حقوق تجاری سبک گرافیکی ۲D-HD توسط شرکت اسکوئر انیکس ثبت شد

۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰

زمانی که بازی Octopath Traveler برروی کنسول نینتندو سوییچ منتشر شد، ویژگی منحصر به فردی که توانست بسیاری از کاربران را به خود جذب کرده و باعث موفقیت این بازی شود، سبک هنری و گرافیک خاص بازی بود. سبک هنری این بازی، برداشتی مدرن از گرافیک بازی‌های ۱۶ بیتی و ۳۲ بیتی کلاسیک بود. تیم سازنده‌ی Octopath Traveler تکنولوژی‌های روز را با سبک هنری بازی‌های نقش‌آفرینی ژاپنی کلاسیک ترکیب کرده و در نهایت یک گرافیک زیبا را به هواداران عرضه کرده است. 

شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) برای توصیف گرافیک این بازی از عبارت HD-2D استفاده کرد و به نظر می‌رسد این شرکت برنامه‌های زیادی برای این نوع از بازی‌ها دارد. این شرکت امروز حقوق تجاری HD-2D را رسما به نام خود ثبت کرده است. این موضوع به این معنی است که این شرکت قصد دارد در آینده به صورت انحصاری از این عبارت برای تبلیغات و فروش بازی‌های خود استفاده کند. این حرکت شرکت اسکوئر انیکس می‌تواند یکی پیامدهای زیر را نیز در پی داشته باشد. یا قرار است در آینده شاهد عرضه‌ی نسخه‌های بعدی بازی Octopath Traveler باشیم یا شرکت اسکوئر انیکس قصد دارد عناوین دیگری را با همین سبک گرافیکی توسعه داده و عرضه کند.

قطعا هواداران سری Final Fantasy از تجربه‌ی بازی‌های کلاسیک سری که براساس این سبک گرافیکی بازسازی شده باشند، خوشحال خواهد شد. اگرچه تیم سازنده‌ی Octopath Traveler رسما اعلام کرده است که هیچ علاقه‌ای به بازسازی بازی‌های کلاسیک ندارد ولی امکان واگذاری این پروژه به دیگر استودیوهای تحت مدیریت شرکت اسکوئر انیکس دور از انتظار نیست.

بازی Octopath Traveler هم‌اکنون به صورت انحصاری برروی کنسول نینتدو سوییچ در دسترس است.

0
0
برچسب‌ها: ،

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید