بازی Chernobylite معرفی شد

۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰

چندی پیش بازی جدید و آخرالزمانی Chernobylite به طور رسمی معرفی شد که به نظر می‌رسد روایت داستانی جالبی را به کاربر ارائه می‌کند.

تا به حال، عناوین زیادی با موضوع دوره‌ی آخرالزمان و با محوریت وقایع و رویدادهای حادثه‌ی چرنوبیل ساخته شده‌اند. برخی از این عناوین تا حد زیادی به موفقیت رسیدند و توانستند تا کاربران را به خوبی با حادثه‌ی مذکور و جزئیات آن آشنا کنند. اکنون بازی جدیدی با نام Chernobylite در رابطه با همین موضوع معرفی شده که با توجه به اطلاعات و تصاویر اولیه‌ی موجود از آن، می‌توان تا حدودی از کیفیت آن مطمئن شد. در ابتدا باید ذکر کنیم که این بازی توسط استودیو بازی‌سازی فارم ۵۱ (Farm 51) معرفی شده و این تیم به طور مستقیم، وظیفه‌ی ساخت بازی را بر عهده دارد. از دیگر آثار این استودیوی مشهور، می‌توان به بازی‌های World War 3 که یک اثر شوتر اول شخص است و Get Even اشاره کرد.

بازی Chernobylite در دسته‌ی عناوین تلاش برای بقا قرار می‌گیرد و در عین حال، المان‌های نقش آفرینی و بازی‌های علمی تخیلی را درون خود گنجانده است. طبق گفته‌ی سازندگان، بازی از داستان و گیم‌پلی ترسناکی برخوردار است که البته برخی از سکانس‌های آن، لحظات مفهومی و غم‌انگیزی را نشان می‌دهد که می‌تواند هر کاربری را تحت تاثیر قرار دهد. همان‌طور که اشاره شد، محیط و گیم‌پلی این بازی در نیروگاه اتمی چرنوبیل جریان دارد و نقشه‌هایی که در بازی در دسترس کاربران قرار گرفته، کاملا از همان نقشه‌های سه بعدی منطقه‌ی چرنوبیل اسکن شده‌اند. بازی تا حدی شبیه به اثر Stalker ساخته شده که در زمان خود توانست به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کند.

در بازی Chernobylite، کاربران در نقش یک فیزیک دان قرار می‌گیرند که در منطقه‌ی ممنوعه و خطرناک چرنوبیل، به دنبال معشوقه‌ی گمشده‌ی خودش است. وی نمی‌داند که معشوقه‌ی او، توسط حادثه‌ای که رخ داده کشته شده یا اکنون در نقطه‌ای از این منطقه‌ی ممنوعه، منتظر این فیزیک دان عاشق است. این اتفاق و این بلاتکلیفی، یک درگیری ذهنی خاص برای این شخصیت ایجاد کرده و هر لحظه انگیزه‌ی اصلی وی برای تلاش کردن و یافتن فردی که دوستش دارد، کم‌تر می‌شود. به نظر می‌رسد که سیستم مبارزات بازی و بخش ساخت و ساز، مهم‌ترین و کلیدی‌ترین عناصر گیم‌پلی هستند که باید به خوبی با آن‌ها آشنا شوید. بازی روایت داستانی غیر خطی خواهد داشت و تمامی انتخاب‌های کاربران در طول گیم‌پلی، می‌تواند زمینه ساز وقوع اتفاقات و رویدادهای بعدی باشد. موجودات جهش یافته و خطرناک مختلفی که در این منطقه‌ی ممنوعه وجود دارند، تنها برای به دردسر انداختن شخصیت اصلی طراحی نشده‌اند. در واقع این موجودات، توانایی ارتباط برقرار کردن با این شخصیت را دارا هستند و در برخی مواقع، می‌توانند سرنخ‌های کلیدی را به کاربران ارائه دهند. البته که نباید از دسته‌ی پلید و ترسناک آن‌ها غافل شد.

در ادامه می‌توانید تریلر معرفی بازی Chernobylite را تماشا کنید:

دانلود ویدئو با کیفیت ۳۶۰ | دانلود ویدئو با کیفیت ۷۲۰ | دانلود ویدئو با کیفیت ۱۰۸۰

بازی Chernobylite در تاریخ نامشخصی برای رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید