گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

جزییات آکادمی داوری جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران اعلام شد

جزییات آکادمی داوری جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران اعلام شد

آکادمی جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران با حضور برندگان سه دوره گذشته جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران و روزنامه‌نگاران تخصصی این حوزه تشکیل می‌شود.محمد حاجی میرزایی دبیر هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران در این باره توضیح داد: در جلسات شورای سیاست‌گذاری روی این موضوع بحث شد که انتخاب بهترین بازی هر ژانر، با توجه به تعدد آثار و تعداد زیاد ژانرها، برای فهرست محدود و کوچکی از داوران بسیار زمان‌بر بوده و عملا ممکن نیست.

وی افزود: نکته دیگر این بود که داوری برای تعداد زیادی جایزه، از سوی یک لیست محدود از داوران ممکن بود ما را گرفتار یک دور تکرار کند. برای حل این موضوعات، در شورای سیاست‌گذاری تصمیم گرفته شد راهی که دیگر جشنواره‌های مهم و تاثیرگذار دنیا رفته‌اند را طی کنیم و در نتیجه آکادمی جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران تشکیل شد.

حاجی‌میرزایی با بیان این که اعضای آکادمی را دو گروه تشکیل می‌دهند گفت: گروه نخست شامل بازی‌سازانی است که در سه دوره گذشته جشنواره جایزه دریافت کرده‌اند. بخشی از این جوایز به افراد حقیقی داده شده که در نتیجه آن فرد عضو آکادمی می‌شود. بخشی دیگر نیز به مجموعه حقوقی صاحب بازی تعلق گرفته که در این مورد از شرکت بازی‌سازی خواسته‌ایم یک نفر نماینده را به عنوان عضو آکادمی معرفی کند. ذکر این نکته هم ضروری است که مجموعه‌های حقوقی حتی اگر چند جایزه هم در دوره‌های مختلف جشنواره ببرند، تنها یک نماینده خواهند داشت.

دبیر هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران ادامه داد: گروه دوم اعضای آکادمی، رسانه‌های تخصصی این حوزه هستند که هر رسانه در آکادمی دارای یک رای خواهد بود.

وی با بیان این که عضویت در آکادمی جشنواره مادام‌العمر است گفت: برندگان جدید جشنواره هشتم، به اعضای آکادمی در سال آینده اضافه خواهند شد.

حاجی میرزایی افزود: کسانی که در جشنواره بازی داشته باشند، در فهرست داوران اصلی جشنواره نخواهند بود ولی با توجه به این که در آکادمی افراد زیادی عضو هستند رعایت این شرط عملا غیرممکن است. بنابراین تصمیم گرفته شد افراد امکان امتیازدهی به بازی مورد نظر خود نداشته باشند و صرفا به داوری سایر بازی‌ها بپردازند.

دبیر هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران درباره نحوه محاسبه امتیازات گفت: وزن دو گروه عضو جشنواره یعنی روزنامه‌نگاران و برندگان جوایز جشنواره یکسان است. به این ترتیب که میانگین امتیاز هر بازی از دو گروه دریافت شده و با در نهایت این دو نمره با وزن مساوی، امتیاز نهایی بازی را تعیین کرده و برندگان بهترین ژانر مشخص خواهند شد.

وی درباره زمان اعلام نهایی فهرست اعضای آکادمی گفت: در حال تماس با افرادی هستیم که مشمول شرایط عضویت در آکادمی هستند و پس از دریافت تاییدیه آنها، فهرست نهایی اعضا اعلام می‌شود.

12345678910(1 رای, میانگین آرا 10٫00 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. Navid1899milan گفت:

  من موندم چرا این تصویر رو گذاشتید، کامنتا رو نبستید؟

  8Thumb up 1Thumb down
 2. samp_56 گفت:

  اقازاده ها مشکل pes رو حل نکردند؟!

  11Thumb up 2Thumb down
 3. SHERA-RAT گفت:

  یه مشت جاندار بی استعداد و جو گرفته از آشغالای هم تعریف می کنن و از جیب ملت به هم جایزه میدن ، اگه هدفشون گیمرها بود به جای این مزخرفات قیمت بازی ها رو کنترل می کردن یا یارانه واسه گیمرها میذاشتن، قیمت یه دیسک شده یه میلیون، پدرمون دراومده، تقصیر این بی خاصیت های زالو صفته..

  7Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت