شیر، شیر است گرچه پیر بود | ۵ شخصیت فراموش‌شده‌ای که می‌خواهیم در Mortal Kombat 11 ببینیم

۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷

اگر از بازی‌های سبک مبارزه‌ای سخن بگوییم، قطعا نام سری Mortal Kombat در یکی از رئوس برترین‌ها قرار می‌گیرد. همه‌ی بازی‌بازان تقریبا با این سری آشنایی دارند. اگر بخواهیم یک علامت و نشانه برای کل این سری که به عنوان یک کارت شناسایی برای آن عمل می‌کند نام ببریم، باید به خشونت بی‌حد و مرز این سری اشاره کنیم. بدون شک شما هم از نسخه‌های ابتدایی این سری عاشق حرکات تمام‌کننده یا به اصطلاح همان فیتلیتی‌ها (Fitality) شدید. هر یک از شخصیت‌ها چندین و چند حرکت مختلف برای تمام کردن کار حریف خود در این سری دارند که هرکدام به خشن‌ترین صورت ممکن طراحی شده‌اند. یکی دیگر از عوامل محبوبیت این سری را می‌توان لیست شخصیت‌های باابهت، خشن و البته قدرتمند دانست. اسکورپیون (Scorpion) و ساب‌زیرو (Sub Zero) دو شخصیتی هستند که تقریبا نماد این سری محسوب می‌شوند و در بازی نیز به عنوان دشمنان دیرینه‌ی یکدیگر ظاهر شده‌اند. این دشمنی با قدرت‌های آنان نیز پیوندی خورده است و به زیبایی هرچه تمام‌تر شاهد تقابل آتش و یخ در این بازی هستیم. دیگر شخصیت‌ها همانند نوب‌سایبات (Noob Saibot)، لیو کنگ (Liu Kang)، کونگ‌ لاو (Kung Lao)، رایدن (Raiden)، جانی کیج (johnny Cage) و…نیز طرفداران مخصوص به خود را دارند. همین شخصیت‌ها هستند که باعث قسمت زیادی از محبوبیت این سری شده‌‌اند. اکنون که خبر از ساخته شدن یازدهمین نسخه‌ از این سری به گوش رسیده تصمیم گرفته‌ایم تا نگاهی به ۵ شخصیت در تاریخ این سری بیندازیم که علاقه داریم باری دیگر آنان را در این نسخه مشاهده کنیم.

استودیوی سازنده‌ی سری Mortal Kombat با عرضه‌ی نسخه‌ی دهم به همگان اثبات کرد که هیچ‌گونه ترسی از معرفی شخصیت‌های جدید ندارد. اما اگر بخواهیم صادق باشیم، حال و هوای شخصیت‌های قدیمی این سری کاملا با شخصیت‌هایی که به تازگی به این سری اضافه شده‌اند، متفاوت است. در قسمت زیر شما را با ۵ شخصیت قدیمی این سری آشنا خواهیم کرد که بسیاری از بازی‌بازان علاقه دارند تا دوباره با این شخصیت‌ها به مبارزه با دشمنان خود بروند.

فوجین (Fujin)

فوجین را می‌توان جزو قدیمی‌ترین شخصیت‌های تاریخ این سری دانست. او جزو نگهبانان زندان شیناک (Shinnok) بود و اولین بار او را در چهارمین نسخه از این سری زمانی که شیناک از زندان فرار می‌کند مشاهده می‌کنیم. در آن زمان، فوجین جزو معدود بازمانده‌های جبهه‌ی نیکی محسوب می‌شد و شخصا توسط رایدن انتخاب شد تا وظیفه‌ی محافظت از زمین را به عهده داشته باشد. از آن پس، این شخصیت تنها حضور کوتاهی در بعضی نسخه‌های بازی داشت ولی هیچ‌گاه او را در قالب یک مبارز مشاهده نکردیم.

فوجین در اصل خدای باد محسوب می‌شود، همان‌طور که رایدن خدای رعد و برق است. او می‌تواند باد را به صورت کامل کنترل کند و به وسیله‌ی آن به دشمنان خود حمله‌ور شود. از نظر قدرت نیز معمولا فوجین را با رایدن مقایسه می‌کنند، چرا که هر دو جزو خدایان هستند و نامیرا. شایعاتی وجود دارد که در نسخه‌ی یازدهم این سری شاهد آن هستیم که رایدن به جبهه‌ی تاریکی می‌پیوندد. در این صورت هیچ جایگزینی بهتر از فوجین برای او وجود ندارد. امیدواریم که در نسخه‌ی یازدهم شاهد این جنگجوی قدرتمند باشیم.

موتارو (Motaro)

موتارو را می‌توان یک سنتور (Centaur) خواند. او بالا تنه‌ی یک انسان و پایین‌تنه‌‌ی یک اسب را دارد. اولین حضور او را می‌توان نسخه‌ی سوم این سری دانست و از آن موقع تا کنون، موتارو جزو یکی از سخت‌ترین باس‌های کل تاریخ سری Mortal Kombat محسوب می‌شود.

به واسطه‌ی ۴ پای بلند و نیرومند، موتارو یک شخصیت قدرتی-سرعتی محسوب می‌شود؛ شخصیتی که هم از نظر قدرت و هم از نظر سرعت در سطح بسیار بالایی قرار دارد. او می‌تواند تنها با یک مشت حریف خود را به سوی دیگر زمین مبارزه پرتاب کند و به وسیله‌ی قدرت تلپورتی که دارد، به سرعت از پشت سر حریف دوباره به او ضربه بزند. او همچنین در برابر تیرها و گلوله‌های آتشینی که به سمتش پرتاب می‌شود، ضد ضربه است. البته باید بگوییم که ضد ضربه بود، چرا که در نسخه‌ی Armageddon، موتارو بسیاری از قدرت‌های خود را از دست داد.

او حضور کوتاهی در نسخه‌ی نهم این سری داشت؛ زمانی که رایدن او را در مبارزه شکست می‌دهد و احتمالا او را می‌کشد. با این حال، بازگشت از مرگ به زندگی یکی از هزاران غیرممکنی است که در جهان Mortal Kombat ممکن می‌شود. به نظر می‌رسد که نسخه‌ی یازدهم زمان مناسبی است تا دوباره شاهد این مبارز قدرتمند باشیم.

اوناگا (Onaga)

اوناگا که به عنوان «اژدهای پادشاه» نیز شهرت دارد، بر اوت‌ورلد (OutWorld) حکومت می‌کرد. قابل ذکر است که او لشکری عظیم نیز در اختیار داشت که یکی از افراد بالا رتبه‌ی این سپاه، شائو‌کان (Shao Kahn) بود. نهایتا شائوکان اوناگا را مسموم می‌کند و خود بر تخت پادشاهی تکیه می‌زند. اوناگا برای اولین بار در نسخه‌ی Deception حضور پیدا کرد و توسط کوآن‌چی (Quan Chi) به زندگی برگردانده شد.

اوناگا یکی از ترسناک‌ترین و البته قدرتمندترین شخصیت‌های کل تاریخ سری Mortal Kombat محسوب می‌شود. به حدی که حتی شائوکان نیز از مبارزه‌ی تن به تن با اوناگا امتناع می‌کند. اوناگا کاملا در برابر جادو و آتش مصون است و قدرت بدنی شگفت‌انگیزی دارد. همچنین به عنوان یک اژدها و به واسطه‌ی بال‌های بزرگش، این قابلیت را دارد که در زمین مبارزه پرواز کند. بعد از نسخه‌ی Armageddon دیگر شاهد این شخصیت نبودیم تا نسخه‌ی نهم که رایدن در الهامات خود اوناگا را مشاهده می‌کند. اگر قرار باشد تا اوناگا در نسخه‌ی یازدهم بازگردد، تیم جبهه‌ی نیکی قطعا کار سختی را در پیش رو خواهد داشت. ولی قطعا و بدون شک منتظر حضور دوباره‌ی اوناگا در این نسخه هستیم.

ریکو (Reiko)

ریکو یک فرمانده‌ی جنگی با عطش شدید به خون و حکومت است. او اولین بار در چهارمین نسخه‌ی این سری حضور پیدا کرد و وظیفه داشت تا لشکر شیناک را در برابر محافظین زمین رهبری کند. با شکست شیناک، ریکو فرصت را غنیمت شمرد و پا جا پای او گذاشت. او باری دیگری در نسخه‌ی Armageddon برای تصاحب تاج و تخت، با نیرویی مضاعف بازگشت.

شاید اصلا ندانید که در نسخه‌ی نهم این سری در زمین مبارزه‌ی Pit، یکی از دو شخصیتی که در پس‌زمینه در حال مبارزه هستند، ریکو است. این تنها حضور او پس از نسخه‌ی Armageddon بود و تا به حال شاهد حضور او در دیگر نسخه‌ها نبوده‌ایم. ریکو یک مبارز قهار با ذهنی تاکتیکال است. او در استفاده از ستاره‌های پرتابی نینجاها (که به شوریکن معروف است) مهارت بسیار زیادی دارد و در مبارزه به صورتی رفتار می‌کند که به راحتی نقاط ضعف حریف خود را متوجه می‌شود. علاوه بر تمامی این قابلیت‌ها، او می‌تواند از پشت، بالا یا پایین حریف خود تلپورت کند و ضربات مرگباری را به دشمن بخت‌برگشته بزند.

او همچنین بعضی شباهت‌هایی به شخصیت شائوکان دارد؛ برای مثال او همیشه نقاب مخصوص به خود را بر صورت دارد و از بعضی حرکات شائوکان الگوبرداری کرده است. ممکن است باری دیگر او را در نسخه‌ی یازدهم برای رهبری لشکری عظیم بر علیه زمین مشاهده کنیم.

نیتارا (Nitara)

نیتارا یک خون‌آشام است که از عصاره‌ی زندگی دیگران برای ادامه‌ی حیات خود استفاده می‌کند. ما برای اولین بار او را در نسخه‌ی Deadly Alliance مشاهده کردیم، سپس حضور کوتاه او را در نسخه‌ی Deception شاهد بودیم و برای آخرین بار نیتارا را در نسخه‌ی Armageddon ملاقات کردیم.

نیتارا به واسطه‌ی بال‌های بلندش می‌تواند با سرعت زیادی به دشمن نزدیک شود و ضربه بزند یا برعکس، به سرعت دور شود و از دسترس دشمن برای ضربه زدن بیرون بیاید. او می‌تواند گلوله‌هایی از خون به سمت دشمن پرتاب کند و همچنین برای بازیابی قدرت خود می‌تواند جادوهای مختلف اجرا کند.

اگر بخواهیم صادق باشیم، در رابطه با نیتارا در سری Mortal Kombat کم‌لطفی شده است. تقریبا همگی منتظر بودیم که او را دوباره در نسخه‌ی دهم مشاهده کنیم ولی متاسفانه این اتفاق رخ نداد. عطش شدید او به خون و البته خط داستانی جذاب، پتانسیل خیلی بالایی برای حضور او در نسخه‌های آینده به وجود آورده است. امیدواریم که شاهد حضور نیتارا در یازدهمین نسخه از سری Mortal Kombat باشیم.

نظر شما کاربران گیمفا در رابطه با شخصیت‌هایی که علاقه دارید در Mortal Kombat 11 مشاهده کنید، چیست؟ بازی Mortal Kombat 11 در ۳ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ شمسی مصادف با ۲۳ آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، نینتندو سوئیچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

2
3

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید