بازی کلاسیک Lemmings برای گوشی‌های هوشمند منتشر شد

۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰

شرکت سونی امروز در حرکتی غافل‌گیر کننده و غیرمنتظره، نسخه‌ی مخصوص گوشی‌های هوشمند بازی کلاسیک Lemmings را منتشر کرده است.

به احتمال زیاد بازی‌بازان امروزی این سری کلاسیک را به خاطر ندارند. نسخه‌ی اصلی بازی Lemmings اولین بار در سال ۱۹۹۱ میلادی به دنیای بازی‌های ویدئویی وارد شد. این بازی در آن زمان توسط شرکت Psygnosis منتشر شد که امروز به بخشی از شرکت سونی تبدیل شده است.

نسخه‌ی مخصوص گوشی‌های هوشمند این بازی که امروز منتشر شده، تا به این لحظه نقدهای ضد و نقیضی را دریافت کرده است. اگرچه بسیاری از بازی‌بازان از تجربه‌ی این بازی لذت برده‌اند ولی بسیاری نیز از وجود خریدهای درون‌برنامه‌ای در این بازی ناراضی هستند. به نظر می‌رسد شرکت سونی آیتم‌های قابل مصرف (مشابه بازی‌هایی مانند Candy Crush) را به بازی اضافه کرده است که با پول واقعی قابل خریداری هستند. به اعتقاد بسیاری از هواداران قدیمی این بازی کلاسیک، اضافه شدن این آیتم‌های مصرفی به بازی از لذت آن کاسته است و دیگر بازی آن حس خوب گذشته را ندارد.

نسخه‌ی مخصوص گوشی‌های هوشمند بازی توسط استودیوی Sad Puppy توسعه یافته است. این استودیو به مناسبت انتشار بازی مطلب زیر را در وبلاگ پلی‌استیشن منتشر کرده است:

ما بازی Lemmings که همه‌ی شما آن را دوست داشته‌اید را برداشته و آن را با هدف استفاده‌ از حداکثر توان و ظرفیت گوشی‌ها و تبلت‌های هوشمند بازسازی کرده‌ایم. ما مراحل را برای تجربه در حالت Portrait طراحی کرده‌ایم؛ چرا که معمولا این بهترین و راحت‌ترین حالت تجربه‌ی یک بازی در زمان استفاده از دستگاه با یک دست است.

ما بدون وقفه برروی سیستم کنترل بازی با دستگاه لمسی کار کرده‌ایم و با هدف ساده کردن هر چه بیشتر کنترل بازی، سیستم‌های ثانویه مانند کنترل دوربین را از بازی حذف کرده‌ایم. این همان بازی Lemmings است که آن را می‌شناسید و دوست دارید؛ تنها با این تفاوت که برای ارائه‌ی بهترین تجربه برروی دستگاه‌های شما دوباره طراحی و بازسازی شده است. تحت مدیریت شما، آن‌ها می‌سازند، حفر می‌کنند، بالا می‌روند و در مراحل غرق می‌شوند؛ آن هم با سیستم کنترلی که هم مفرح و هم چالش‌برانگیز است.

شما می‌توانید بازی Lemmings را هم‌اکنون به صورت رایگان برروی گوشی و تبلت هوشمند خود دانلود و تجربه کنید. ویدئوی منتشر شده به مناسبت عرضه‌ی این بازی را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

دریافت ویدئو با کیفیت ۱۰۸۰P

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید