Culling: Origins، می‌توان گفت که این اتفاق، پایان عمر این بازی خواهد بود.در حال حاضر، هنوز در صفحه‌ی Culling: Origins در فروشگاه استیم، گزینه‌هایی برای خرید آیتم‌ها و موارد دیگر موجود در بازی وجود دارد اما در اسرع وقت همه‌ی گزینه‌های ذکر شده برای خرید درون برنامه‌ای حذف شده و خرید در خود بازی نیز غیر فعال خواهد شد.

در آخر وان ولد یک پیشنهاد به طرفداران این عنوان ارائه کرد. وی معتقد است که این بازی می‌تواند با استفاده از فعالیت‌های گروهی دیگر موفق شده و می‌تواند افراد بسیاری را تحت تاثیر قرار دهد. برای اطلاعات بیشتر در این باره گروه‌ها و استودیوهای علاقه مند می‌توانند با استودیوی زیوینت در ارتباط باشند.

وان ولد در این رابطه گفت:

من و تیم سازنده‌ی عنوان Culling: Origins، فکر می‌کنیم که این بازی این قابلیت را دارد که با ارائه‌‌ی منابع و دانش صحیح در زمینه‌ ساخت بازی‌های رایگان بتل رویال به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند. گروهی مناسب برای این عنوان، قادر است که کارهای بسیار بزرگی انجام دهد.

بازی Culling: Origins، یک عنوان شکست خورده در سبک بتل رویال است که تا ماه دیگر برای پلتفرم رایانه‌های شخصی در فروشگاه استیم در دسترس خواهد بود.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید