بازی‌های آینده استودیوی کوانتیک دریم در انحصار کنسول پلی‌استیشن نخواهند بود

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵

اگرچه کوانتیک دریم (Quantic Dream) یکی از استودیوهای فرست پارتی سونی نیست و یک استودیوی مستقل حساب می‌‎شود اما اعضای این استودیو رابطه‌ی نزدیکی با شرکت سونی و کنسول پلی‌استیشن داشته‌اند به طوری که با انتشار بازی Heavy Rain از سال ۲۰۱۰ این همکاری نزدیک آغاز شد و با انتشار بازی‌های انحصاری مختلف در طول این سال‌ها به اوج خود رسیده است. با این حال به نظر می‌رسد که قرار است شاهد تغییر این رویه باشیم.

درست به مانند استودیوی رمدی (Remedy) که پس از ساخت چند بازی انحصاری برای کنسول ایکس‌باکس تصمیم به انتشار بازی‌های خود برای چند پلتفرم گرفت، بازی‌های آینده شرکت کوانتیک دریم دیگر در انحصار پلی‌استیشن نخواهد بود و برای چندین پلتفرم منتشر می‌شوند. دیروز بود که این شرکت در خبری از همکاری خود با ناشر چینی NetEase خبر داد که با توجه به این موضوع، پروژه‌های آینده کوانتیک دریم برای کنسول ایکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی هم منتشر می‌شوند.

از آن‌جایی که عملکرد و تعهد استودیوی کوانتیک دریم در قبال کنسول پلی‌استیشن فوق‌العاده بوده است، عدم تلاش سونی برای اضافه کردن این استودیو به جمع استودیوهای فرست پارتی خود بسیار عجیب به نظر می‌رسد.

بازی Detroit: Become Human جدیدترین ساخته‌ی استودیوی کوانتیک دریم است که هم‌اکنون به صورت انحصاری در دسترس دارندگان کنسول پلی‌استیشن ۴ قرار دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • mbox گفت:

  داستان های دوید کیج نهایتا درحد فیلمای تینیجری درجه دو امریکایی هست.
  این اقا اگر تاریخچه زندگیش رو بدونین از اول کف این بوده که کارگردان سینما بشه و از اوتجایی که نتونست و فهمید استعدادش کم هست در اون ضمینه با زرنگی و دقل بازی و با استفاده از نفوذ سونی تو صنعت گیم و جوی که یک زمان در مورد اینترکتیو مووی بود تو دنیا اومد بازی ساز شد و جالبه تمام بازیاش هم شکست خوردن و حتی سونی هم دیگه حاضر نیست باهاش کار کنه.
  حالا اومده داستان های ابکیش رو روی سایر پلتفرم ها هم منتشر کنه بلکه فرجی بشه

  0
  0
 • Farshidmc گفت:

  یک کمپانی که بازی هاش نقدهای خوبی نمیگیره ولی دل تمام گیمرا میبره
  خیلی بازی هاش احساسی و زیبا هست و من عاشق سبک داستان گویی هستم و امیدوارم عمو دوید باز برامون بازی های نابی بسازه

  0
  0