خشم طبیعت | نقد‌ها و نمرات بازی Sid Meier’s Civilization VI: Gathering Storm

۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۵

تنها دو روز تا انتشار بسته‌ی گسترش دهنده‌ی Gathering Storm باقی مانده و طرفداران سر سخت و قدیمی Civilization نیز بی‌صبرانه منتظر تجربه‌ی آن هستند. در این فاصله، بیایید تا نقد و نمرات منتقدین را با یکدیگر بررسی کنیم.

Gathering Storm نام دومین و جدیدترین بسته‌ی گسترش دهنده‌ی بازی Civilization VI است که قصد دارد تجربه‌ی بسیار واقعی‌تری را به بازی‌باز ارائه دهد. حالا دنیای اطراف زنده‌تر از همیشه است و شما باید با ساخت تکنولوژی‌های پیشرفته، مهندسی پروژه‌های جدید و همچنین مذاکره با کنگره‌ی جهانی بر سر مشکلات اساسی، مردم خود را به سمت پیروزی رهبری کنید.

تصمیماتی که در طی بازی اتخاذ می‌کنید، می‌توانند برروی تمام اکوسیستم دنیا و حتی سرنوشت سیاره‌ی زمین اثر بگذارند. بلایای طبیعی نظیر سیل، طوفان و آتش فشان‌ها قادر هستند تا حاصل زحمات شما را نابود کنند؛ اما همچنین می‌توانند پاکسازی زمین‌ها را در پی‌ داشته باشند. علاوه بر این سیستم‌های جدید، Civilization VI: Gathering Storm شامل هشت تمدن و نُه رهبر جدید نیز می‌شود. حالا شما قادر هستید تا علاوه بر واحد‌ها، محله‌ها و ساختمان‌های جدید و متنوع، هفت World Wonders جدید را نیز بسازید.

Twinfinite ۱۰/۱۰

به طور ساده، Gathering Storm تمام ویژگی‌های یک بسته‌ی گسترش دهنده‌ی عالی را دارد و برای طرفداران هاردکور Civilization VI که به دنبال جذاب‌تر کردن تجربه‌ی خود هستند یا این‌که پس از مدتی می خواهند به بازی بازگردند، یک خرید الزامی است.

COGconnected ۹٫۳/۱۰

Civilization همیشه یک بازی تخته‌ای بیش از حد پیچیده بود که نمی‌توانستیم آن را با مقوا و تکه‌های پلاستیک انجام بدهیم. Gathering Storm این پیچیدگی را به سطح‌های جدیدی از شبیه سازی می‌رساند. اما آن‌قدر خوب ارائه شده که شما هیچوقت گیج نمی‌شوید. من یکی از طرفداران Civilization هستم. اما با این‌حال بدون ترس می‌گویم که Gathering Storm یکی از خلاقانه‌ترین و مهم‌ترین بسته‌های گسترش دهنده‌ای است که سری Civilization تاکنون دریافت کرده است.

PC Games ۹٫۲/۱۰

Civilization VI از عناوینی است که با گذر زمان بهتر می‌شوند. Gathering Storm با ترکیب ایده‌های جدید فوق العاده مانند بلایای طبیعی و تغییرات اقلیمی با یکی از ویژگی‌های محبوب طرفداران یعنی کنگره‌ی جهانی، Civ 6 را به نقطه‌ی اوج می‌رساند.

TheSixthAxis ۹/۱۰

یک بازی‌باز باهوش Civ می‌تواند تاریخ ملت خود را شکل داده و یک داستان بیادماندنی را با دقت بسیار بالایی خلق کند. Gathering Storm با ارائه‌ی روش‌های بیشتر برای اضافه کردن جزئیات واقعی به نحوه‌ی تعامل بین دنیا و شما، این تجربه را غنی‌تر می‌کند. با وجود ویژگی‌های بسیار زیاد قدیمی و جدید، سخت است که این بسته را به طرفداران Civ پیشنهاد نکنیم. اگر این بازی تاکنون عالی بود، حالا بیادماندنی شده است.

IGN 8.5/10

یک بسته‌ی گسترش دهنده‌ی کامل که برخی از سیستم‌ها را بدون بهبود قابل توجه و محتوای جدید رها می‌کند. تمدن‌ها و رهبر‌های جدید متمایز بوده و بلایای طبیعی نیز بدون این‌که مانند نسخه‌ی واقعی خود ناعادلانه یا بی‌رحمانه باشند، تاثیر گذار هستند؛ البته در برخی موارد کمی قابل پیش‌بینی می‌شوند.

PC Gamer ۸٫۱/۱۰

Gathering Storm یک بسته‌ی گسترش دهنده‌ی جاه طلبانه با ویژگی‌های جدید است؛ حتی اگر در انتها ضعف داشته باشد.

CGMagazine ۸/۱۰

به لطف تمدن‌های عالی جدید و بهبود‌های دیگر، حس می‌کنم که Gathering Storm بازی Civilization VI را کامل کرده است.

Everyeye.it ۷٫۵/۱۰

با وجود Gathering Storm، بازی Civilization VI حتی عمیق‌تر از گذشته شده و به پادشاه واقعی سبک ۴X strategy تبدیل می‌شود. اما به دلیل استفاده از هوش مصنوعی قدیمی که نمی‌تواند تمام ایده‌های ارائه شده توسط فیراکسیس گیمز را کنترل کند، سیستم دیپلوماسی «جدید» و کنگره‌ی جهانی با مشکل مواجه می‌شوند.

PCGamesN ۷/۱۰

کنگره‌ی جهانی جدید و تغییرات اقلیمی به دنیای واقعی شباهت دارند؛ به این صورت که بخشی از آن‌ها تحت کنترل شما نیستند و به همین دلیل، قرار دادن این تغییرات در برنامه‌ی خود کاری سخت است. البته تمدن‌های جدید جزو بهترین و جالب‌ترین تمدن‌های بازی هستند.

Multiplayer.it ۸/۱۰

Vandal ۸/۱۰

بازی Civilization VI هم‌اکنون برروی کنسول نینتندو سوییچ، دستگاه‌های هوشمند مبتنی بر IOS و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید