گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

جدول پرفروش‌ترین بازی‌های ۲۰۱۸ در بریتانیا | بریتانیا در تسخیر فوتبال

اخبار بازی
جدول پرفروش‌ترین بازی‌های ۲۰۱۸ در بریتانیا | بریتانیا در تسخیر فوتبال

با به پایان رسیدن سال ۲۰۱۸، دیگر جایی برای انتشار «جدول فروش هفتگی بریتانیا» باقی نماند. این هفته، با جدول «پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ در بریتانیا» در خدمت شما کاربران عزیز هستیم. 

ابتدا کمی در رابطه با میزان فروش بازی‌های ویدئویی توضیح دهیم، سپس به مرور اطلاعات مربوط به عناوین برتر جدول سال ۲۰۱۸ می‌پردازیم. به صورت کلی، بازی‌های رایانه‌ای در بریتانیا سال پررونقی را تجربه کردند و به فروشی برابر با ۳ میلیارد و ۸۴۶ میلیون یورو (۴ میلیارد و ۳۹۳ میلیون دلار) دست پیدا کردند. در این میان، حدود ۸۰ درصد (بیش از ۳ میلیون دلار) از این فروش مربوط به بخش بازی‌های دیجیتالی می‌شود؛ یعنی نسبت به سال قبل فروش بخش دیجیتالی بازی‌های ویدئویی رشدی ۱۲٫۵ درصدی داشته‌اند. این امر در حالی است که فروش فیزیکی بازی‌ها شاهد افتی بسیار کوچک در حد ۲٫۸ درصد بوده است. مجموعا نسبت به سال پیش بازی‌های ویدئویی افزایش فروشی ۹ درصدی داشته‌اند. با اینکه بازی‌های ویدئویی عملکردی بسیار خوب از خود در این سال نشان دادند، ولی نتوانستند پرفروش‌ترین سرگرمی سال ۲۰۱۸ باشند. این لقب به فیلم The Greatest Showman با بازی هیو جکمن (Hugh Jackman) رسید.

آمار ارائه شده تنها مربوط به نرم‌افزار می‌شود و فروش سخت‌افزار در آن دخیل نبودند. در واقع، اگر بخواهیم به فروش سخت‌افزاری دقت کنیم، فروش کنسول‌ها در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۷ بیشتر بوده است. در این میان کنسول پلی‌استیشن ۴ بیشترین میزان فروش را داشته و کنسول نینتندو سوئیچ بیشترین میزان پیشرفت را نسبت به فروش نسخه‌ی قبلی کنسول نینتندو، از خود نشان داده است.

و اما به بخش پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ در بریتانیا بپردازیم. همان‌طور که می‌دانید در سال ۲۰۱۸ رقابت بسیار تنگاتنگی بین بازی‌‌ها به وجود آمده بود. وجود بازی‌هایی همانند God of War Spider Man ،FIFA 19 و البته شاهکار شرکت راک‌استار (Rockstar) یعنی Red Dead Redemption 2 کسب مقام پرفروش‌ترین بازی‌ سال را بسیار سخت و غیر قابل پیش‌بینی کرده بود. در نهایت، این بازی FIFA 19 بود که با اقتدار توانست این لقب را به خود اختصاص دهد. بازی FIFA 19 در سال ۲۰۱۸ موفق شد به فروش ۲٫۵ میلیون نسخه‌ای دست پیدا کند. از این فروش، حدود ۱٫۸۹ میلیون نسخه مربوط به بخش فروش فیزیکی بازی می‌شود. فروش بازی FIFA 19 باری دیگر یادآوری می‌کند که وقتی صحبت از فروش بازی‌های AAA در میان باشد، فروش دیجیتالی تنها ۲۵ درصد از فروش را شامل می‌شود. البته این درصد سال به سال در حال افزایش است، یعنی سال پیش حدود ۲۰ درصد از فروش بازی FIFA 18 مربوط به بخش دیجیتالی می‌شد. با اینکه FIFA 19 توانست پرفروش‌ترین بازی سال در بریتانیا شود ولی در رسیدن به رکورد نسخه‌ی قبلی ناکام ماند. بازی FIFA 18 در سال ۲۰۱۷ توانست ۲٫۷ میلیون نسخه به فروش برساند.

جدولی برای پرفروش‌ترین بازی‌های فیزیکی بریتانیا تهیه شده است که در آن نیز بازی FIFA 19 با ۱٫۸۹ میلیون نسخه رتبه‌ی اول را در اختیار دارد. بازی Red Dead Redemption 2 با کمی اختلاف و با فروش ۱٫۷۵۷ میلیون نسخه به کسب جایگاه دوم کفایت کرد. آخرین نسخه از سری Call of Duty نیز با نام Call of Duty: Black Ops 4 برخلاف تمامی انتظارات و نظر منتقدین، عملکردی بسیار فوق‌العاده از خود نشان داد و علاوه بر دو هفته صدرنشینی بر جدول فروش هفتگی بریتانیا، توانست در آخر سال ۲۰۱۸ نیز مقام سوم را با ۱٫۱۷ میلیون نسخه در پرفروش‌ترین بازی‌‌ها بدست آورد.

شرکت یوبی‌سافت نیز در سال ۲۰۱۸ عملکردی بسیار خوب از خود نشان داد. علاوه بر پشتیبانی از عناوین آنلاینی که در سال‌های گذشته منتشر شده‌ بودند، این شرکت دو بازی عالی به نام‌های Far Cry 5 و Assassin’s Creed Odyssey عرضه کرد که به ترتیب با فروش ۴۳۴ هزار و ۳۰۵ هزار نسخه توانستند رتبه‌های ششم و چهاردهم جدول را به خود اختصاص دهند. بازی نوستالژی Crash Bandicoot N-Sane Trilogy نیز در سال ۲۰۱۸ بسیار خوب عمل کرد و با فروش ۴۳۰ هزار نسخه به جایگاه هفتم دست پیدا کرد.

همان‌طور که ذکر شد، بازی FIFA 19 جایگاه اول را به خود اختصاص داده است. ولی نکته‌ی جالب آن است که نسخه‌ی قبلی این سری یعنی FIFA 18 نیز در رتبه‌ی دهم لیست پرفروش‌ترین بازی‌های بریتانیا قرار دارد. بازی Grand Theft Auto V با اینکه سال‌ها از انتشارش می‌گذرد ولی همچنان پرقدرت ظاهر می‌شود و با ۳۳۹ هزار نسخه فروش، جایگاه یازدهم را تصاحب کرده است. پنجمین شماره‌ی اصلی از سری بازی‌های Battlefield با اینکه در ابتدا نتوانست آن‌طور که انتظار می‌رفت فروش خوبی داشته باشد، ولی پس از مدتی اثبات کرد که هنوز هم جزو عناوین پرقدرت این سال محسوب می‌شود و در انتها با بدست آوردن رتبه‌ی سیزدهم به کار خود در سال ۲۰۱۸ پایان داد.

بازی Shadow of the Tomb Raider نیز با ۲۲۶ هزار نسخه فروش توانست در انتهای جدول و رتبه‌ی نوزدهم برای خود جایگاهی معمولی کسب کند. در انتها و بیستمین رتبه‌ی جدول، عنوانی قرار دارد که انتظار نمی‌رفت به کلی جزو بازی‌های پرفروش سال ۲۰۱۸ محسوب شود. بازی Fallout 76 با ۲۱۸ هزار نسخه فروش در انتهایی‌ترین جایگاه جدول قرار دارد. با توجه به عملکرد ضعیف این بازی و پشتیبانی ضعیف‌تر بتسدا (Bethesda)، حضور این بازی در جدول پرفروش‌ترین‌ها امری اعجاب‌انگیز محسوب می‌شود.

بازی‌های انحصاری 

در بین ۱۰ رتبه‌ی برتر، ۴ جایگاه به بازی‌های انحصاری سه شرکت بزرگ این صنعت، یعنی مایکروسافت، سونی و نینتندو اختصاص دارد. در جایگاه چهارم به شخصیت محبوب کمیک‌بوکی مرد عنکبوتی برمی‌خوریم که با بازی Spider-Man، ساخته‌ی استودیوی اینسامنیاک (Insomniac) در سال ۲۰۱۸ اعجاب‌انگیز ظاهر شد. این بازی همچنین توانست لقب سریع‌ترین فروش را در بین بازی‌های انحصاری سونی در بریتانیا بدست آورد. قابل ذکر است که این بازی موفق شد به فروش ۶۷۶ هزار نسخه‌ای دست پیدا کند.

پس از Spider-Man، در رتبه‌ی پنجم شاهد تنها نماینده‌ی شرکت نینتندو یعنی Mario Kart 8: Deluxe هستیم. این بازی با ۴۵۸ هزار نسخه فروش توانست این جایگاه را بدست آورد. شرکت سونی نسبت به دیگر رقبای خود در این سال بهتر عمل کرده است و در رتبه‌ی هشتم نیز بازی God of War را به نیابت از خود قرار داده است. بازی God of War با ۳۹۹ هزار نسخه فروش و با کسب جایگاه هشتم به کار خود در سال ۲۰۱۸ پایان داد.

از طرفی دیگر، شرکت مایکروسافت با بازی Forza Horizon 4 در لیست حضور دارد. این بازی مسابقه‌ای که در سال ۲۰۱۸ خوش‌ درخشید، با ۳۹۲ هزار نسخه فروش رتبه‌ی نهم را بدست آورد.

در قسمت زیر می‌توانید جدول پرفروش‌ترین بازی‌های فیزیکی سال ۲۰۱۸ در بریتانیا را مشاهده کنید.

نام بازی رتبه‌ی بازی میزان فروش
FIFA 19 ۱ ۱۸۸۹۴۰۱
Red Dead Redemption 2 ۲ ۱۷۵۷۲۱۲
Call of Duty: Black Ops 4 ۳ ۱۱۷۲۸۵۵
Spider-Man ۴ ۶۷۶۶۲۱
Mario Kart 8: Deluxe ۵ ۴۵۸۶۵۷
Far Cry 5 ۶ ۴۳۴۱۳۳
Crash Bandicoot N-Sane Trilogy ۷ ۴۳۰۵۵۱
God of War ۸ ۳۹۹۳۹۵
Forza Horizon 4 ۹ ۳۹۲۹۶۰
FIFA 18 ۱۰ ۳۵۱۷۸۸

 

12345678910(6 رای, میانگین آرا 8٫50 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. paprika گفت:

  Evil Grin بسیار هم عالی….
  فیفا که خب تعجبی نداره! تقریبا میشه گفت هر سال جز پرفروش هاست
  عملکرد عالی رد دد هم که جای تحسین داره
  یوبی سافتم که ترکونده ظاهرا ۲۰۱۸ Lashes امیدوارم امسالم با واچ داگز ۳ و اسپلینترسل گل سرسبد فروش باشه Shy
  —————————-
  پ ن : اسم هیوجکمن رو که دیدم یاد شایعه ای افتادم که انگار یه حضور افتخاری تو فیلم Avangers End Game داره!
  چقدر این بشر عالیه In Love In Love In Love

  25Thumb up 4Thumb down
 2. Aradkeshvari گفت:

  فیفا ۱۸ با وجود اینکه نسخه ۲۰۱۹ اومده هنوز جزء ۱۰تاست؟ Sarcasm

  21Thumb up 2Thumb down
 3. mehrdad65 گفت:

  لیست میبینم دلم واس پی سی بازا میگیره
  یه بازی شاخم ندارن

  18Thumb up 40Thumb down
 4. ای جان فقط رده هشتم و گوتی و بیگ وینر ۲۰۱۸ In Love In Love بقیه اش سوسول بازیه In Love هم چنین اسپایدی مون که سومین بازی پرافتخار سال هست و توی این جدول بین انحصاری ها بالا ترینه In Love اینجاست که باید گفت الحق و الانصاف سونی سلطان صنعت گیم است و بس

  34Thumb up 30Thumb down
 5. گفت:

  سه تای اول یعنی فیفا و کال اف دیوتی و بازی راکستار همیشه تو جدول هفتگی پر فروشای اینگلیس هستن و جاشون طبیعیه تقریبا که پر فروشای سال بشن …بینه همه به نظرم اسپایدر من هست که طوفان به پا کرده و واقعا نمی دونم چجوری از گاد هم بیشتر فروخته Shock

  6Thumb up 4Thumb down
 6. pacogamer گفت:

  سلام . من عاشق شرکت EA هستم .

  6Thumb up 5Thumb down
 7. Battlefield5 گفت:

  تو سایت رسمی فروش بتل ۵ با تعداد ۸۳۴۱۶۴ نسخه رتبه چهارم هست، چرا اینجا حذفش کردید؟

  5Thumb up 9Thumb down
 8. Mikasa گفت:

  انگلیسیا عاشق ریسینگن
  کلا هر کشوری یه سبک می پسنده
  کره ایا همه پی سی گیمر و استراتژیک بازن
  آمریکاییا شوتر

  4Thumb up 3Thumb down
 9. game and music گفت:

  جووونم به گاد که دوباره برگشت به ده تای اول In Love In Love In Love
  Far cry 5 هم واقعا عملکرد خوبی داشته با اینکه تقریبا یک سال از عرضه بازی میگذره دوباره برگشته به ده تای اول

  9Thumb up 2Thumb down
 10. kamyyy گفت:

  خبری از بتل نیستش . خخخخخخخ

  0Thumb up 9Thumb down
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت