گزارش: Anaconda نام کیت توسعه‌ی ایکس‌باکس بعدی است

۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸

اینکه شرکت مایکروسافت در حال حاضر مشغول توسعه و ساخت نسل بعدی کنسول‌های ایکس‌باکس است، بر هیچ کس پوشیده نیست. هرچند که اگر خودمان هم در این باره فکر کنیم، این امر منطقی جلوه می‌کند چراکه پنج سال از عرضه‌ی نسل هشتم کنسول‌های بازی می‌گذرد و به سال‌های پایانی این نسل نزدیک شده‌ایم. فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش ایکس‌باکس مایکروسافت، در جریان رویداد E3 2018 رسماً این موضوع را تائید کرد. برخی گزارش‌های منتشر شده نیز حاکی از آنند که نسل بعدی کنسول‌های ایکس‌باکس که با نام اسکارلت (Scarlett) شناخته می‌شود، از پردازنده‌های Zen 2 و نسل بعدی AMD بهره می‌برد.

اگرچه هنوز اطلاعات و جزئیات خاصی از این کنسول به صورت رسمی منتشر نشده، اما هر از گاهی شاهد انتشار گزارش‌های متعددی پیرامون آن‌ هستیم. در جدیدترین این گزارش‌ها، جز کوردن (Jez Corden)، نویسنده‌ی ارشد وب‌سایت ویندوز سنترال، در توییتر خود نوشته است که کیت توسعه‌ی ایکس‌باکس جدید، با اسم رمز Anaconda شناخته می‌شود. کیت‌های توسعه، ابزارِ توسعه‌یِ نرم‌افزاری برای سخت‌افزارها هستند که به طور مشخص برای اهداف توسعه‌ی بازی‌های ویدئویی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بر اساس گزارش کوردن، نام Anaconda کاملاً در راستای نامگذاری اسم رمز کیت‌های توسعه‌یِ قبلی ایکس‌باکس، یعنی انتخاب اسم یک حیوان زنده است؛ چراکه نام کیت توسعه‌ی ایکس‌باکس وان ایکس، Chuckwalla بود و کیت توسعه‌ی کنسول ایکس‌باکس وان نیز Durango نام داشت.

مشابه شایعات و گزارش‌های پیشین، نباید این خبر را واقعی دانست اما جز کوردن سابقه‌ی خوبی در فاش کردن برنامه‌های مایکروسافت دارد و می‌توان به صحت این خبر امیدوار بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، پیشنهاد می‌کنیم وب‌سایت گیمفا را در روزهای آینده دنبال کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید