Maneater به جمع بازی‌های انحصاری پلتفرم اپیک گیمز اضافه شد

۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵

بازی نقش‌آفرینی و جهان‌باز Maneater به احتمال زیاد یکی از غافل‌گیرکننده‌ترین و جالب‌ترین بازی‌های معرفی شده در جریان مراسم E3 امسال بود. از آن‌جا که این بازی در بخش PC Gaming Show این مراسم معرفی شد، همه‌ی ما منتظر انتشار آن برای پلتفرم رایانه‌های شخصی بودیم. با این حال، به نظر می‌رسد استودیوی سازنده‌ی بازی تصمیم به کنار گذاشتن پلتفرم‌های شناخته‌ی شده‌ی موجود مانند استیم گرفته است و قصد دارد این بازی را به صورت انحصاری برروی پلتفرم جدید شرکت اپیک گیمز (Epic Games) منتشر کند.

بازی Maneater در سال ۲۰۱۹ به صورت انحصاری زمانی برروی فروشگاه جدید شرکت اپیک گیمز عرضه خواهد شد. با این وجود، استودیوی سازنده تایید کرده است که این بازی پس از گذشته یک سال از زمان عرضه، برروی دیگر پلتفرم‌ها مانند استیم نیز عرضه خواهد شد. با این حال، اگر مشتاقانه منتظر تجربه‌ی یک بازی در نقش یک کوسه‌ی آدم‌خوار، آزاد کردن توانایی‌های جدید و گشت و گذار در دنیای بازی هستید، خرید بازی در فروشگاه اپیک تنها راه موجود در سال اول عرضه خواهد بود.

بازی Maneater توسط استودیوی بلایند ساید (Blind Side) که سابقه‌ی ساخت بازی Deapth را نیز در کارنامه دارد توسعه یافته و توسط شرکت Tripwire Interactive منتشر خواهد شد. مدیر ارشد اجرایی شرکت Tripwire درباره‌ی عرضه‌ی انحصاری بازی برروی پلتفرم اپیک گفته است:

شرکت اپیک در حال انجام دادن کاری است که پیش از این کسی در زمینه‌ی انتشار بازی‌ها به صورت دیجیتالی انجام نداده بود. آن‌ها با سرمایه‌گزاری برروی برخی از بازی‌ها و بازگرداندن پول به تیم‌ها و توسعه‌دهندگان مستقل ریسک بزرگی را پذیرفته‌اند. این کار به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد ریسک‌های بزرگ‌تری را پذیرفته و بازی‌های باکیفیت‌تری را توسعه دهند. این یک پیروزی برای همه خواهد بود.

به نظر می‌رسد پلتفرم تازه معرفی شده‌ی شرکت اپیک گیمز با سرعت بسیار بالایی در حال رشد است. بازی Ashen پیش از این به صورت انحصاری برروی این پلتفرم عرضه شده است و بازی‌هایی مانند Super Meat Boy Forever و Hades نیز در آینده به این مجموعه اضافه خواهند شد. از آن‌جا که این پلتفرم سهم بیشتری از فروش بازی‌ها را به توسعه‌دهندگان پرداخت می‌کند، بسیاری از توسعه‌دهندگان مستقل و کوچک‌تر در حال ترک استیم و کوچ به سمت این پلتفرم هستند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید