گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

الکترونیک آرتز آی‌پی ایران را به کلی بن کرده است

اخبار بازی
الکترونیک آرتز آی‌پی ایران را به کلی بن کرده است

به نظر می‌رسد که شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) بازی‌بازان ایرانی را با مشکل مواجه کرده است. مطلع شده‌ایم که آی‌پی ایران توسط این شرکت به کلی بن شده است.

الکترونیک آرتز به تازگی بازی Apex Legends را منتشر کرده است که از قضا با استقبال بی‌نظیر بازی‌بازان روبرو شد. در آینده‌ی نزدیک نیز شاهد بازی مورد انتظار Anthem از طرف این شرکت خواهیم بود. اگر شما نیز از طرفداران بازی Apex Legends هستید، حتما متوجه شده‌اید که اتصال به سرورهای این بازی اصلا امکان‌پذیر نیست. شما بعد از تلاش برای اتصال به سرور‌ها با پیام زیر مواجه می‌شوید.

البته شما هنوز هم می‌توانید به بازی وارد شوید ولی برای این کار باید آی‌پی خود را به کشوری غیر از ایران تغییر دهید و این امر نتایجی مانند افزایش پینگ و کاهش سرعت را به همراه خواهد داشت.

از همین رو، افراد زیادی با بشخ پشیبانی شرکتت الکترونیک آرتز تماس گرفته‌اند. متاسفانه نه تنها شاهد پاسخگویی قانع‌کننده توسط این شرک نبودیم، بلکه با رفتاری توهین‌آمیز از طرف این شرکت مواجه شده‌ایم. در قسمت زیر می‌توانید تعدادی از نمونه‌های پشتیبانی این شرکت را مشاهده کنید.

کوین آنجلو (Kevin Angelo): با تشکر از تماس شما با بخش پشتیبانی الکترونیک آرتز، اسم من کوین آنجلو است.

-سلام. من یک خبرنگار در حیطه‌ی بازی‌های ویدئویی از ایران هستم. در رابطه با مشکلی که در ایران با سرورهای بازی Apex Legend وجود دارد با شما تماس گرفته‌ام. در تمامی پلتفرم‌ها (اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی) متصل شدن به سرورهای بازی امکان‌پذیر نیست. تا امروز هیچ مشکلی برای بازی‌های شرکت شما در ایران وجود نداشت ولی Apex Legend مستمرا مانع از ورود ما به سرورهایش می‌شود.

ما شرکت الکترونیک آرتز را دوست داریم و استودیوی ریسپاون (Respawn) در ایران طرفداران بسیار زیادی دارد. موقعیتی که هم‌اکنون در آن هستیم واقعا برای ما نگران‌کننده است. بازی‌بازان نگران آن هستند که این موضوع به تحریم‌های آمریکا برعلیه ایران مربوط باشد و در این صورت گریبان‌گیر بازیکنان نیز شده باشد؛ بازیکنانی که تنها می‌خواهند از هنر هشتم این دنیا لذت ببرند. لطفا به من جواب دهید تا بتوانیم این مشکل را در اسرع وقت حل کنیم و به تجربه‌ی بازی بی‌نظیر شما بپردازیم.

کوین آنجلو: با عرض تاسف، در این مورد نمی‌توانم کمکی به شما کنم. من مجبورم همین الان به این مکالمه خاتمه بدم.

باری دیگر پیامی با مضمون مشابه برای بخش پشتیبانی ارسال شد و این بار نیز پاسخی قانع‌کننده دریافت نشد:

من متاسفم، به دلیل امورد داخلی شرکت، ما نمی‌توانیم به شما کمکی کنیم. با تشکر از تماس شما با بخش پشتیبانی، خدانگهدار.

از طرفی دیگر، در انجمن گفتگوی این شرکت، ما به پاسخی صریح دست یافتیم. یکی از بازی‌بازان در رابطه با عنوان Anthem سوال کرده بود و الکترونیک آرتز نیز به او پاسخی صریح داد:

– آیا ایران در بازی Anthem نیز به صورت کامل بن خواهد بود؟

-در حال حاضر دسترسی به عناوین ما از ایران مقدور نیست. چرا که ما هم‌اکنون طبق قوانین تحریم علیه این کشور عمل می‌کنیم.

به نظر می‌رسد که تحریم‌ها هم‌اکنون گریبان‌گیر جامعه‌ی بازی‌بازان نیز شده است. امیدواریم که این مشکل هر چه سریع‌تر حل شود چرا که شرکت الکترونیک آتز جزو بزرگ‌ترین ناشران این صنعت محسوب می‌شود و بن شدن توسط این شرکت اوضاع را برای بازی‌بازان بسیار سخت می‌کند.

12345678910(63 رای, میانگین آرا 6٫17 از 10 )
Loading...
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت