اولین تصاویر از کنسول Mad Box منتشر شد

۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰

طی روز‌های گذشته و در خبری غافل‌گیر کننده ایان بِل (Ian Bell)، مدیر استودیوی اسلایتلی مَد (Slightly Mad Studios)، اعلام کرد که این استودیو در حال حاضر بر‌روی ساخت یک کنسول رده بالا کار می‌کند که Mad Box نام دارد. حال به تازگی اولین تصاویر از کنسول Mad Box منتشر شده است.

طی روز جاری، یان بِل (Ian Bell)، مدیر استودیوی اسلایتلی مَد (Slightly Mad Studios)، تصویر مفهومی از کنسول Mad Box را در صفحه‌ی توئیتر خود منتشر کرد. به گفته‌ی آقای بِل، این قوی‌ترین کنسولی خواهد بود که تا به حال ساخته شده و قادر است تا بازی‌های واقعیت مجازی را با نرخ فریم ۱۲۰  و بسیاری از عناوین دیگر را بارزلوشن ۴K و نرخ فریم ۶۰ اجرا کند. این کمپانی قصد دارد تا سه سال و نیم دیگر این کنسول را به بازارا عرضه کند و به گفته‌ی آن‌ها قدرت این کنسول با یک رایانه‌ی شخصی رده بالا در آن زمان برابری خواهد کرد. این موارد هدف‌های بسیار جاه طلبانه‌ای هستند که البته توسط مدیر ارشد فناوری استودیو نیز تایید شده است. شما ‌می‌توانید تصویر مورد نظر را در قسمت پایین مشاهده کنید:

در تصویر منتشر شده شاهد هستیم که قسمت سخت افزار کنسول واضح نیست و به حالت بلوری درآمده است.به گفته‌ی آقای بِل، این کار به این دلیل صورت گرفته که هنوز مشخص نیست این کنسول دارای چه سخت افزاری خواهد بود و آن‌ها در حال مذاکره با شرکت‌های تولید قطعات هستند. به طور مثال آقای بل مطمئن نیست که آیا این کنسول تنها از یک یا تعداد بیشتری پردازنده‌ی گرافیکی بهره خواهد برد. همچنین بر اساس تصویر منتشر شده، به نظر می‌رسد کنسول Mad Box دارای یک لایه خارجی LED است که بازی‌بازان قادر به شخصی سازی آن خواهند بود.

به گفته‌ی آقای بِل، استودیوی اسلایتلی مَد به سازندگان این اجازه را خواهد داد تا بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، از موتور داخلی این استودیو برای توسعه‌ی بازی‌های جدید برای این کنسول استفاده کنند اما هرگز به سازندگان برای اینکه بازی‌های خود را به صورت انحصاری برای کنسول Mad Box بسازند، پولی پرداخت نخواهد کرد زیرا این موضوع بر خلاف سیاست‌های این شرکت است.

همچنین آقای بِل وعده می‌دهد زمانی که کنسول Mad Box عرضه شود، قیمت آن با قیمت سایر کنسول‌هایی به بازار عرضه می‌شوند، برابر خواهد بود. اگرچه هنوز سرمایه گذاری جذب نشده است اما آقای بِل به این نکته اشاره دارد که تعدادی از سرمایه گذاران در این زمینه با وی صحبت‌هایی انجام داده‌اند. در هر صورت راه طولانی تا ساخت و عرضه‌ی این کنسول در پیش داریم و تنها زمان است که مشخص می‌کند آیا کنسول Mad Box با ایده‌های جاه طلبانه‌ی سازندگان آن، می‌تواند با سه پلتفرم اصلی بازی‌های ویدئویی در آینده رقابت کند و یا اینکه به مانند کنسول Ouya، خیلی زود به خاطرات خواهد پیوست.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید